Pierwsza machina !

Moderator: Mod Team

Bigosek
Posty: 83
Rejestracja: 2015-07-03, 08:50
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Bigosek »

marek81 pisze:Dramat czy nie czytając od początku uważam że autko dostało drugą szanse,fakt że jestem wielbicielem reanimacji na orginał jednak jakby nie to że ludzie realizują czasem własne pomysły byłoby nudno. Daj tylne lampy w kolor,wydaje mi się ze bedzie lepiej.
Nie ma jak to rodzina,Tata,Dziadek,Wujek wszyscy pomagają. U mnie to samo,tylko ze dziadek już niestety z góry.
Nie przywracałem do oryginału, gdyż nie było to moim zamysłem, a jedynie chęć posiadania wyjątkowego auta jakim jest trabant, który ma się podobać szczególnie mi ;d Światła raczej zostaną białe, gdyż od początku podobała mi się taka wizja.

Z tego co wiem jest to już 3cie życie tej bestii bo miała być 7 lat temu zezłomowana i została uchroniona przed kasacją przez poprzedniego właściciela.
radekk
Posty: 8
Rejestracja: 2015-08-04, 19:16
Lokalizacja: tychy

Post autor: radekk »

Najważniejsze, że Tobie się podoba. To Twój samochód i ty rządzisz.
Ja gratuluję wyboru Trabanta na pierwszy samochód tak jak to zrobiła większość z Nas ale dawno:), Ty już masz spory wybór innych ciekawych aut w zasięgu ręki.
Zapraszamy na zloty i powodzenia w pracach.
P.S. Nie przejmuj się krytyką, to malkontenci:)
Radek Tychy/Pszczyna
Awatar użytkownika
Gosiaczek
Posty: 84
Rejestracja: 2013-04-06, 23:16
Lokalizacja: Ostróda
Kontaktowanie:

Post autor: Gosiaczek »

Dokładnie, nie przejmuj się krytyką! Krytyka jest ważna ale konstruktywna, a czy komuś się podoba czy nie podoba kolorystyka i malowanie to już ich problem. I koledzy powinni się wstydzić że zamiast dopingować "nowego" trabanciarza tak go deprymujecie. Ważne że ocalił kolejną mydelniczkę a jak za kilka lat nadal będzie go to kręciło to może mając większą wiedzę i umiejętności zrobi prawdziwe cacko. Nikt nie wie jakie w kim drzemią pokłady :D
A tymczasem byle do wiosny i na zloty ! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Drabi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1006
Rejestracja: 2011-05-05, 22:14
Lokalizacja: Bytom/Ruda Śląska

Post autor: Drabi »

Podpisuję się pod zdaniem Gosi.
Awatar użytkownika
Kuzyn353
Posty: 2529
Rejestracja: 2011-01-06, 13:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Kuzyn353 »

Gosiaczek pisze:a czy komuś się podoba czy nie podoba kolorystyka i malowanie to już ich problem.
A Tobie się podobają te białe ramki, czy wolisz nie odpowiadać? ;)

Bigosek, nie przejmuj się, ramki to drobiazg. Są paskudne ale szybko da się je zamalować jak zmienisz zdanie ;) Na początku trabantowej przygody większość młodych w tym ja, robiło dziwne rzeczy z Trabantami ;) Dzisiaj nie do pomyślenia. W porównaniu z tą pierdołą... nie przejmuj się
Szymonc83r
Posty: 40
Rejestracja: 2014-03-26, 16:23
Lokalizacja: Szymocice

Post autor: Szymonc83r »

Są gusta i guściki, ja również kiedyś pooklejałem swojego pierwszego Trabiego naklejkami, których dzisiaj bym nie nakleił. Ale wtedy mi się to podobało i KONIEC !!! Każdy z nas maluje, odnawia, upiększa na swój sposób. I tak jak koleżanka wyżej pisała nie zniechęcajcie, doradźcie, pomóżcie, albo napiszcie że się nie podoba( w sposób taktowny )
Jeśli mogę doradzić odnośnie tych nadkoli, które zamontowałeś, jeśli je przykręciłeś na wkrętach to nie dobrze, bo tak jak kolega napisał, bardzo szybko to skoroduje.
Bigosek
Posty: 83
Rejestracja: 2015-07-03, 08:50
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Bigosek »

Szymonc83r pisze: Jeśli mogę doradzić odnośnie tych nadkoli, które zamontowałeś, jeśli je przykręciłeś na wkrętach to nie dobrze, bo tak jak kolega napisał, bardzo szybko to skoroduje.
Są zrobione na nitach, dlatego mam nadzieje, że korozja ich nie zje. :d
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 287
Rejestracja: 2011-11-04, 19:14
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Robson »

Bigosek,pomysl o tylnich lampach tego typu:

http://allegro.pl/lampa-cofania-wsteczn ... 06974.html

doda mu klasycznego wygladu.
ps.oczywiscie nie za ta cene w tym stanie co podana w aukcji...
Awatar użytkownika
J.J.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1478
Rejestracja: 2011-03-05, 11:33
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: J.J. »

Ogólnie fajnie, że kolejny Trampek cały czas śmiga.
Mam nadzieję, że nie wejdzie Ci wilgoć pod te maty bo wówczas będzie hardcore gorszy niż z oryginalnymi filcami :)
Daj znać jak wyjdzie z czasem bo sam się zastanawiam nad takim rozwiązaniem :)

To, że lubisz posuwać Grodzką to już kwestia gustu i takich tam :)
I jak już to lubisz to błagam, nie miksuj maski1.1 z atrapą601.

Zamontuj odblaski w światłach, bo nie doczytałem czy temat ogarnąłeś, musza być :)

Plus nadkoli w Trabancie jest taki, że osłaniają całkowicie błotniki, w Burku niestety jest gorzej i żałuję, że zdemontowałem te plastikowe nadkola.
Jak porządnie je zakonserwujesz i śmigniesz chlorokauczukiem czy czymś innym co jest elastyczne lepiej się sprawdzi niż Twoje rozwiązanie. No chyba, że dodatkowo super zakonserwowałeś i dobrze zabezpieczyłeś przed wchodzeniem wilgoci/błota między plastik-nadkole

Pomyśl nad rozwiązaniem pozytywnego myślenia tylnej osi ;)

A do Trabanta najlepiej pasuje zderzak od Trabanta.
Polecam
żanet kaleta

ps
fajny pieseł
pozDDRo - Trabant, Wartburg, Simson, Mify, Qek, Barkas i T3 :)

TrojmiastoKlasycznie.pl
trabant.trojmiasto.pl
Bigosek
Posty: 83
Rejestracja: 2015-07-03, 08:50
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Bigosek »

Robson pisze:Bigosek,pomysl o tylnich lampach tego typu:

http://allegro.pl/lampa-cofania-wsteczn ... 06974.html

doda mu klasycznego wygladu.
ps.oczywiscie nie za ta cene w tym stanie co podana w aukcji...
Będę musiał coś znaleźć fajnego jak znowu będzie wolna gotówka heh
Na razie chce skończyć środek.

[ Dodano: 2016-01-19, 17:20 ]
J.J. pisze: I jak już to lubisz to błagam, nie miksuj maski1.1 z atrapą601.

Zamontuj odblaski w światłach, bo nie doczytałem czy temat ogarnąłeś, musza być :)

Jak porządnie je zakonserwujesz i śmigniesz chlorokauczukiem czy czymś innym co jest elastyczne lepiej się sprawdzi niż Twoje rozwiązanie.

A do Trabanta najlepiej pasuje zderzak od Trabanta.
Szczerze, to faktycznie nie zwróciłem uwagi, że maski się różnią poza materiałem z jakiego są wykonane. Dodam to do listy rzeczy do zrobienia ;d

Odblaski muszę ogarnąć gdyż obecnie są w masakrycznym stanie i ledwo się trzymają przez ogromną ilość rdzy.. Przez co czekają na reanimację. :oops:

Nadkola są raczej dobrze zakonserwowane i liczę, że będą się sprawdzać ale będę je dokładnie obserwować.

Co do zderzaka to sam mam trochę mieszane uczucia. Zamówiłem go od kogoś kto sprzedawał trabanta na części i miał to być zderzak starego typu ale jak otworzyłem paczkę był taki... Jak dla mnie i ludzi, którzy widzieli autko na żywo to się podoba. 8)

Ze względu na dalsze braki w wiedzy o tym aucie chętnie dowiem się więcej od ludzi, co posiadają te auta od lat i doradzą "co i jak" w kwestii tego auta :) Każda negatywna opinia tylko wzmacnia by dalej doskonalić to auto :evil:

[ Dodano: 2016-02-16, 19:56 ]
To znowu ja !;d
Kolejne elementy udało mi się dorwać mojej szalonej układanki.
Oz. 13' 5,5' i na tym nowe Kormorany 165/65

Felgi zostały odnowione i dostały biały kolorek zbliżony do lamp tylnych.

Obrazek


Rakiety ! Tj. lusterka zakupione na e-bay'u(nowe) jako zamiennik do aut sportowych stylizowane na lusterka z Triumph'a.
Posiadam również oryginał z Triumph'a niestety potrzebna jest stopka montażowa, której już nie mam :puppyeyes:

Obrazek



W najbliższych tygodniach jest plan zamontować koła, odratować dekielki oraz walka z środkiem i wykonanie innych nadkoli(sam nie wiem jak to się nazywa heh) od środka jako podłokietniki(będą bardzo odbiegać od oryginału jeśli uda się je wykonać).
Odpowiedz