Akumulator problem ?

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
bertalesko
Posty: 23
Rejestracja: 2011-05-09, 12:46
Lokalizacja: Trzebnica/Wrocław

Akumulator problem ?

Post autor: bertalesko »

witam, pare tematow nizej pisalem ze mam problem ze swiatlami przednimi - otoz okazalo się że to wina świateł lecz akumulatora - i oto jest sprawa

podpiełem aku z dupowoza i oto problem przepadł.

przepinka na trabanta aku - znowu problem

zapalaja sie kontrolki, ale jak chce odpalic/włączyć światła/radio/cokolwiek to wszystko nagle gaśnie.


aku podpiełem pod prostownik i tu sprawa dziwna na skali była prawie 1/2
coś w tym stylu :


Obrazek
oczywiście ta skala rozpisana bardziej na v'y, om'y itp itd


aku się podładowało przez półdnia i tu nagle mym oczom ukazuje się ze kreska poleciała z rys 1 na 0 o.O'
i o co chodzi ? patrzę do aku - mało wody, zalałem tych elektrolitów podpinam i znowu stał półdnia i nadal nic... a teraz od god 11 do teraz stoii kreseczka w miejscu wskazanym na rys1.


i teraz moje pytanie : co to może się dziać ? prostownik na 99 % sprawny zaporzyczony od znajomego mechanika... a aku działał jeszcze 17/06 ...
Awatar użytkownika
Dymator
Posty: 243
Rejestracja: 2011-05-05, 09:18
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Dymator »

Nie pomogą hamulce, nie pomoże gleba, poszerzenie i utwardzenie zawieszenia jak we łbie uroi się WRC.
Awatar użytkownika
Kosiek
Posty: 173
Rejestracja: 2011-05-05, 20:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kosiek »

Prawidłowo ładujący się akumulator (po rozładowaniu) może nawet przez dwie godziny nie wykazać żadnego poboru prądu.
Co do niego dolałeś? elektorlit czy określenie "zalałem tych elektrolitów" oznacza dolanie wody destylowanej?
Ta wartość na skali to 1 amper? pół dnia dajmy na to 6 godzin x 1 amper w teorii daje 6 Ah, trochę mało na poprawę stanu akumulatora.
Masz areometr?
Może podładuj aku, podłącz do dupowozu, i włączaj odbiorniki prądu po kolei (radio, wycieraczki, światła wszystkie). Jak nagle wszystko ucichnie to zagraj akumulatorowi "Anielski orszak" bo padła któraś cela.

Modyfikacja/edycja bo nie doczytałem:
Już napisałeś, że wszytsko nagle gaśnie. Aku pewnie stał niedoładowany przez kilka tygodni – zamordowałeś którąś celę :P
Awatar użytkownika
bertalesko
Posty: 23
Rejestracja: 2011-05-09, 12:46
Lokalizacja: Trzebnica/Wrocław

Post autor: bertalesko »

aku poleżał 'na karnym jeżyku' 2 dni i dziś rano tak ni z gruchy ni z pietruchy podpiąłem i działa... nie wiem co jest ale już jest ok :)

można zamknąć
Odpowiedz