gaśnie na biegu

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Wiadri
Posty: 34
Rejestracja: 2011-11-07, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

gaśnie na biegu

Post autor: Wiadri »

Mam następujący problem w swoim 1.1 - auto po dłuższym postoju tj. ok 2 miesięcy, po odpaleniu silnik działa dobrze, nabiera obroty do 5tys. bez problemu, ale tylko na postoju. Po ruszeniu i puszczeniu sprzęgła na 1., 2. czy wstecznym biegu, traci momentalnie obroty i gaśnie, jeśli z powrotem nie wcisnę sprzęgła. A jeśli nie gaśnie, to nabiera maksymalnie 2 tys. obrotów i się krztusi. Po zrzuceniu na luz znowu elegancko wchodzi na obroty. Nie potrafię tego wygooglować, ani wyszukiwarkować na tutejszym forum, proszę o pomoc! :eek:
lukaszgawel1993
Posty: 90
Rejestracja: 2012-11-01, 08:16
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: lukaszgawel1993 »

Paliwo w baku masz świeże? :D
Wiadri
Posty: 34
Rejestracja: 2011-11-07, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: Wiadri »

no dwumiesięczne. myślisz, że to może mieć znaczenie? dlaczego na biegu jałowym wchodzi na obroty, a na jedynce gaśnie? ciężko mi tu znaleźć zależność ze złym paliwem, ale nie zaszkodzi mi spróbować.
lukaszgawel1993
Posty: 90
Rejestracja: 2012-11-01, 08:16
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: lukaszgawel1993 »

Zmień paliwo. Przeczyść palec i styki w kopułce, przedmuchaj porządnie gaźnik i próbuj. Od tego bym zaczął :P I tak przy okazji : nie trzymają Ci hamulce czy coś? :D
Awatar użytkownika
ZBAWICIEL
Posty: 295
Rejestracja: 2012-07-06, 15:14
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: ZBAWICIEL »

No nie wiem czy paliwo ma tutaj coś do rzeczy. W moim po zimowaniu wyjechałem bez żadnego ale, i nie dolewałem świeżego paliwa.
Trabant 601s kombi vel BUMBLEBEE
VeloSolex 3800
lukaszgawel1993
Posty: 90
Rejestracja: 2012-11-01, 08:16
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: lukaszgawel1993 »

Nie wiem czy to wina stacji paliw czy mojego motoroweru.. Mój Romet Ogar 200 tak strasznie ciężko odpala na kilku miesięcznym paliwie, że odruchowo opróżniam bak i zalewam świeżym. I potem mam karnister starego paliwa które mieszam z nowym :D Nie zdziwił bym się jak na jedynej stacji w okolicy mają chrzczone czy jakiejś słabej jakości paliwo :/
Wiadri
Posty: 34
Rejestracja: 2011-11-07, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: Wiadri »

na pewno nie jest to wina jakości paliwa, bo inne auta na tej samej PB95 śmigają świetnie. Tym bardziej, że odpala od strzała, bez najmniejszego kłopotu i, jak wspomniałem, na biegu jałowym wkręca się na obroty bardzo chętnie. Osobiście dopatruję się tutaj problemu ze skrzynią biegów, taki mój strzał, ale szukam potwierdzenia ;) Aczkolwiek dzięki za pomoc, jutro będę czyścił gaźnik.

[ Dodano: 2013-06-11, 02:24 ]
problem niestety nadal występuje. Ma ktoś może jakieś pomysły? jeśli nie, to chyba wzbogacę dział giełda ;)
Odpowiedz