ANTY-MECHANIKA

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
GrzegorzB
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1387
Rejestracja: 2011-02-09, 13:17
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

ANTY-MECHANIKA

Post autor: GrzegorzB »

Tu można podzielić się z opiniami na temat nierzetelnych mechaników. Pamiętajcie o odpowiedzialnym dokonywaniu wpisów.
GrzegorzB, Kraków
Trabi 1.1 KR__601
QEK HP500.83 "NRD"
CARTOON TRABANT KLUB POLSKA
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: magik »

Firma "Gal -Mal" Falenica ul.Bysławska cynkownia/galwanizeria. Paniusia a raczej stara baba stwierdziła że "nie będzie się z tym bawić" Chodziło o ocynkowanie piast do 601 oraz 20dag śrubek. Zaskoczyła mnie tym zdaniem gdyż tydzień temu wykonała usługe cynkowania kosy oraz podobnej ilości śrubek. Mam nadzieję że stara k wreszcie pójdzie na emeryturę i weźmie się wreszcie ktoś młody do roboty.
Obok znajduje się druga galwanizeria która jest na razie w remoncie ale tą zdecydowanie polecam.
P.S. K... a przeciez stare baby nie mają okresu.... ?
Prezes

Post autor: Prezes »

magik, mówisz o galwanizerni na ul. Poezji w Falenicy? Tam chyba jest tylko jedna i faktycznie jest w remoncie bo podobno ktoś kable miedziane zarąbał i coś się przez to spaliło...
Awatar użytkownika
Qba
Posty: 188
Rejestracja: 2011-05-04, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Qba »

Moze trzeba jej zanosić więcej rzeczy na raz?:p
A ile kosztuje cynkowanie? Zalezy pewnie od rozmiaru przedmiotu, a śrubki pewnie na wagę? Ile dałes za ocynkowanie kosy?(oczywiście jeśli to nie tajemnica:)
Champagne Beige '88
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: magik »

no właśnie tam są dwie firmy w jednym budynku, tą nieczynną bardzo polecam, tą obok zdecydowanie nie
Jeśli chodzi o ceny cynkowania to jeśli chodzi o używane zapyziałe części nie ma ceny stałej. Wszystko zależy od tego ile będzie z tym pracy (odciąganie - trawienie). Za kose zapłaciłem 60 zł
Dzisiaj znalazłem inną cynkownię w Starej Miłosnej. Dzisiaj oddałem jutro odbieram, to lubię !
Bombel
Posty: 11
Rejestracja: 2011-05-07, 07:03
Lokalizacja: Witosławice

Post autor: Bombel »

Marcin Janik mechanika pojazdowa. Błażejowice, ulica Wiejska (woj. opolskie). Jak stwierdził "świateł w Trabancie się nie reguluje"
Sprzedam młodzieńczy kaprys :(
Awatar użytkownika
zaściankowy
Posty: 229
Rejestracja: 2011-05-15, 16:01
Lokalizacja: LC LU LUB
Kontaktowanie:

Post autor: zaściankowy »

to nic, jakieś 2 lata temu w jednym serwisie chcieli mi wcisnąć usługę: wymiana oleju silnikowego w dwusuwie. Było to w Oleśnicy, gdzie wówczas byłem swoim poprzednim Trabantem.

Miesiąc później na rogatkach Wrocławia auto zaginęło-ale to tak na marginesie.
Ponoć jazda trabantem jest jak seks bez zabezpieczenia

kiedyś: TadeK, 2T, 1990 r. sedan (Spłonął pod Oleśnicą)
Rysiek, 2T, 1982, kombi
dziś: KRzyś, 2T, 1985, sedan
a na co dzień: Lancia Musa 1.3 M-Jet i Micra k11 1.3
Prezes

Post autor: Prezes »

Galwanizernia na ul Poezji w Falenicy (ta lepsza) przenosi się gdzieś pod Łomianki więc niestety będę miał bardzo daleko aby im coś zlecać. Czy zna ktoś równie dobrą i tanią galwanizernię w Warszawie?
Awatar użytkownika
mateusz
Posty: 36
Rejestracja: 2011-05-06, 21:18
Lokalizacja: Syreni Gród

Post autor: mateusz »

Kolega robił ostatnio chromy do komara na Zabranieckiej 71b. Generalnie z tego co opowiadał bardzo ładnie wyprowadzili mu części, które były w tragicznym stanie i to za całkiem sensowne pieniądze.
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: magik »

hmmm , jak rozmawiałem z kierownikiem z tydzień temu to powiedział mi "przenosi" z mrugnięciem okiem. I powiedział że na razie idzie na urlop. Mówiąc łomianki miał na myśli pana Hartmann`a. Tu właśnie trafiły moje nie dokończone rzeczy z Falenicy. Jak odbiorę dam opinię.
http://www.motory.hg.pl/new1/index.htm
Prezes

Post autor: Prezes »

magik pisze:Jak odbiorę dam opinię.
Odebrałeś już graty z galwanizerni? Jak wyszło i o ile drożej?
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: magik »

odbiór mam za 3 tyg :/ szlifierz na urlopie ...
Prezes

Post autor: Prezes »

A na Zamienieckiej coś juz może robiłeś? Słyszalem dobre opinie ale nie wiem jak z kosztami.
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: magik »

nie jeszcze nie, ale słyszałem też że na liwskiej robią bdb. Ostatnio się rozglądam za dobrymi zakładami mam do pochromowania gaźnik do motorka ze znalu, tu się dopiero schody zaczynają. Nie każdy się podejmuje
w następnej kolejności ten zakład http://www.galban.pl/
Ma wieloletnią praktykę
Prezes

Post autor: Prezes »

Heh, niedługo wszystkie galwanizacje przetestujesz w Wawie. :)
Odpowiedz