Universalne Polo

Moderator: Mod Team

Wiadri
Posty: 34
Rejestracja: 2011-11-07, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Universalne Polo

Post autor: Wiadri »

Witam witam! Od kilku dni jestem przeszczęśliwym posiadaczem Trabanta. Wiele lat temu, gdy mój Tato sprzedawał swoją 601, postanowiłem, że kiedyś stanę się posiadaczem Satelity. Tak jakoś ostatnio mi się o tym przypomniało i oto, co zakupiłem:

Obrazek

Polówa z 91 roku, zakupiona w Bytomiu tydzień temu. Od tej pory przejechała 200km do swojego nowego domu i... padła :D Mam nadzieję, że to tylko kwestia śmieciowego akumulatora, który właśnie próbuję podładować. Ogólnie przy aucie jest sporo pracy, choć prowadziło mi się go bardzo przyjemnie. Nie mam praktycznie żadnego doświadczenia z Trabami, tylko tyle, co pojeździłem kilkoma sztukami z ogłoszeń. Ten w przeciwieństwie do tamtych ma taką zaletę, że posiada nadkola i progi, choć wiadomo jak to w Polówkach bywa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Planów mam bez liku, wiele wizji idealnego Trabanta :P Przez tyle lat beztrabancia w rodzinie pojawiło się mnóstwo marzeń. Nie jestem tylko pewien, czy to odpowiednia baza do realizacji tych marzeń. Poza tym mam ograniczone umiejętności grzebania przy aucie, ale dopiero zaczynam swoją przygodę ;)

Obrazek



Jestem jego 3 właścicielem, swoje pierwsze 20lat życia spędził w Bytomiu, gdzie 14lat służył podczas emeryckiego działkowania :P, a ostatnie 6 w rękach Trabanciarza, który użytkował go na codzień, ale ostatnio chyba trochę zaniedbał. Stąd Trab jest mocno przykurzony, porysowany, podrdzewiały i śmierdzi :D podczas dogłębnego sprzątania znalazłem w nim nawet kilka skamieniałych frytek (kartoflofitów). Zdjęcia dla zainteresowanych :D



Co do zakresu dotychczasowych modyfikacji Traba, to tak, jak widać - felgi stalowe od Opla Ascony (domagają się już odświeżenia), światła p-mgłowe, reflektory od VW Golfa Mk1 z gładkimi szybami, maska silnika od 601, obrotomierz, kierownica od anonimowego VW, alarm z centralnym zamkiem, radio Kenwood z 4 głośnikami. Ogólnie duuuużo samoróbek, które raz mnie rozbawiają, a raz sprawiają, że ręce opadają mi do ziemi. Mam wrażenie, że auto trzyma się na kilometrach posztukowanych kabli, oplatających go dokoła. Pozostaje mi tylko zwrócić się do szanownych Forumowiczów o życzenie mi cierpliwości i szczęścia :D pozDDRo! PS - wybaczcie, że wrzuciłem zdjęcia nieumytego, niewypolerowanego autka, ale aura jakaś nie taka, a już strasznie chciałem się podzielić swoim szczęsciem;)
Awatar użytkownika
Kuzyn353
Posty: 2529
Rejestracja: 2011-01-06, 13:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Kuzyn353 »

Gratulacje :) No i powodzenia z remontem trampka. Jak Cię będzie wkurzał, przypomnij sobie, że masz go po to, żeby z pracy przy nim czerpać przyjemność :lol:
Wiadri
Posty: 34
Rejestracja: 2011-11-07, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: Wiadri »

dzieki ;D a ten slogan to sobie wypiszę na scianie garażu, żeby nie zapominac :D gdyby tylko chciał odpalić, to już bym na niego nie krzyczał :p
komoon
Posty: 145
Rejestracja: 2011-05-07, 09:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: komoon »

benzyna do gaźnika, koledzy i trójeczka jak nie masz akumulatora.

ps. bardzo fajna stylizacja, ale z białymi kloszami mu bardziej do twarzy.
Jeden LUD!
Wiadri
Posty: 34
Rejestracja: 2011-11-07, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: Wiadri »

Już odpalił ;) przelożyłem akumulator z innego auta i nawet po kilku dniach na postoju odpala bez najmniejszego problemu. Po prostu :P Stylizacja też mnie przekonała, mimo że z bliska patrząc jest sporo niedoróbek. A co do kierunkowskazów, to białe klosze (podobnie, jak klosze tylnych lamp) pożółkły i popękały:D Więc przywróciłem Polówkowe z obu stron i na razie wolę ten zestaw, ale pewnie niedługo zamówię nowe z Allegro
r0man
Posty: 121
Rejestracja: 2011-07-31, 19:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: r0man »

piękne kółeka :)
sory za brakpolskich znakow i znikajaca czasem spacje ale niemam polowy klawiatury:)
Wiadri
Posty: 34
Rejestracja: 2011-11-07, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: Wiadri »

r0man pisze:piękne kółeka :)
z daleka :P z bliska juz gorzej, przed nimi gruntowny remont z prostowaniem i piaskowaniem włącznie :D
Awatar użytkownika
seba601s
Posty: 115
Rejestracja: 2011-05-08, 19:44
Lokalizacja: Katowice

Post autor: seba601s »

No widać ,że cos tam po dokładane do samochodu...po poprawiasz niedoróbki i bedzie git..powodzenia ;)
Cyrulrat
Posty: 50
Rejestracja: 2011-06-16, 09:58
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: Cyrulrat »

Powoli i z pomocą szanownych kolegów z forum dasz radę. Ja już 2 rok jestem na etapie przepoczwarzenia. Powoli, powoli ważne żeby efekt końcowy Cie zadowala. PozDDRówki
Trabant 1.1 Limuzyna 1991r. (w trakcie renowacji, już na lakierni)
Opel Vectra Combi 2.0DTI 2001r.
Odpowiedz