Blachy czarne czy białe?

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Blachy czarne czy białe?

Post autor: dambra »

Witam.
Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat przerejestrowania auta z czarnych blach na białe. Mój Trabant ma właśnie czarne tablice, stary dowód rejestracyjny z jednym wolnym miejscem na pieczątkę. Posiadam wszystkie umowy kupno - sprzedaż od poprzednich właścicieli. Powiem szczerze, że czarne blachy mają swój urok, ale nie jest to jednak zgodne z prawem, miałem tylko miesiąc na przerejestrowanie. Wiem, że w razie kontroli policja zabierze co najwyżej dowód rejestracyjny i będę musiał założyć nowe tablice, ale ten wygląd....
Co o tym sądzicie?
Trabant 601S, 1988 rok
SebaFLY
Posty: 35
Rejestracja: 2015-12-05, 17:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: Blachy czarne czy białe?

Post autor: SebaFLY »

Jest możliwość zachowania czarnych tablic, ale wiąże się z tym sporo kombinowania. Oczywiście, wszystko zgodnie z literą prawa... Wygląda to tak: należy spisać umowę darowizny bądź kupna-sprzedaży, ale tylko na 50% pojazdu a tym samym dopisać się jako współwłaściciel do dowodu rejestracyjnego. Jeśli jesteśmy zameldowani w innym mieście bądź innej gminie aniżeli właściciel pojazdu to chcąc zachować obecne numery, musimy pozbyć się meldunku. Kiedy zostaniemy wpisani do dowodu rejestracyjnego, możemy spisać kolejną umowę darowizny bądź kupna-sprzedaży, tym razem na pozostałe 50% i tym samym wykreślić pierwszego właściciela, pozostając przy czarnych tablicach rejestracyjnych. Zrobiłem tak ze Skodą 105, którą dostałem od taty. Jest na starych tablicach i cały urok w tych czarnych tablic! Powodzenia!
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Blachy czarne czy białe?

Post autor: Wojciech »

SebaFLY pisze: 2017-06-13, 17:14 Jest możliwość zachowania czarnych tablic, ale wiąże się z tym sporo kombinowania. Oczywiście, wszystko zgodnie z literą prawa... Wygląda to tak: należy spisać umowę darowizny bądź kupna-sprzedaży, ale tylko na 50% pojazdu a tym samym dopisać się jako współwłaściciel do dowodu rejestracyjnego. Jeśli jesteśmy zameldowani w innym mieście bądź innej gminie aniżeli właściciel pojazdu to chcąc zachować obecne numery, musimy pozbyć się meldunku. Kiedy zostaniemy wpisani do dowodu rejestracyjnego, możemy spisać kolejną umowę darowizny bądź kupna-sprzedaży, tym razem na pozostałe 50% i tym samym wykreślić pierwszego właściciela, pozostając przy czarnych tablicach rejestracyjnych. Zrobiłem tak ze Skodą 105, którą dostałem od taty. Jest na starych tablicach i cały urok w tych czarnych tablic! Powodzenia!
Czy to zadziała w sytuacji gdy samochó zakupiłem jakiś czas temu i spisałem z poprzednim właścicielem normalna umowę, którą zgłosił do urzedu?
SebaFLY
Posty: 35
Rejestracja: 2015-12-05, 17:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: Blachy czarne czy białe?

Post autor: SebaFLY »

Zgadnij za pierwszym razem :)
Odpowiedz