Docisk sprzęgla do Polówy

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Wiadri
Posty: 34
Rejestracja: 2011-11-07, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Docisk sprzęgla do Polówy

Post autor: Wiadri »

Witam, mam pytanie, czy i jak kompletny laik może ocenić stan używanego docisku sprzęgła? ;) poprzedni właściciel dał mi taki, mówiąc, że "prawie nowy", ale przez pół roku mojego współżycia z Trabantem, nauczyłem się, że poprzedniemu właścicielowi lepiej było nie wierzyć :P muszę wymienić docisk, a nie jestem pewien, czy ten który mam do czegokolwiek się nadaje. Z drugiej strony nie jestem raczej skłonny do ryzyka i wolałbym wymienić na nowy, stąd mam jeszcze drugie pytanie - co sądzicie o dociskach do kupienia na Motirexie? są tam trzy warianty: polski, austriacki i włoski (miękki). Który najlepiej byłoby kupić? będę wdzięczny za podpowiedzi, pozDDRo!
maciek
Posty: 119
Rejestracja: 2011-09-09, 18:23
Lokalizacja: Bilsko-Biała

Post autor: maciek »

Jedyne co mi przychodzi do głowy to spojrzeć na środek tego "słoneczka". Powinieneś mieć tam ślad od łożyska wyciskowego sprzęgła, ok 3-4cm średnicy. Prawie nowy docisk będzie miał tam jedynie błyszczący okrąg, bez śladów wytartego rowka. Z drugiej strony powierzchnia na której pracuje sprzęgło powinna być idealnie gładka, bez rys, ciemnych plam i innych śladów.
Awatar użytkownika
Hajs
Posty: 24
Rejestracja: 2011-05-13, 23:11
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Post autor: Hajs »

I w zasadzie tyle można stwierdzić, mając docisk w rękach. Dopiero po zamontowaniu może okazać się, że sprzęgło szarpie lub się ślizga. Kup nowy, będziesz miał spokój na dłużej ze sprzęgłem. Polecam docisk Sachs, kosztuje tylko 90 zł więcej niż te rzemieślnicze z Motirexu.
Im wolniej jadę, tym dłużej mnie widać.
Awatar użytkownika
Kuzyn353
Posty: 2529
Rejestracja: 2011-01-06, 13:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Kuzyn353 »

Hajs pisze:niż te rzemieślnicze
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rzemie%C5%9Blnik

Sądzisz, że ktoś te sprzęgła wycina w swoim warsztaciku? :lol:
Wiadri
Posty: 34
Rejestracja: 2011-11-07, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: Wiadri »

no i to chciałem wiedzieć, dzięki za odpowiedzi. a tego sachsa gdzieś można na necie zamówić? bo jakoś nie mogę zlokalizować, albo szukam jak d*pa. znalazłem tylko LUKa za 260 pln
Awatar użytkownika
Hajs
Posty: 24
Rejestracja: 2011-05-13, 23:11
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Post autor: Hajs »

@Kuzyn353: Ten kameruński rzemieślnik ze zdjęcia na Wiki właśnie docisk robi ;) Te dociski oczywiście nie są dosłownie "rzemieślnicze", ale ustępują wykonaniu tym markowym. Wszyscy wiemy, jaka jest jakość niektórych nowych części z Motirexu. Przykład: obudowa łożyska wyciskowego wygląda jak młotkiem i przecinakiem formowana; tarcza, która wygląda licho, chodź całkiem dobrze się sprawuje; podstawka pod gaźnik która wytrzymuje 8 tys. km, czy głupie klamki wewnętrzne, które bez pilnika trudno zamontować :?

@Wiadri: Szukaj docisku do Wartburga 1.3, ja kupowałem w sklepie iparts.pl, cena 240zł brutto
Link do sklepu: http://www.iparts.pl/auto-czesci/docisk ... 00052.html
Ostatnio zmieniony 2012-04-05, 13:05 przez Hajs, łącznie zmieniany 1 raz.
Im wolniej jadę, tym dłużej mnie widać.
Kombinos
Posty: 59
Rejestracja: 2012-01-23, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: Kombinos »

Hajs pisze:@Kuzyn353: podstawka pod gaźnik która wytrzymuje 8 tys. km,
mi nawet 8tys nie wytrzymało. ja wiem może 50km... które zrobiłem w 2 tygodnie...
Trabant 1.1 po przeróbkach:)
Awatar użytkownika
Kuzyn353
Posty: 2529
Rejestracja: 2011-01-06, 13:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Kuzyn353 »

Guma się rozkleiła? No to badziew rzeczywiście.
frater-lukas
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-01, 20:42
Lokalizacja: okolice Chojnic

Post autor: frater-lukas »

Witam
Miał ktoś doczynienia z dociskiem od wartburga w polówce? Ułamała mi się ostatnio łapa widełek łożyska sprzęgła trzymająca linkę i zastanawiam się nad nowym dociskiem.
Odpowiedz