Kluczyk stacyjki

Moderatorzy: andrew822, Mod Team

Awatar użytkownika
panadol1234
Posty: 172
Rejestracja: 2011-05-15, 08:23
Lokalizacja: Ruda Śląska

Kluczyk stacyjki

Post autor: panadol1234 »

Witajcie!

Szukam kluczyka stacyjki 601 starego typu, może być "surowy"! (mam stacyjkę).
Awatar użytkownika
Dawdzio
Posty: 202
Rejestracja: 2014-11-24, 01:47
Lokalizacja: DLE

Re: Kluczyk stacyjki

Post autor: Dawdzio »

Trabant to nie Ursus, każdy kluczyk był inny. Albo "czysty" i kombinowanie z dorobieniem odpowiednich ząbków (niektóre zakłady wykonują takie rzeczy), albo znajdź sobie stacyjkę z kluczem.
W tej pierwszej wersji możesz rozejrzeć się za punktami dorabiania kluczy, im starszy tym lepiej. U mnie jeszcze udało się dorobić i do stacyjki starego typu, i do drzwi. Jedynie nie są to z wyglądu oryginalne klucze. Choć gdybyś chciał to, przynajmniej do nowszych zamków, są dostepne na ebaju surówki Doblina.
W drugim przypadku daj znać na PW, chyba coś bym miał.
Poszukuję kontaktu z panem inż. Stefanem Smoliczem lub książki "Moje Trabanty 1963-2000" jego autorstwa. Osoby mogące mi pomóc proszone są o kontakt przez PW lub gdziekolwiek na forum.
qwerty
Posty: 94
Rejestracja: 2014-11-26, 14:45
Lokalizacja: jawor

Re: Kluczyk stacyjki

Post autor: qwerty »

Chyba będę miał cała stacyjke

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

Trabant 601 86r. Początek odbudowy
Awatar użytkownika
kozak
Posty: 27
Rejestracja: 2011-05-08, 16:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kluczyk stacyjki

Post autor: kozak »

mam całą stacyjkę starego typu
Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Re: Kluczyk stacyjki

Post autor: dambra »

Jak się okazuje Trabant to jest Ursus. Mam zapasowy, nie oryginalny kluczyk, muszę go tylko wysunąć 4-5 mm od stacyjki i tadam.
Trabant 601S, 1988 rok
Awatar użytkownika
Dawdzio
Posty: 202
Rejestracja: 2014-11-24, 01:47
Lokalizacja: DLE

Re: Kluczyk stacyjki

Post autor: Dawdzio »

Co innego wieloletnie wyrobienie zamka, a co innego założenie, którym kierowali się producenci. Ja też mam zamek, który mogę otwierać innym kluczykiem, a zamykać innym, ale muszę go obrócić o 180 stopni. Ale to nie jest reguła, bez kombinacji się nie obejdzie, a to, że w niektórych przypadkach się udaje, wynika tylko i wyłącznie ze zużycia współpracujących ze sobą elementów.
Poszukuję kontaktu z panem inż. Stefanem Smoliczem lub książki "Moje Trabanty 1963-2000" jego autorstwa. Osoby mogące mi pomóc proszone są o kontakt przez PW lub gdziekolwiek na forum.
lewy0111
Posty: 80
Rejestracja: 2012-08-19, 11:57
Lokalizacja: Toruń

Re: Kluczyk stacyjki

Post autor: lewy0111 »

Stary 601 to nie ten? http://www.keytrader.co.uk/Vehicle-Keys ... Blank.html Napisz do nich, to dorobią Ci na podstawie numeru, a nawet jak nie masz numeru wybitego na kluczyku, to na podstawie zdjecia. Dorabiałem u nich klucz do drzwi traba.
Trabant 1.1 LPG sedan
Odpowiedz