NOWY Chabrowy

Moderator: Mod Team

mlodyellow
Posty: 288
Rejestracja: 2011-06-09, 14:24
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: mlodyellow »

A czy drzwi nie możesz unieść do góry na zawiasach, skoro Ci haczy o próg? Co do kloszy lamp, pewnie nie bd Ci idealnie pasowały pod oprawy, bo niestety ich jakoś nie powala, ale o tym przekonasz się jak dojdą ;)
poliko2004
Posty: 17
Rejestracja: 2012-07-25, 14:16
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: poliko2004 »

Zostaje mi właśnie chyba je podnieść tam na zawiasach jak mówisz, ale to muszć poczekać aż któryś kumpel się zlituje i przyjdzie do nieogrzewanego garazu :D

Nie pocieszyłeś mnie z tymi kloszami :shock:

Powiedzcie mi jak wygląda sprawa przyklejenia największej uszczelki drzwi w ramie Trabiego? Wyczysciłem ją porządnie, nasmarowałem silikonem w spraju i pasuje bardzo ładnie, tylko z góry mi ciągle spada... czego użyć? kleju do szyb czy kleju tego co do duroplastow??
Janiszewski
Awatar użytkownika
pingor
Posty: 208
Rejestracja: 2011-09-05, 20:52
Lokalizacja: Leszno

Post autor: pingor »

mlodyellow pisze:A czy drzwi nie możesz unieść do góry na zawiasach, skoro Ci haczy o próg? Co do kloszy lamp, pewnie nie bd Ci idealnie pasowały pod oprawy, bo niestety ich jakoś nie powala, ale o tym przekonasz się jak dojdą ;)
Lampy z golfa to nie taka prosta sprawa jak niektórzy piszą. Bo co z tego że jakosiś je upchniemy skoro nie będzie regulacji...

A dwa to zależy też kto jakie ma ramki. Bo golfoskie klosze są cm większe, może nie wszystkie ale ja takie miałem akurat i trzeba było giąć i podcinać ramkę. Tydzień paprania żeby to siedziało w trabim i świeciło gdzie miało. Ale za to mam pełną regulację i ringusie :]
Awatar użytkownika
Oddie
Posty: 47
Rejestracja: 2012-08-14, 16:50
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oddie »

kurcze, super projekt.. czekam na dalsze zdjecia;) a powiedz mi, ile okolo kosztowalo Cie malowanie z podkladem? zamierzam tez na wiosne pomalowac mojego i wstepnie rozgladam sie za kosztami 'na wlasna reke'.. dzieki i powodzenia!
Trabant 601s 86' i Trabant 601 90'
"to nie silnik warczy.. to mruczy historia.."
lisek
Posty: 272
Rejestracja: 2011-10-09, 20:09
Lokalizacja: Iłowa

Post autor: lisek »

kup nowe uszczelki od malucha i nie będzie problemu i będzie szczelnie
poliko2004
Posty: 17
Rejestracja: 2012-07-25, 14:16
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: poliko2004 »

Uszczelki mam w perfekt stanie, tylko po wysmarowaniui ich silikonem po prostu sie zsuwaja z góry, wiec musze je po prostu jakoś z głową podkleić ;)

z lakiernikiem to byla dluuuga storia. zdejmowałem wszytsko sam, szlifowałem i jeden lakiernik wział sie za robote i...sie spił i to bylo na tyle jeg :shock: o roboty wiec szukalem innego majac juz wszystko ladnie poszlifowane, tylko pod lakier i kazdy krzyczal mi minimum 2tys. Az w koncu znalazłem goscia ktory lakieruje w salonie WV i wział 1500zł,ale za samo malowanie, lakieru poszly 3 litry x 280zł. Wiec rzezbienia z lakierem byly dlugie noce i dnie... ;)
Janiszewski
lisek
Posty: 272
Rejestracja: 2011-10-09, 20:09
Lokalizacja: Iłowa

Post autor: lisek »

to grubo jak za samo malowanie 1500zł bez szlifowania itd. malowanie całego auta typu trabant że dajesz i nic cie nie obchodzi w kabinie około 3tyś
poliko2004
Posty: 17
Rejestracja: 2012-07-25, 14:16
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: poliko2004 »

Tak wiem, ale lakiernik ktory zaczal mi malowac miał, to zrobic po znajomosci, doszedl do etapu poszlifowanych czesci i sie zachlał :/ , i gdzie nie bylem u lakiernika to kazdy mowil ze go to nie obchodzi bo on i tak musi po swojemu to zrobic, wiec bierze stawka jak za cale auto do przygotowania i malowanie. Ale najwazniejsze ze jest juz pomalowany.

W ogole kolejnego trabanta robił bym pewnie zupelnie inaczej jezeli chodzi o całosc remontu,ale to pierwszy wiec taki jest jak jest, a czlowiek uczy sie na błedach ;)
Janiszewski
trab601
Posty: 233
Rejestracja: 2012-05-06, 08:32
Lokalizacja: 3Mia100

Post autor: trab601 »

Jeśli uszczelka nie trzyma się, musisz dogiąć ten fragment który nie trzyma. W środku uszczelki jest metalowa "siatka", jeśli pękła to wymiana na nową. Klejem nic nie zyskasz, będzie odpadać.
mlodyellow
Posty: 288
Rejestracja: 2011-06-09, 14:24
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: mlodyellow »

pingor, ale mowa jest o tylnych lampach, a nie clear'ach od golfa :P
Awatar użytkownika
pingor
Posty: 208
Rejestracja: 2011-09-05, 20:52
Lokalizacja: Leszno

Post autor: pingor »

O cleary pytał mnie na privie dlatego źle mogłem zrozumieć :P
Ale nie ma to jak się wciąć w rozmowę xD
Pssssyt Psssyt - Trabi AIR RIDE and BBS RM !
poliko2004
Posty: 17
Rejestracja: 2012-07-25, 14:16
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: poliko2004 »

To ja was wyciagne w temat :D na przod szukam clearow od golfa i jak juz wiem ile z tym kombinacji to w gratisie bede szukal kogos kto mi je chyba zamontuje :P a Tylne mam od Mar-Guta i one sa podobno niepasowane ;)

[ Dodano: 2012-11-07, 23:07 ]
Co do nowych zdjęć i dalszych prac to czekam aż w końcu po miesiącu dostane pomalowane tylne lampy wtedy tez biore sie szybko za zlozenie przygotowanego wyciszenia i wykladzina do bagaznika i przechodzimy do wnetrza, mata bitumiczna i wykładzina ;) bo tapicerka nowa juz jest, ale fotki przesle juz na zalożonym samochodzie zeby był efekt :)
Janiszewski
Awatar użytkownika
dzikU
Posty: 50
Rejestracja: 2011-06-09, 21:57
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: dzikU »

Piękny kolor! tyciu jak aren'a
Co do kloszy z marguta to fakt, ze sie sa jak oryginały ale ja je przykręciłem bez problemu. Zawsze można coś pilniczkiem zjechac ;)

Jeśli chodzi o spasowanie duro to u mnie też szału nie ma bo robiłem to pierwszy raz ale już po ptakach..
Ja za malowanie i w tym podkładowanie dałem(robocizne) 500zł ale to dobry znajomy i pomagał mi jeszcze go szlifować.

Pokaż chociaż jedno foto tapicerki jeszcze bez montażu ;)
poliko2004
Posty: 17
Rejestracja: 2012-07-25, 14:16
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: poliko2004 »

dzikU, Foto tapicerki moge rzucic jutro z rana dzis caly dzien zarabiam na trabiego :D
Janiszewski
Awatar użytkownika
dzikU
Posty: 50
Rejestracja: 2011-06-09, 21:57
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: dzikU »

I prawidłowo!
Bez zarobków nie będzie postępów ;)
Odpowiedz