Krótkie światła

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
Herandic
Posty: 70
Rejestracja: 2011-05-05, 08:46
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Krótkie światła

Post autor: Herandic »

Witam, mam taki problem że nie działa mi krótkie lewe światło, nie jest to wina przełącznika przy kierownicy bo prawe świeci i oba długie świecą, żarówka wymieniona i nadal nic. Co może być przyczyną? chyba nie kable, nie były przełamane tak twierdze. Czy może być to wina przetwornika? jakie macie sposoby wyeliminowania i detekcji tej usterki? bo wydaje mi się że powinno świecić ale jakby żarówka była przepalona ale to nie jest żarówka bo piszczyk włączonych świateł działa.
Będę brał cię, w trabancie!
---------------------------------
Błękitny trabant 1,3
CB-radio
---------------------------------
MMA Poznań!
Awatar użytkownika
Kuzyn353
Posty: 2529
Rejestracja: 2011-01-06, 13:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Kuzyn353 »

Herandic pisze:Czy może być to wina przetwornika
Ksenonów chyba nie masz ;)
Poczyść przewody i styki w kostce lampy. Sprawdź czy do przewodu dochodzi napięcie.
Awatar użytkownika
Herandic
Posty: 70
Rejestracja: 2011-05-05, 08:46
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Post autor: Herandic »

Przepraszam mój błąd, ksenonów nie mam ;) Chodziło mi o przekaźnik. Do jednego z przewodów nie dociera prąd w ogóle. Zauważyłem również że nie świecą mi światła awaryjne jak i światło kabinowe. Kurka boje się że konkretnie jest namieszana instalacja elektryczna bo kilka przewodów wisi w powietrzu przy bezpiecznikach, po prostu są wyrwane. No ale żeby się nie rozdrabniać puki co zależy mi na przednich reflektorach.
Będę brał cię, w trabancie!
---------------------------------
Błękitny trabant 1,3
CB-radio
---------------------------------
MMA Poznań!
Kula
Posty: 3
Rejestracja: 2011-06-06, 23:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kula »

sprawdź czy bezpieczniki nie zaśniedziały. kiedyś miałem przypadek, że zgasło mi jedno światło mijania i nie wiedziałem co to. Dopiero później znalazłem przyczynę w zaśniedziałych bezpiecznikach :)

jak to nie pomoże, to schemat instalacji w łapę i szukać usterki :)
Awatar użytkownika
YuLaS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 938
Rejestracja: 2011-01-06, 11:48
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Post autor: YuLaS »

po pierwsze bezpieczniki sprawdź i przewody, które wchodzą od dołu - jeśli działa jedna lampa mijania to przełącznik będzie sprawny.
Światła mijania powinny być na bezpiecznikach (od lewej strony) 3 - lewa lampa, 4 - prawa lampa. Od góry połączone są blaszką i dochodzi żółty przewód - tego nie ruszaj jedna przecież świeci. Sprawdź bezpiecznik 3 i 4 oraz blaszki czy nie zaśniedziały. Od dołu wychodzą przewody do lamp: lewa kolor żółto-czarny, prawa żółto-czerwony.
Opis dotyczy oryginalnego układu przewodów.
Jeśli umiesz posłużyć się schematem to jest na naszej stronie pod adresem: http://cartoontrabant.pl/dokumentacje/t ... wiatla.png
Awatar użytkownika
Herandic
Posty: 70
Rejestracja: 2011-05-05, 08:46
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Post autor: Herandic »

Dziękuje :-) działa wszystko, kabel był słabo przykecony aż gdy go ruszylem był nagrzany skrecone wszystko i działa jak powinno.
Będę brał cię, w trabancie!
---------------------------------
Błękitny trabant 1,3
CB-radio
---------------------------------
MMA Poznań!
Odpowiedz