Jeżdżące Trabanty we Wrocławiu

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
br143
Posty: 95
Rejestracja: 2013-08-14, 22:42
Lokalizacja: Dzierżoniów

Jeżdżące Trabanty we Wrocławiu

Post autor: br143 »

Słuchajcie - ostatnio przyłapałem się na tym, że wszędzie wypatruję jeżdżących trabantów ;) Na razie we Wrocławiu wypatrzyłem trzy + mój, wszystkie w wersji 1.1.

Może by zrobić jakąś nieoficjalną listę wciąż jeżdżących po Wrocławiu i okolicy trabantów? Może nawet z fotkami?
Trabant 1.1 limousine 1991
Bartek DST
Posty: 47
Rejestracja: 2012-11-29, 08:30
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Bartek DST »

w strzelinie 36km od wrc sa trzy trabanty 1.1 jezdzace ;)
I <3 my trabant 1.1
Trabant 601 - 1972
Awatar użytkownika
br143
Posty: 95
Rejestracja: 2013-08-14, 22:42
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: br143 »

Ciekawe, czy oprócz naszych forumowych zabytków jest jeszcze gdzieś w naszej okolicy regularnie używany dwusuw ;)
Trabant 1.1 limousine 1991
Bartek DST
Posty: 47
Rejestracja: 2012-11-29, 08:30
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Bartek DST »

u mnie w Strzelinie oprocz 1.1 jest jeden jezdzacy :)
I <3 my trabant 1.1
Trabant 601 - 1972
bobas
Posty: 152
Rejestracja: 2011-05-26, 13:50
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: bobas »

Ja jezdze od czasu do czasu po wrocku,ale sporadycznie.Czesciej bede jezdzic zima,bo mam obecnie zalozone zimowki wiec niechce zlapac mandatu za jazde w lecie na zimowkach :mrgreen: .
baka trabant 601 69r ,trabant 601 deluxe 91r (pink panter).
Awatar użytkownika
br143
Posty: 95
Rejestracja: 2013-08-14, 22:42
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: br143 »

bobas pisze:Ja jezdze od czasu do czasu po wrocku,ale sporadycznie.Czesciej bede jezdzic zima,bo mam obecnie zalozone zimowki wiec niechce zlapac mandatu za jazde w lecie na zimowkach :mrgreen: .
Jeszcze nie słyszałem o mandacie za koła zimowe w lecie. Podobnie jak nie słyszałem o przepisie, który by tego zabraniał. Ba - nie ma nawet żadnej sankcji za letnie w zimie, a co dopiero zimówki w lecie ;) To tylko i wyłącznie twoje sumienie - dopóki opony są w dobrym stanie i jednakowe na jednej osi - twoja sprawa na czym jeździsz i kiedy.

A takie pytanie - są jeszcze organizowane jakieś trabantowe spotkania we Wro?
Trabant 1.1 limousine 1991
bobas
Posty: 152
Rejestracja: 2011-05-26, 13:50
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: bobas »

Byc moze jest to jakis wykret z mojej strony co do opon ,a co do spotkan we wrocku to ofszem byly :? .Ale sie posypaly od jakiegos czasu i niema kto tego pociagnac dalej ,,lebiedz,, z wrocka ostatnio wraz z wlabrzyskim klubem polaczyli wspulnie zlot razem i wszystkim obecnym na zlocie sie podobalo choc pogoda nie dopisala :mrgreen: .Co do spotkan we Wrocku to mamy ustalony dzien w kturym sie spotykamy ,tylko odjakiegos czasu nikt nie zjawia sie .Potrzeba kogos kto by organizowal to z jakims pomyslem zeby ludzie chetnie przyjezdzali na takie ,,spoty,, zeby byla roznordnosc np.przejazd w rozne miejsca ,a nie w te same bo to staje sie rutyna a tu nie oto chodzi :lol:

[ Dodano: 2013-09-13, 14:16 ]
Osobiscie zna ludzi kturzy jezdza trabami w wrocku np.kolo siebie na ruzance mam goscia ktury ma traba w dwusuwie ijezdzi nim,na ul.swiebodzkiej jest starszy pan co jezdzi swojim trampkiem i czesto bywal na wczesniejszych spotach we wrocku .Takze jest sporo nas trabanciarzy tylko trzeba to lepiej ogarnac i cos robic zeby wrocek nie byl czarna dziura na mapie podkatem zlotowym :)
baka trabant 601 69r ,trabant 601 deluxe 91r (pink panter).
Awatar użytkownika
Kuzyn353
Posty: 2529
Rejestracja: 2011-01-06, 13:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Kuzyn353 »

bobas, zainwestuj w jakiś słownik online
Skipper
Posty: 13
Rejestracja: 2012-11-28, 17:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Skipper »

Ja śmigam swoim 1.1. Koło astry na legnickiej mieszkam. Ale też sądzę iż można by było się spotkać. Wrocek , Sobótka, etc..... Jak tylko będzie termin jakiegoś spotu ja na pewno się pojawię. Może przyszła sobota?
Awatar użytkownika
br143
Posty: 95
Rejestracja: 2013-08-14, 22:42
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: br143 »

Skipper pisze:Ja śmigam swoim 1.1. Koło astry na legnickiej mieszkam. Ale też sądzę iż można by było się spotkać. Wrocek , Sobótka, etc..... Jak tylko będzie termin jakiegoś spotu ja na pewno się pojawię. Może przyszła sobota?
Moje auto chyba najbliższą sobotę spędzi w warsztatcie z rozgrzebanym silnikiem...

PS. Na ul. Smętnej w końcu znalazłem sprawnego dwusuwa (miał "świeże" tablice rejestracyjne) w wersji kombi ;) To auto kogoś z forum? :D

Obrazek
Trabant 1.1 limousine 1991
bobas
Posty: 152
Rejestracja: 2011-05-26, 13:50
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: bobas »

Ja swojim smigam na trasie ul.chrobrego-Marino jak jezdze do roboty Co do autka na zdjeciu to nie wiem do kogo nalezy moze ktos nowy? 8)
baka trabant 601 69r ,trabant 601 deluxe 91r (pink panter).
Skipper
Posty: 13
Rejestracja: 2012-11-28, 17:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Skipper »

To jak kolega na sobocie w warsztacie umówiony. To może piąteczek koło 21.00. Spotkanko gdzieś na pół godzinki - tak na początek? Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
br143
Posty: 95
Rejestracja: 2013-08-14, 22:42
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: br143 »

Dajcie mi na razie ogarnąć moje auto :) Bo nie spodziewałem się, że wyjdzie aż tyle rzeczy do roboty, a że auta też potrzebuję do pracy...

Nie wiem czy widziałeś ten temat, ale tu jest mniej więcej na bieżąco co się z moim autem aktualnie dzieje:

viewtopic.php?t=4310

Będę w tym tygodniu rozbebeszał cały silnik i nie wiem czy skończę to w 7 dni :-D Padła uszczelka pod głowicą. O razu będzie też regulacja gaźnika po poskładaniu + prawdopodobnie wymiana przegubu lub całej prawej półosi + montaż radia (w końcu) + montaż zegara (też w końcu). Roboty jest sporo więc wątpię czy jeszcze we wrześniu auto znów wyjedzie. W każdym razie od dzisiaj stoi.

Druga sprawa to kwestia mojej pracy - wolne mam tylko weekendy, oczywiście pod warunkiem, że się porządnie wyśpię po całym tygodniu ;)

Ale mogę obiecać, że na pewno coś zorganizujemy z początkiem października, może na "starym" miejscu na parkingu przy ul. Ślężnej? Co Wy na to? Tylko miłoby było, żeby pojawiło sie więcej niż dwie osoby, więc dajcie znać, czy ktoś jeszcze chciałby się pojawić :D
Trabant 1.1 limousine 1991
bobas
Posty: 152
Rejestracja: 2011-05-26, 13:50
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: bobas »

Jak by sie udalo na starym miejscu sie spotkac to by bylo spoko ale niewiem czy uda mi sie autkiem bo jestem w trakcie zalatwiania nowego zderzaka przedniego :) .Stary przezarlo calego lacznie z mocowaniem prawym ,musze to ogarnac jak sie wyrobie to bede autkiem,jak nie to bede piechota :/
baka trabant 601 69r ,trabant 601 deluxe 91r (pink panter).
Awatar użytkownika
br143
Posty: 95
Rejestracja: 2013-08-14, 22:42
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: br143 »

Skipper pisze:Ja śmigam swoim 1.1. Koło astry na legnickiej mieszkam.
Chyba Cię dzisiaj na Gądowiance widziałem ;) W każdym razie ok 21:30 minął mnie tam jakiś 1.1 ;)
Trabant 1.1 limousine 1991
Odpowiedz