Hycomat

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
Kichu
Posty: 84
Rejestracja: 2013-10-12, 23:58
Lokalizacja: Świdnica
Kontaktowanie:

Hycomat

Post autor: Kichu »

Witam ponownie. Posiadam Trabanta Hycomat. Kolega powiedział mi że on z swoje trabanta usunął to automatyczne sprzęgło. Zastanawiałem się nad tym i chcę również się tego pozbyć ponieważ nie używam tego i jest mi to zbędne. Chciałbym wiedzieć czy wymaga t dużych przeróbek.
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: magik »

jeśli zależy Tobie na przywróceniu najprościej mówiąc pedału sprzęgła na normalny , to największą przeróbką jest przełożenie łapy sprzęgła z normalnej skrzyni. niestety wymaga to wyjęcia silnika, resztę po prostu demontujesz, laskę biegów możesz zostawić albo wymienić wedle życzenia.
Pamiętaj też że możesz wyłączyć hycomat, normalnie wg instrukcji, po prostu zwalniasz mały pedał sprzęgła który mimo wszystko jest i trabant działa jak zwykły,
fabrycznie masz dwa tryby pracy, z hycomatem i bez :)
Ja bym zostawił bo Hycomat jest fajny i rzadki, bo właśnie wszyscy nagminnie demontowali
Awatar użytkownika
Kichu
Posty: 84
Rejestracja: 2013-10-12, 23:58
Lokalizacja: Świdnica
Kontaktowanie:

Post autor: Kichu »

Obecnie nie używam go jeżdżę normalnie ale zbiornik i czujnik od hycomatu jest gorący ponieważ domaga sie oleju. Przy okazji jaki olej jest do tego mechanizmu ?
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: magik »

teraz to już tylko jakiś do przekładni hydraulicznych, oznaczenie starego oleju już dzisiaj chyba nikomu nic nie powie, nawet nie pamiętam
Awatar użytkownika
Kichu
Posty: 84
Rejestracja: 2013-10-12, 23:58
Lokalizacja: Świdnica
Kontaktowanie:

Post autor: Kichu »

aha w sumie to dzięki za pomysł jednak zostawię ten hycomat a nawet go uruchomię ;) dzięki ;)
Odpowiedz