Nagrzewnica - montaz/demontaz

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
kamyk63kj
Posty: 138
Rejestracja: 2018-07-27, 15:19
Lokalizacja: Dawsonville, GA, USA

Nagrzewnica - montaz/demontaz

Post autor: kamyk63kj »

Szanowni Koledzy,

Czy ktos posiada tajemna wiedze lub tajemne prospekty jak bez uszkodzen zdemontowac i zlozyc nagrzewnice w 1.1? Udalo mi sie ja wyjac aktualnie ale oczywiscie cos wypadlo, zmienilo miejsce i teraz sie zastanawiam jak ja to zloze bez porady/instrukcji. Bede wdzieczny za wszelkie porady, zdjecia i co tam macie bo chcialbym jednak zeby po zlozeniu to bylo jak powinno a nie na czuja. Nigdzie nie znalazlem nic podobnego dlatego cala nadzieja w Was :). Pozdrowienia
1991 Trabant 1.1 (w remoncie)
Awatar użytkownika
kamyk63kj
Posty: 138
Rejestracja: 2018-07-27, 15:19
Lokalizacja: Dawsonville, GA, USA

Re: Nagrzewnica - montaz/demontaz

Post autor: kamyk63kj »

Wszyscy zadaja sobie pytanie dlaczego forum umiera albo jest bardzo malo aktywne. Prosty przyklad na moim poscie. Wynika z niego ze nikt nigdy wczesniej nie mial stycznosci z rozbiorka Trabanta 1.1 do golasa.
Dziekuje za pelny brak pomocy :).
1991 Trabant 1.1 (w remoncie)
przemas601
Posty: 114
Rejestracja: 2011-12-20, 21:16
Lokalizacja: 3-M

Re: Nagrzewnica - montaz/demontaz

Post autor: przemas601 »

Nagrzewnica w 1,1 jest tak prostym tematem,że nie wiem jak mógł bym pomóc,swoja rozbierałem kilka lat temu i było to tak banalne,że nie zapadło mi w pamięci. Może wszyscy tak mają, stąd brak odzewu ;)
Awatar użytkownika
kamyk63kj
Posty: 138
Rejestracja: 2018-07-27, 15:19
Lokalizacja: Dawsonville, GA, USA

Re: Nagrzewnica - montaz/demontaz

Post autor: kamyk63kj »

Ja nie twierdze ze jest skomplikowana jako ze tez ja zdemontowalem. Teraz jednak pojawia sie pytanie jak to zlozyc zeby wszystko dzialalo poniewaz jakies czesci zmienily swoje miejsce (wypadly podczas demontazu) i stad moja zagwostka. Nigdzie nie znalazlem zadnego schematu i nie do konca wiem jak bedzie przy skladaniu.
1991 Trabant 1.1 (w remoncie)
przemas601
Posty: 114
Rejestracja: 2011-12-20, 21:16
Lokalizacja: 3-M

Re: Nagrzewnica - montaz/demontaz

Post autor: przemas601 »

Przecież tam są o ile pamiętam są dwie klapki kierujące powietrze i tyle.
Gdyku
Posty: 1
Rejestracja: 2019-05-07, 07:03

Re: Nagrzewnica - montaz/demontaz

Post autor: Gdyku »

3 klapki ;-) dwie kierujące powietrzem, a 3. węższa, zaraz za nagrzewnicą otwiera obieg powietrza gdy otwieramy zawór nagrzewnicy. Z tego co pamiętam oparta jest o metalowa ramkę i wchodzi do niej najdłuższy precik.
Odpowiedz