Nowicjusz

Moderator: Mod Team

filip3000trabi
Posty: 2
Rejestracja: 2012-09-29, 22:16
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Nowicjusz

Post autor: filip3000trabi »

Witam nikt mnie nie zna bo głównie czytam nazwijmy to szkole się bywam na zlotach jako cichy obserwator i foto, co mnie łączy z trabantami tyle ze za młodu mój tata miał 2 teraz próbuje dążyć by zdobyć swojego ale kasa trzyma . Hmmm pewnie nie jeden tak tu psiał nie rajcuje mnie posiadanie wymarzonego samochodu i martwienie sie o jego dach nad głowa i remont dlatego czekam aż pieniądze pozwolą na spokojne realizowanie planów. To chyba tyle o mojej osobie no tak wypadało by się przedstawić Filip.M z Krakowa. Ostatnie dylematy hmmm wydać na aparat czy na trabanta wybrałem to pierwsze bo może przynieść w niedalekiej przyszłości pieniądze na to drugie. Pozdrawiam Wszystkich miłośników Trabantów
Awatar użytkownika
TheWildCoconat
Posty: 110
Rejestracja: 2012-06-26, 12:48
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: TheWildCoconat »

witaj i powodzenia w zbieraniu kaski na upragnionego Trampka ;)
Trabi 601
W123 79r
krzychulec12
Posty: 286
Rejestracja: 2012-05-17, 20:40
Lokalizacja: Górzyca

Post autor: krzychulec12 »

Witaj kolego i powodzenia w drodze do upragnionego celu.
Do tej pory 3x601
Obecnie odrestaurowywany Kombik 601
oraz IFA Camptourist CT6-1
maxxx601
Posty: 300
Rejestracja: 2011-07-31, 13:15
Lokalizacja: Bdg

Post autor: maxxx601 »

Mądrze piszesz kolego, oby ci się udało. Dzięki fotografii możesz "ocalić" czyli zachować w pamięci wiele trabantów które często już zmieniają się w pył, jak i pomysłów ich właścicieli. Niestety są to leciwe autka a niedługo minie ćwierćwiecze od zakończenia ich produkcji. Dodatkowo "rynek" aut zabytkowych" (jeśli można tak to nazwać) w Polsce jest najeżony cwaniaczkami, oszustami i innymi cyganami wobec czego rządzi się dość dziwnymi zasadami. Jeśli będziesz miał szczęście i dużo samozaparcia jeszcze przez jakiś czas będziesz mógł znaleźć normalnego trabanta w sensownych pieniądzach (są to dość trwałe, a szczególnie szanowane przez posiadaczy auta). Przyda ci się dużo wytrwałości by nie wierzyć w bajki handlarzy na temat ich roczników czy nie kupić ładnej skorupy trzymającej się na duroplastach.
Zdecydowanie lepiej odkładać w skarbonkę i kupić pięknie zachowanego rodzynka (nie ważny rocznik, rzecz gustu) niż takiego po nawet najstaranniej przeprowadzonym remoncie. Jeśli będziesz chciał wcielać w życie jakieś swoje pomysły i przeróbki to już wystarczy kupić po prostu jak najzdrowsze nadwozie nie patrząc na kompletację (większość części jest współwymiennych w 2t) czy rocznik. W trabantach polo się nie wypowiadam bo teraz jest chwilowo mały sens je kupować - kogo kiedyś nie było stać na vw polo już nie musi kupować substytutu tego bo ma za grosze od ręki. Nie zmienia to faktu, że każdego trabanta warto i należy szanować.
Rozumiem że nie chcesz tu składać zbyt dalekich deklaracji - widziałem już dziesiątki zajawkowiczów i co to nie chcieli zrobić - więc trzymam kciuki!

PS Masz 23 lata to i już pojęcie spore, zacznij od literatury do trabów, a w Krakowie masz sporo doświadczonych kolegów ;)
Kolar
Posty: 17
Rejestracja: 2012-08-17, 15:26
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Kolar »

Witam pokrencenców z Małopolski . Mam czerwonego traba 601 po remoncie mozna go było zobaczyc niedawno na pokazie w muzeum w Krk na Św. Wawrzynca na stoisku Gt Serwis ( z resztą był tylko jeden trab :P ) Pozdro Kolar
R-ajdy
W-wódka
D-upy
Awatar użytkownika
GrzegorzB
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1387
Rejestracja: 2011-02-09, 13:17
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: GrzegorzB »

Kolar pisze:po remoncie mozna go było zobaczyc niedawno na pokazie w muzeum w Krk na Św. Wawrzynca na stoisku Gt Serwis ( z resztą był tylko jeden trab )
Witaj, wtedy byliśmy na zlocie, a o pokazie trochę późno przekazali informacje...
GrzegorzB, Kraków
Trabi 1.1 KR__601
QEK HP500.83 "NRD"
CARTOON TRABANT KLUB POLSKA
Kolar
Posty: 17
Rejestracja: 2012-08-17, 15:26
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Kolar »

GrzegorzB pisze:
Kolar pisze:po remoncie mozna go było zobaczyc niedawno na pokazie w muzeum w Krk na Św. Wawrzynca na stoisku Gt Serwis ( z resztą był tylko jeden trab )
Witaj, wtedy byliśmy na zlocie, a o pokazie trochę późno przekazali informacje...
Tak. Wiem :) do Gdowa mam 15 km :)
R-ajdy
W-wódka
D-upy
Odpowiedz