Gniazdo zapalniczki w 1,1 gdzie jej szukać?

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

axamittX
Posty: 4
Rejestracja: 2015-07-26, 11:41
Lokalizacja: Mildenau

Gniazdo zapalniczki w 1,1 gdzie jej szukać?

Post autor: axamittX »

Witam

tak jak w temacie.

Jak już jest taki temat to proszę o info.

szukałem u wujka google i u was na forum , i nie znalazłem odpowiedzi.

Jak macie i gdzie zamocowane gniazda zapalniczek ( te duże współczesne) tak by można było podłączyć np. lodówkę turystyczną?

Po proszę o fotki deski rozdzielczej z gniazdem zapalniczki.


mam też pytanie jak montujecie antenę z cb radia do dachu?

jak sobie radzicie z że antena ma magnes a dach plastyk :roll:
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: magik »

robi się przejściówkę z gniazda które jest fabryczne i nie trzeba kombinować, antena na tylny pas
lewy0111
Posty: 80
Rejestracja: 2012-08-19, 11:57
Lokalizacja: Toruń

Post autor: lewy0111 »

Dokładnie, najlepsza opcja to przejściówka na kablu sprężystym (jak kiedyś od telefonu, tylko o większym przekroju) + dodatkowy bezpiecznik podłączana do oryginalnego gniazda
Trabant 1.1 LPG sedan
Awatar użytkownika
robak
Posty: 115
Rejestracja: 2011-03-17, 22:14
Lokalizacja: Wroclaw/Belfast
Kontaktowanie:

Post autor: robak »

Ja mialem na desce zamontowany nowy typ gniazdka. Ot dziure zrobilem i zamontowalem gniazdko. Podlaczone bylo pod aku i dodatkowy bezpiecznik 13A po drodze mialo.

Co sie tyczy CB, to nie bawilem sie w magnetyczna antene na Trabim, nie wiercilem tez dachu, tylko zdjalem kratke z wywietrznika (od strony kierowcy na tylnym slupku, wzialem kawalek blachy, sklepalem pod odpowiednim kontem, tak zeby mozna bylo ja przez kratke przelozyc i przykrecic do slupka. Facet ktory stroil antene byl w szoku, ze tak ladnie dala sie zestroic w tym miejscu. Byla na 4 srubach wkrecona do slupka. Mase idealnie podawala. CB tez mialem niekonwencjonalnie zamontowane, bo pod dachem i tez nie wierciem dachu. Mialem cos w rodzaju rozporki i do niej przykjrecone radyjko. Kable od zasilania przez przedni slupek.
cizik
Posty: 26
Rejestracja: 2011-07-29, 16:52
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cizik »

Ja zamontowałem na zaslepce od błotnika koła nadkola.Robisz małą dziurke koło nadkola przeciągasz kabelki i podpinasz pod normalne gniazdko wmontowane w zaślepkę.
Tylko zaślepki wykonałem z blachy aluminium a te dywanikowe wywaliłem.
Ładnie wygląda ,nie trzeba ciąc deski i jest niewidoczne a funkcjonalne
Awatar użytkownika
Labor
Posty: 13
Rejestracja: 2013-03-10, 14:36
Lokalizacja: Kraków/Staszów

Post autor: Labor »

Ja gniazdo mam schowane pod deską po stronie pasażera tak, że go nie widać (przerobiona przedłużka do gniazda zapalniczki z USB).

Antenę wożę przed przednią szybą.
Trabant 1.1 '91
Awatar użytkownika
Dobrzyn
Posty: 425
Rejestracja: 2011-03-01, 16:20
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Dobrzyn »

U mnie gniazdo jest w popielniczce. I tak ze spiołki nie korzystam,a wchodzi tam gniazdo 3x. A antenę CB mam wywierconą na tym wąskim, trójkątnym pasku blachy między błotnikiem, bagażnikiem a ramą szyby. Działa niezawodnie :)
A co do magnesowej anteny na plastiku. Zakładałem kilka anten w Audi A8 (nadwozie z aluminium - magnes ni kuta nie trzyma). Robi się to tak, że zdejmuje się tapicerkę, a pod spodem, na aluminium dokleja się blachę stalową. Magnes anteny, przez aluminium ciągnie do stali :)
Generalnie z doświadczenia wiem jednak, że anteny wiercone są dużo lepsze od magnesówek. Lakieru nie rysują, masę zawsze mają, złodziejom do rąk się nie kleją (a wiem co mówię, Stanisław regularnie parkuje na łódzkich Bałutach ;) )
Trabant 6o1.3 Staś Skończony!
Romet 1oo Henio oczekuje remontu
WFM M06 oczekuje remontu
CARTOON TRABANT KLUB POLSKA
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

Dobrzyn pisze:a wiem co mówię, Stanisław regularnie parkuje na łódzkich Bałutach
przesadzasz, wcale tak często nie kradniemy... to znaczy, nie kradną u nas. :D
Odpowiedz