Robienie mieszanki

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Robienie mieszanki

Post autor: dambra »

Panie i panowie, w jaki sposób robicie mieszankę do swoich mydelniczek? Nie chodzi mi o proporcję ale o samą czynność fizyczną po zajechaniu na stację benzynową. Kiedyś, jak wiadomo, koło dystrybutorów stały bańki czy mieszacze, jak zwał tak zwał, w tej chwili trzeba sobie radzić samemu. Tak więc jak, podjeżdżacie pod dystrybutor i... .
Trabant 601S, 1988 rok
Awatar użytkownika
J.J.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1478
Rejestracja: 2011-03-05, 11:33
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Robienie mieszanki

Post autor: J.J. »

nalewam olej i leje wachę bo sie rosi
pozDDRo - Trabant, Wartburg, Simson, Mify, Qek, Barkas i T3 :)

TrojmiastoKlasycznie.pl
trabant.trojmiasto.pl
Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Re: Robienie mieszanki

Post autor: dambra »

No właśnie, zastanawiam się w jaki sposób dobrze wymieszać benzynę i olej. Myślałem o kanistrze np. 20 l i konkretnym wymiąchaniu przed wlaniem do zbiornika.
Czy samo wlanie oleju, a później benzyny zapewni dobrą mieszankę? Mimo, że tak robię nie sądzę żeby to był pomysł idealny.
Trabant 601S, 1988 rok
Awatar użytkownika
J.J.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1478
Rejestracja: 2011-03-05, 11:33
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Robienie mieszanki

Post autor: J.J. »

widziałem jak niektórzy lali benzynę potem dolewali olej na na koniec zabełtali miarką.
i o dziwo te trabanty wciąż jeżdżą
pozDDRo - Trabant, Wartburg, Simson, Mify, Qek, Barkas i T3 :)

TrojmiastoKlasycznie.pl
trabant.trojmiasto.pl
Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Re: Robienie mieszanki

Post autor: dambra »

W motorkach to nie problem, wleją jedno, potem drugie, potrząsną w prawo, w lewo i voila, gotowe.
Uważam, że gdyby mieszankę można było zrobić ot tak najpierw olej, później benzyna to kiedyś nie byłoby tych mieszaczy przy dystrybutorach. Moim zdaniem ważna jest jakość zrobienia mieszanki, szczególnie gdy lejemy po korek. Olej opada na dno i nie ma możliwości by paliwo przelewało się podczas jazdy i hamowania na tyle skutecznie by mieszanka się wyrobiła.
Trabant 601S, 1988 rok
Awatar użytkownika
Chris25
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-09, 12:39
Lokalizacja: Złotniki k/Poznania
Kontaktowanie:

Re: Robienie mieszanki

Post autor: Chris25 »

Oleje są samo mieszalne z benzyną, więc nie trzeba wykonywać czynności jak przy wystrzeleniu wahadłowca w kosmos ;)
Awatar użytkownika
YuLaS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 938
Rejestracja: 2011-01-06, 11:48
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: Robienie mieszanki

Post autor: YuLaS »

Tak, masz rację - kiedyś mieszano przed wlaniem. Oleje typu Lux10 powinny być wymieszane, oleje nowsze np. mixol i cała masa współczesnych wymieszają się podczas lania wahy .
Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Re: Robienie mieszanki

Post autor: dambra »

Sądziłem, że macie jakieś wymyślne sposoby na mieszankę ale widzę, że nie ma potrzeby wygłupiać się z kanistrami.
Trabant 601S, 1988 rok
eda90
Posty: 245
Rejestracja: 2017-03-19, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Robienie mieszanki

Post autor: eda90 »

Strumień z dystrybutora rozmiesza olej. Chociaż kiedyś Yamaha TZR wjechalem na stację praktycznie na sucho i jak najpierw wlalem olej później benzynę to zalalem świece olejem bo do węży wpłynął przez kranik olej i nie zdążył się i umieszac z benzyną ale to chyba ekstremalny przypadek. Jeśli pusty zbiornik jest to lepiej w kanistrze zmerdac :mrgreen:
Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Re: Robienie mieszanki

Post autor: dambra »

Tylko ile wlać oleju na początku skoro nie wiadomo ile wejdzie benzyny? Ja leję najpierw wachę, później odmierzam olej, a na koniec trochę pobujam autem, kilka razy mocniej przyhamuję.
Trabant 601S, 1988 rok
Trabanciarz DDR
Posty: 233
Rejestracja: 2014-10-11, 01:33
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

Re: Robienie mieszanki

Post autor: Trabanciarz DDR »

dambra pisze: 2017-09-29, 09:09 Tylko ile wlać oleju na początku skoro nie wiadomo ile wejdzie benzyny? Ja leję najpierw wachę, później odmierzam olej, a na koniec trochę pobujam autem, kilka razy mocniej przyhamuję.
Rzeczywiście problem.. wiesz ile masz wlać benzyny, po to jest miarka ile jest wachy w baku.. wlewasz odmierzony olej, potem wlewasz wache i po problemie, olej sam się wymiesza podczas wlewania wachy, a Wy robicie problemy i kombinujecie z bańkami na stacji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Re: Robienie mieszanki

Post autor: dambra »

Trabanciarz DDR, tworzenie mieszanki to nie jest problem jak to nazywasz, po prostu zagadnąłem o sposób w jaki inni ją wykonują bo jakoś mi się te bańki przypomniały, a pogadać chyba sobie możemy, no nie?
Trabant 601S, 1988 rok
Trabanciarz DDR
Posty: 233
Rejestracja: 2014-10-11, 01:33
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

Re: Robienie mieszanki

Post autor: Trabanciarz DDR »

Pogadać zawsze można, po to jest forum. Co do baniek, kiedyś dużo jeździło dwusuwów, więc opylało się mieć bańki na stacji i tak to mieszali, teraz są inne czasy. Teraz to już raczej klasyk, a nie daily car :P
Awatar użytkownika
RemkoK
Posty: 365
Rejestracja: 2017-10-26, 20:20
Lokalizacja: Jasło

Re: Robienie mieszanki

Post autor: RemkoK »

Chociaż mixol i nowsze oleje są samo mieszalne, ja i tak praktykuję tankowanie do bańki określonej ilości paliwa i dodanie odmierzonej ilości oleju. Potem odbywa się potrząsanie i bełtanie płynów. Dodatkowo dodaję jeszcze unibenu i dopiero taką miksturę wlewam w baki. Jeżeli pojazd stoi dłużej, dobrze jest przed uruchomieniem najpierw trochę pobujać autem albo motocyklem.
Znów wędrujemy ciepłym krajem,
malachitową łąką morza.
Ptaki powrotne umierają
wśród pomarańczy na rozdrożach...
eda90
Posty: 245
Rejestracja: 2017-03-19, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Robienie mieszanki

Post autor: eda90 »

Co to Uniben? Bo googlach to lek na gardlo
Odpowiedz