Problem z kreceniem

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Kwintotrabi@75
Posty: 9
Rejestracja: 2017-08-28, 21:57
Lokalizacja: Tuchola
Kontaktowanie:

Problem z kreceniem

Post autor: Kwintotrabi@75 »

Witam po podloczeniu akumulatora 6v zaczyna kręcić rozrusznik nie wiem co może być przyczyną jakieś pomysły
Awatar użytkownika
Damian88
Posty: 206
Rejestracja: 2016-11-16, 19:12
Lokalizacja: PGN

Re: Problem z kreceniem

Post autor: Damian88 »

Ma się rozumieć masz Trabanta z instalacją 6V i gdy podepniesz klemy do aku to kręci rozrusznik?
eda90
Posty: 245
Rejestracja: 2017-03-19, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z kreceniem

Post autor: eda90 »

Odepnij ten cieńszy kabel z elektromagnesu rozrusznika i podłącz akumulator jeśli będzie dalej kręcił to elektromagnes się skleił, jeżeli nie to sprawdź czy jest na tym cienkim kablu napięcie jeżeli tak to stacyjka, napięcie na tym kablu powinno być tylko gdy stacyjka jest w pozycji ostatniej czyli jak odpalasz
Awatar użytkownika
RemkoK
Posty: 365
Rejestracja: 2017-10-26, 20:20
Lokalizacja: Jasło

Re: Problem z kreceniem

Post autor: RemkoK »

Najprawdopodobniej zwarcie, w instalacji, stacyjce, automacie rozrusznika. Na początek rozłączyłbym ten cienki kabelek na elektromagnesie rozrusznika, jeżeli przestanie kręcić po podłączeniu akumulatora będzie to oznaczało, że przyczyna jest w instalacji lub stacyjce. Potem należałoby wpiąć spowrotem przewód przy elektromagnesie i wypiąć w stacyjce ten, który puszcza prąd na elektromagnes i znów podpiąć akumulator. Jeżeli przestanie kręcić przyczyna leży w stacyjce. Nie wiem jaka jest kolorystyka u Ciebie, u mnie w 12V instalacji jest to przewód czarny z czerwonym paskiem (zarówno przy automacie jak i przy stacyjce).
Znów wędrujemy ciepłym krajem,
malachitową łąką morza.
Ptaki powrotne umierają
wśród pomarańczy na rozdrożach...
Kwintotrabi@75
Posty: 9
Rejestracja: 2017-08-28, 21:57
Lokalizacja: Tuchola
Kontaktowanie:

Re: Problem z kreceniem

Post autor: Kwintotrabi@75 »

Dokładnie jest to 6v 75rok jutro zobaczę co i jak bo mróz daje w kość
Mietkong
Posty: 24
Rejestracja: 2017-11-23, 08:44

Re: Problem z kreceniem

Post autor: Mietkong »

Ja mialem taki sam objaw , przyczyna byl nie sprawny elektromagnes.
Odpowiedz