Trampiszon 601 universal '87 by Kermit

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
Kermit
Posty: 10
Rejestracja: 2016-02-28, 09:46
Lokalizacja: Poznań/okolice

Trampiszon 601 universal '87 by Kermit

Post autor: Kermit »

Witam,
przedstawiam nowonabytego trampiszona - zakupiony wczoraj przejechał bez problemu drogę od poprzedniego właściciela do mnie do domu - około 160km ;)

Pomimo sporego nakładu finansowego jaki zafundował trampkowi poprzedni właściciel jest kilka rzeczy na dzień dobry do ogarnięcia:

- jadąc o ciemku zauważyłem że światła raz świecą ciemniej raz jaśniej - podejrzewam regulator napięcia. Raz miałem przed soba na drodze żółtą poświatę, za chwilę bielutko jakby żarówki miały się zaraz poprzepalać :)
- zamknąłem kluczykiem tylną klapę.... i już jej nie mogę otworzyć :( Kluczyk się w zamku obraca, można przycisk zablokować (czyli klapa zamknięta) oraz można kluczykiem odblokować (przycisk daje się wcisnąć głęboko w klamkę), jednak klapa się nie otwiera...

na razie zauważyłem tyle :)
Jakieś pomysły na w/w usterki? ;)

Kilka fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Trabanciarz DDR
Posty: 233
Rejestracja: 2014-10-11, 01:33
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

Post autor: Trabanciarz DDR »

Jeżeli zapłaciłeś tyle ile było w ogłoszeniu, to sporo przepłaciłeś, za te pieniądze wszystko bez wyjątków powinno być sprawne :) Ogólnie Tampek ładny, ale postaraj się przywrócić go do oryginału, proponuje wyrzucić chromowaną ramkę tablicy, zmienić tylną klamkę i przemalować zderzaki.
Awatar użytkownika
mlodyks18
Posty: 167
Rejestracja: 2014-01-22, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mlodyks18 »

Fajny trampek :D ale zderzaki oddaj do chromu będą lepiej wyglądać :D a co do usterek to raczej na pewno regulator.
Awatar użytkownika
Kermit
Posty: 10
Rejestracja: 2016-02-28, 09:46
Lokalizacja: Poznań/okolice

Post autor: Kermit »

Nie no trochę udało się utargować :) W zasadzie wszystko działało co aż mnie pozytywnie zdziwiło :) Jedynie ta tylna klapa... zamknąłem i nie mogę otworzyć :( W wolnej chwili do tego kuknę jednak podejrzewam ze to jakaś pierdoła. Zderzaki i klamki srebrne zamiast chromu też mnie rażą, jednak póki co nie będę inwestować kasy - zobaczymy z czasem może i na to przyjdzie kolej :)
Po rozmowie z poprzednim właścicielem (starszy Pan Holender) okazało się ze zrobione zostało dość sporo rzeczy, tzn założony jest nowy akumulator BOSCH, nowe świece, nowe cewki, łożyska wszystkich kół, nowe opony Michelin (2014 rok), całe zawieszenie - wszystkie gumy i amortyzatory, nowy gaźnik, nowy układ hamulcowy i przekładnia kierownicza, lakier położony 2 lata temu. W komplecie jeszcze dostałem oryginalne przednie kierunki od tego rocznika, rozrusznik, łożyska kół kranik, emblematy, licznik, końcówka drążka, pokrowiec i kupę innych pierdół :) pewnie i tak coś pominąłem bo sporo facet przy nim porobił...
Awatar użytkownika
guma_
Posty: 399
Rejestracja: 2011-05-23, 09:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: guma_ »

Ładny trampek, widziałem go na olx. Fajnie że trafił w dobre ręcę. Zastanawiałem się właśnie dlaczego ma napis latający holender, teraz wszystko jest jasne :) Co do klamki to obstawiam nakrętkę zaznaczoną na foto poniżej. Jej zadaniem jest trzymanie "haczyka" w odpowiedniej pozycji, bo jak się poluzuje to nie trafia w zapadkę zamka i nie da się otrzowrzyć klapy. Ściągasz tapicerkę klapy i wszystko będzie na wierzchu.
Obrazek

pozdrawiam
Szymonc83r
Posty: 40
Rejestracja: 2014-03-26, 16:23
Lokalizacja: Szymocice

Post autor: Szymonc83r »

Cześć, przede wszystkim chciałbym pogratulować zakupu bardzo ładnego Trabanta. Wygląda bardzo ładnie, oby i tak się sprawował. Wiadomo że zawsze coś jest do pogrzebania, zrobienia pod siebie w/g własnych upodobań. Ale w tym właśnie cała frajda i zabawa. Zainteresowanie Trabim przyszło tak sobie czy też miałeś już kiedyś Trabika???
Pozdrawiam, powrzucaj jeszcze wiecej fotek. I Milej zabawy z Trabim.
Awatar użytkownika
Marcin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 224
Rejestracja: 2011-05-10, 17:54
Lokalizacja: Olszyny/ Tarnów

Post autor: Marcin »

Piękny :)
Awatar użytkownika
Kermit
Posty: 10
Rejestracja: 2016-02-28, 09:46
Lokalizacja: Poznań/okolice

Post autor: Kermit »

Dzięki za uznanie dla trabiego :D Szymonc83r to jest mój pierwszy trabant, zawsze mi się marzył, najlepiej jak najstarszy i koniecznie dwusów, koniecznie kombi :) Ten co prawda jest z 1987r, jednak wziąłem go bo widać że sporo jest zrobione przez poprzedniego właściciela a złomu do remontu nie chciałem kupować. Bo: po pierwsze wyszedłby mnie 3x tyle, po drugie nie mam obecnie nawet czasu żeby latać i się tym wszystkim zajmować :( Od 5 lat mam też l 126p 1978r, którego kupiłem z przeznaczeniem do remontu i powiem że dopiero w tym roku będzie skończony... Trochę się to ciągnie czasu, nie mówiąc już ile w niego $$$ poszło. Fajnie samemu pogrzebać, jednak tym razem przez brak czasu zdecydowałem kupić coś "już zrobionego". Ten egz po prostu mi się spodobał a nakład pracy poprzedniego właściciela, sporo nowych części (również tych zapasowych) tylko potwierdził że należy go kupić :D

Guma dzięki za info - w wolnej chwili będę musiał wczołgać się do bagażnika i zdjąć tapicerkę. Obu to była tylko ta nakrętka :P

A jeśli możecie podpowiedzieć gdzie szukać regulatora napięcia - też muszę się tym zająć bo szkoda żeby żarówki się popaliły :( Nie chcę też zagotować akumulatora...

Na wymianę zderzaków może kiedyś przyjdzie pora, na razie wstrzymuje się z wydawaniem kasy. Pewnie jak już na pierwszy ogień pójdą klamki - wolałbym oryginalne w chromie bo te srebrne malowanie średnio mi pasuje. A pewnie taniej wyjdzie kupić inne niż chromowane te bo to droga impreza. To samo dotyczy zderzaków.

Ramki pod tablice rejestracyjne obie wylecą - w tym przypadku wolę same blaszki przynitować do zderzaka i do tylnego pasa, będzie to wyglądało lepiej.
Awatar użytkownika
mlodyks18
Posty: 167
Rejestracja: 2014-01-22, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mlodyks18 »

Jeśli masz silnik 1.1 w swoim trampku
to tutaj kolega mar-gut sprzedaje na alledrogo:
http://allegro.pl/trabant-wartburg-regu ... 58195.html

Wymień szybko żeby właśnie ci akumulatora nie zepsuło

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kermit
Posty: 10
Rejestracja: 2016-02-28, 09:46
Lokalizacja: Poznań/okolice

Post autor: Kermit »

mlodyks18 pisze:Jeśli masz silnik 1.1 w swoim trampku
Kolego silnik mam oryginalny 600 dwusuwowy :) I taki zostanie :) Nie będę tu uprawiał żadnej profanacji :P
Awatar użytkownika
benchi
Posty: 84
Rejestracja: 2014-04-15, 06:57
Lokalizacja: J-L

Post autor: benchi »

mlodyks18 pisze:...Jeśli masz silnik 1.1 w swoim trampku...
To jest 601 z 1987.
Czemu miałby tam być silnik 1.1?
borekWLKP
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-04, 18:32
Lokalizacja: Słupca, Kamień

Post autor: borekWLKP »

bardzo ładny trabant. widać że, zadbany. śliczny lakier i przepiękny wiklinowy kosz ;)
Awatar użytkownika
Kermit
Posty: 10
Rejestracja: 2016-02-28, 09:46
Lokalizacja: Poznań/okolice

Post autor: Kermit »

Dzięki za miłe słowa :) Z trabim zobaczę się dopiero w weekend za 2 tyg bo stoi u znajomego w ogrodzie przykryty plandeką :-) W tenże właśnie weekend zamierzam go gruntownie przejrzeć, wyczyścić i dopieścić co nieco :)
A kosz wiklinowy... obowiązkowy! (Na części zamienne i narzędzia :D )
Awatar użytkownika
mi.michna
Posty: 3
Rejestracja: 2015-07-27, 20:21
Lokalizacja: Rzeszów/Zabratowka

Post autor: mi.michna »

no ładnie się prezentuje, na początek gleba i felga :)
Awatar użytkownika
mlodyks18
Posty: 167
Rejestracja: 2014-01-22, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mlodyks18 »

Sory nie doczytałem ale powinien ten sam podejść regulator chyba ;)
Odpowiedz