Trabant 601 1971 r

Moderator: Mod Team

Pkkita
Posty: 9
Rejestracja: 2018-04-03, 21:16
Lokalizacja: Środa Wlkp

Trabant 601 1971 r

Post autor: Pkkita »

Witam , to i ja się pochwalę co udało mi się kupić. Auto ma na liczniku niby 12 tys przebiegu, 99% oryginał z tego co widzę.
Tak to wyglądało jak kupowałem
Tak wyglądał jak kupowałem
Tak wyglądał jak kupowałem
Tutaj już syn się przymierza :)
Tutaj już syn się przymierza :)
Tak wyglądał jak kupowałem
Tak wyglądał jak kupowałem
Tu po renowacji komory silnikowej
Tu po renowacji komory silnikowej
.
Stan oceniam na bardzo dobry jak na ten rocznik . Kolejnym etapem jest wyczyszczenie i odmalowanie zawieszenia.
Mam również pytanie gdyż auto nie posiadało aktualnego OC i nie wiem czy ja muszę teraz zapłacić OC czy nie. Auto ta tą chwilę jest bez dowodu bo zaginął ale jest zarejestrowane . Ja je chce już zarejestrować na zabytek. Jak ktoś coś wie jak to się odbywa z tym OC to proszę o podpowiedz
eda90
Posty: 245
Rejestracja: 2017-03-19, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Trabant 601 1971 r

Post autor: eda90 »

Piękny jest ten kolor mnie jara :mrgreen: Jesteś z Wielkopolski?

Przy aucie powyżej 40 lat nie musisz mieć ciągłości OC gadałem z rzeczoznawca z PZMotu
Pkkita
Posty: 9
Rejestracja: 2018-04-03, 21:16
Lokalizacja: Środa Wlkp

Re: Trabant 601 1971 r

Post autor: Pkkita »

Dzięki za info, tak jestem z Wielkopolski
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trabant 601 1971 r

Post autor: magik »

No i takie 71 to ja rozumiem, bajeczka, gratuluję
maxxx601
Posty: 300
Rejestracja: 2011-07-31, 13:15
Lokalizacja: Bdg

Re: Trabant 601 1971 r

Post autor: maxxx601 »

Piękny, jak były Zbyszka hm
Awatar użytkownika
kamil.koza88
Posty: 155
Rejestracja: 2016-01-09, 23:13
Lokalizacja: Toruń

Re: Trabant 601 1971 r

Post autor: kamil.koza88 »

Z tym OC, to kontaktuj się najlepiej z jakimś automobilklubem, albo rzeczoznawcą. Jak kupujesz normalnie samochód bez OC, to musisz wykupić OC tego samego dnia jaki widnieje na umowie kupna sprzedaży, w przeciwnym wypadku fundusz gwarancyjny jeśli dopatrzy się jakichś nieprawidłowości (w tym wypadku brak ciągłości ubezpieczenia) pójdzie do Ciebie wyliczając zaległe składki i dodatkowo umieszczając jako wisienka na torcie karę w wysokości jak dobrze pamiętam 2 średnich krajowych ;) . Jak wykupisz tego samego dnia co data na umowie, to ty jesteś "czysty", ewentualne sankcje poniesie poprzedni właściciel. Tak wygląda sytuacja z "normalnym" samochodem, tj. z dowodem rejestracyjnym klasyfikowanym jeszcze jako normalny pojazd. Nie wiem jak jest w sytuacji starego auta bez dowodu i z brakiem opinii rzeczoznawcy. Jak najszybciej leć do automobilklubu albo rzeczoznawcy i dowiedz się o procedury, jak się da to zmień datę na umowie z poprzednim właścicielem.
Awatar użytkownika
Dawdzio
Posty: 202
Rejestracja: 2014-11-24, 01:47
Lokalizacja: DLE

Re: Trabant 601 1971 r

Post autor: Dawdzio »

Pojazd mający 40 i wiecej lat nie musi posiadać ubezpieczenia OC jeżeli nie porusza się po drogach publicznych. A dowód próbowałbym odzyskać przed rejestracją.

I rzeczywiście piękny jest. Ten kolor w połączeniu z detalami świetnie na nim leży.
Poszukuję kontaktu z panem inż. Stefanem Smoliczem lub książki "Moje Trabanty 1963-2000" jego autorstwa. Osoby mogące mi pomóc proszone są o kontakt przez PW lub gdziekolwiek na forum.
Odpowiedz