problem z odpalaniem

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Mietkong
Posty: 24
Rejestracja: 2017-11-23, 08:44

problem z odpalaniem

Post autor: Mietkong »

Wiam mam taki problem że strasznie ciezko mi pali a z gaznika cieknie jak z cebra , mam wersje 601 przez co spalilem rozrusnik bo czasem trzeba krecic nawet 3 minuty zeby odpalil dodam ze przy pierszywm odpaleniu tak nie bylo , czy to mozliwe ze po prostu zalewa swiece przez nieszczelny gaznik ?
eda90
Posty: 245
Rejestracja: 2017-03-19, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Re: problem z odpalaniem

Post autor: eda90 »

Przede wszystkim nie kręc tak długo chyba że chcesz Trabanta spalić Max 10sekund i przerwa pół minuty. Odpowiedziałeś na pytanie sobie, sprawdź gaznik przede wszystkim pływak czy nie jest dziurawy.
Awatar użytkownika
Dawdzio
Posty: 202
Rejestracja: 2014-11-24, 01:47
Lokalizacja: DLE

Re: problem z odpalaniem

Post autor: Dawdzio »

Pływak, zaworek albo kranik, jeżeli problem występuje także przy zakręconym. Coś z tego zestawu przepuszcza paliwo przez co jest go po prostu za dużo. Musisz długo kręcić, bo zapala dopiero, kiedy przepompuje cały nadmiar paliwa i mieszanka jest prawidłowa. Na pych złapałby pewnie szybciej ale tu trzeba być ostrożnym (UWAGA! Paliwo tak jak woda nie jest ściśliwe. Przy cylindrach zalanych benzyną po świece rozrusznik nie uszkodzi silnika, ale już palenie na pych może pokrzywić korbowody). Znajdź i napraw to co nie zamyka dopływu szczelnie a problem powinien zniknąć.
Poszukuję kontaktu z panem inż. Stefanem Smoliczem lub książki "Moje Trabanty 1963-2000" jego autorstwa. Osoby mogące mi pomóc proszone są o kontakt przez PW lub gdziekolwiek na forum.
Mietkong
Posty: 24
Rejestracja: 2017-11-23, 08:44

Re: problem z odpalaniem

Post autor: Mietkong »

Ok dzieki , wlasnie na pych pali z buta a jak krece to naprawde długo od razu stawiałem na gaźnik chciałem sie tylko upewnić. Już zamowilem inny mam nadzieje że to rozwiaze problem
Mietkong
Posty: 24
Rejestracja: 2017-11-23, 08:44

Re: problem z odpalaniem

Post autor: Mietkong »

Kranik ok bo jak zakrece to przestaje leciec po minucie.
Mietkong
Posty: 24
Rejestracja: 2017-11-23, 08:44

Re: problem z odpalaniem

Post autor: Mietkong »

A jeszcze jedno pytanie problem ze sprzeglem , odpalilem trabanta po 20 stu latach nawet nie wiedzialem jaki bieg jest jaki ( ruszalem z trojki ) :) potem trabant nie chcial ruszac na biegu , tylko lekko do przodu jeden metr potem cofał, jak wykrecilem sprzeglo wyjalem garstke wiorkow z tarczy czy to oznacza spalone sprzeglo ?
Awatar użytkownika
RemkoK
Posty: 365
Rejestracja: 2017-10-26, 20:20
Lokalizacja: Jasło

Re: problem z odpalaniem

Post autor: RemkoK »

Mietkong pisze: 2018-01-20, 23:27 A jeszcze jedno pytanie problem ze sprzeglem , odpalilem trabanta po 20 stu latach nawet nie wiedzialem jaki bieg jest jaki ( ruszalem z trojki ) :) potem trabant nie chcial ruszac na biegu , tylko lekko do przodu jeden metr potem cofał, jak wykrecilem sprzeglo wyjalem garstke wiorkow z tarczy czy to oznacza spalone sprzeglo ?
Niezły z Ciebie hardcore, na to wygląda że zafundowałeś sobie pełną frajdy rozbiórkę i prawdopodobnie wymianę tarczy. Jak z gaźnika leci nafta jak z przysłowiowej "kaki", to na bank silnik momentalnie zaleje i to powinno już dać Ci do myślenia, że dalsze atakowanie rozrusznikiem jest bezsensowne. Odrobinę mechanicznej pokory i delikatności kolego, trab to nie ciągnik...
Mietkong pisze: 2018-01-20, 23:20 Ok dzieki , wlasnie na pych pali z buta a jak krece to naprawde długo od razu stawiałem na gaźnik chciałem sie tylko upewnić. Już zamowilem inny mam nadzieje że to rozwiaze problem

Może wystrczy tylko rozebrać gaźnik, przeczyścić, sprawdzić szczelność pływaka lub ewentualnie go wymienić - nie wiadomo czy ten "inny" zda egzamin tak jak przewidujesz...
Znów wędrujemy ciepłym krajem,
malachitową łąką morza.
Ptaki powrotne umierają
wśród pomarańczy na rozdrożach...
Mietkong
Posty: 24
Rejestracja: 2017-11-23, 08:44

Re: problem z odpalaniem

Post autor: Mietkong »

Sprawdzilem plywak jest dziurawy takze i tak gaznik sie przyda
przemas601
Posty: 114
Rejestracja: 2011-12-20, 21:16
Lokalizacja: 3-M

Re: problem z odpalaniem

Post autor: przemas601 »

Opróżnij pływak,zalutuj nieszczelność i z powrotem do wozu.
Awatar użytkownika
RemkoK
Posty: 365
Rejestracja: 2017-10-26, 20:20
Lokalizacja: Jasło

Re: problem z odpalaniem

Post autor: RemkoK »

przemas601 pisze: 2018-01-22, 22:12 Opróżnij pływak,zalutuj nieszczelność i z powrotem do wozu.
Niestety kolego zaradność umarła wśród młodego pokolenia, nie mówiąc nawet o elementarnej wiedzy i pewnej intuicji w mechanice...
Znów wędrujemy ciepłym krajem,
malachitową łąką morza.
Ptaki powrotne umierają
wśród pomarańczy na rozdrożach...
Mietkong
Posty: 24
Rejestracja: 2017-11-23, 08:44

Re: problem z odpalaniem

Post autor: Mietkong »

To nie tak wlasnie trabant mnie wiele nauczyl jesli chodzi o mechanike a z plywakiem prawda jest taka że wiedziałem że on jest nieszczelny i taki kumpel wzial sie za lutowanie zrobil przy okazji dwie dziurki igla i co miałem innego zrobic ?, niz tylko kupic plywak , wiec zamowilem j plywak i gaznik w razie "w"
Odpowiedz