Wartburg 311 Nowy nabytek

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
mlodyks18
Posty: 167
Rejestracja: 2014-01-22, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mlodyks18 »

kulka_74 pisze: oczywiście jak chcesz jeździć na oryginale a nie na tym co tam masz teraz wsadzone :)
Co to znaczy kolego ? :D z tym czujnikiem nie wiem czy on w ogóle działa bo nie miałem kiedy sprawdzić. Deska była w kolorze takim jasno zielonym :)
Muszę coś zrobić z pół ośką bo jest uszkodzony krzyżak chciałem żeby firma w Katowicach mi dorobiła na przegubach już teraźniejszych ale nie są wstanie. Myślałem nad montażem czegoś współczesnego a mianowicie centralnego zamka ale nie wiem jeszcze jak to rozwiązać :)

Jeszcze trochę pracy, wkrótce dołożę parę fotek z postępu prac

Pozdrawiam
kulka_74
Posty: 5
Rejestracja: 2016-03-03, 14:47
Lokalizacja: okolice Łodzi

Post autor: kulka_74 »

powinienes mieć tam silnik bez pompy wody , z zupełnie inną głowicą ( szerokie wyjście na termostat ) , inna chłodnica etc , pierwsze deski rozdzielcze były w jednym kolorze szaro-srebrno-stalowo-młotkowym , czujnik temperatury w tych wersjach był miedzianą rurką zakończoną zbiorniczkiem zawierającą ciecz rozszerzalną , powszechnie ucinaną , następna wersja silnika miała pompę wody dołożoną z boku , ostatnia na wałku wentylatora silnika masz tu :
http://wiki.w311.info/index.php?title=D ... 1-1956.jpg
półosi szukaj takiej :
http://www.aukcjoner.pl/gallery/022490404-.html#I13
jak nie znajdziesz to spróbuję załatwić, ogólnie jeszcze troche gratów do 311 mam wiec jakby co to pisz
PS na zlotach w Niemczech najgorsze co możesz zrobić to wystawić pierwszą serię z takim motorem, a jak sie pospieszysz to jeszcze zdążysz :)
http://www.wartburgtreffen.de/v4/Willkommen.html

[ Dodano: 2016-03-03, 22:21 ]
pi razy fi coś takiego
http://ipocars.com/imgs/a/h/w/n/x/wartb ... _6_lgw.jpg
Awatar użytkownika
mlodyks18
Posty: 167
Rejestracja: 2014-01-22, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mlodyks18 »

Ja mam silnik bez żadnej pompy, a głowica jak mówisz powinna mieć wielkie wyjście tylko komuś się urwała albo coś bo dorobił taką kryzę mam drugą głowicę z oryginalnym otworem. Wentylator mam aluminiowy bo plastikowy ktoś przykrócił nie wiem dla czego :) Chłodnicę też mam tą z tych większych ale poprzedni właściciel zapewniał mnie że to ta jest oryginał. A ty kolego kulka_74 posiadasz jakiegoś wartburga ?
Ostatnio zmieniony 2016-03-05, 09:22 przez mlodyks18, łącznie zmieniany 1 raz.
kulka_74
Posty: 5
Rejestracja: 2016-03-03, 14:47
Lokalizacja: okolice Łodzi

Post autor: kulka_74 »

311 na allegro. 312 i 1,3 😊
Awatar użytkownika
mlodyks18
Posty: 167
Rejestracja: 2014-01-22, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mlodyks18 »

Witam i znów kilka obiecanych fotek:

Renowacja emblematów wykonana przez moją żonę :P
Emblematy przed:
Obrazek

Emblematy po:
Obrazek

Wyklejone zostało już wygłuszenie na podłodze:
Obrazek

Dorobiłem dwa parapety brakujące na drzwi:
Obrazek

Obrazek

Zrobiona została również nowa podsufitka tylko zamontować: :D
Obrazek

i kolejny mały zakup włączniki oświetlenia wnętrza:
Obrazek

Myślę że na dniach zostanie dorobiona nowa szyba boczna od strony pasażera, ponieważ jest ukruszona na samej górze i można łatwo się skaleczyć nawet nie próbuje jej szlifować. I chciał bym w tym tygodniu jak znajdę czas wypiaskować felgi i wymalować je już w kolor.

Postaram się nowe fotki wrzucić na tyg. Pozdrawiam wszystkich :mrgreen:
Trabanciarz DDR
Posty: 233
Rejestracja: 2014-10-11, 01:33
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

Post autor: Trabanciarz DDR »

Dobrze działasz, podoba mi się wkład pracy :) A emblematy kozackie :D
mlodyellow
Posty: 288
Rejestracja: 2011-06-09, 14:24
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: mlodyellow »

Bardzo szybko działasz, jestem pod wrażeniem ;) Mam nadzieję, że nie robisz nic po łebkach, bo szkoda by było poprawiać za jakiś czas
Awatar użytkownika
mi.michna
Posty: 3
Rejestracja: 2015-07-27, 20:21
Lokalizacja: Rzeszów/Zabratowka

Post autor: mi.michna »

no projekt super się zapowiada!
kulka_74
Posty: 5
Rejestracja: 2016-03-03, 14:47
Lokalizacja: okolice Łodzi

Post autor: kulka_74 »

może moje też zrenowuje znaczki :)?? szyby jakby co mam :P i takie tam inne powiedz ile ci zawołają za dorobienie

[ Dodano: 2016-03-08, 12:53 ]
yyychyba kolory popitoliła :P

[ Dodano: 2016-03-08, 13:14 ]
znaczek :)

[ Dodano: 2016-03-08, 13:19 ]
Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

[ Dodano: 2016-03-08, 13:25 ]
ale przynajmniej wiadomo , jakie ma lakiery do paznokci ;)
Awatar użytkownika
mlodyks18
Posty: 167
Rejestracja: 2014-01-22, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mlodyks18 »

Spokojnie nie działam po łebkach ponieważ auto zostaje już w rodzinie i na pewno nie pójdzie pod młotek :mrgreen: Co do znaczka zgadzam się ale to winna jest moja niestety wydrukowałem zdjęcie znaczka i kolory właśnie takie wyszły nie sprawdziłem a żona od razu się wzięła do roboty a potem już było po fakcie :D może kiedyś poprawię. Na razie mam trochę mniej czasu ale staram się już zakończyć ten projekt ;) zostały drobne sprawy czekam na tapicerkę wnętrza ale zejdzie dłużej niż myślałem ponieważ tylna kanapa jest dość sporo zgniła prawdopodobnie lało się przez uszczelkę tylnej szyby. Może ktoś wie czy odpalanie wartburga 311 jest przez stacyjkę? Bo niby jest przekręcanie na dwa razy ale nie odbija jak w nowoczesnych autach. A u mnie zapalnie jest przez taki skryty włącznik.

P.S co do znaczków musiał bym dobrze z żoną zagadać hehe :D

Pozdrawiam i Cieszę się że się podoba Wartburg :D
Trabanciarz DDR
Posty: 233
Rejestracja: 2014-10-11, 01:33
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

Post autor: Trabanciarz DDR »

Mam tylną kanapę na zbyciu, tylko na święta dopiero mógłbym zobaczyć w jakim stanie jest stelaż:P
kulka_74
Posty: 5
Rejestracja: 2016-03-03, 14:47
Lokalizacja: okolice Łodzi

Post autor: kulka_74 »

może sprężyna w stacyjce padła :) a co do kanapy to jeśli masz ta na drewnianym stelażu to poszukaj takiej na stalowym ;)
Awatar użytkownika
MICHAŁ ,MICKY'
Posty: 73
Rejestracja: 2012-03-25, 16:15
Lokalizacja: GRÓJEC
Kontaktowanie:

Post autor: MICHAŁ ,MICKY' »

Tak jak w moim 311 stacyjka jest tylko do załączenia zapłonu/prądu a palisz przez guzik/przycisk !!! który jest jak by trochę ukryty schowany pod deską rozdzielczą to oryginalny wymysł tak powinno być.Jeśli czegoś nie wiesz kontaktuj się z poprzednim właścicielem Wartka (Krzyśkiem) on ma olbrzymią wiedzę na temat tych autek i wszystko Ci powie!!!!1 :mrgreen:
TRABANT 601 1976 -->zobacz go viewtopic.php?t=1846
WARTBURG 311 1956
Awatar użytkownika
mlodyks18
Posty: 167
Rejestracja: 2014-01-22, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mlodyks18 »

Witam wszystkich ponownie :)

Dziś mam trochę czasu to wrzucę parę fotek z postępu prac. Co do poprzedniego właściciela Krzyśka to fakt ma wiedzę sporą o Wartburgach :) ale niestety nie idzie się z nim skontaktować parę razy obiecał mi dosłać wężyki centralnego smarowania niestety brak kontaktu z nim. Wracajmy do fotek:

Zakupiłem nowy filtr stożkowy:
Obrazek

Obrazek

Zakupiłem również uszczelki do drzwi T28
Obrazek

Zregenerowane zostały też uszczelki typu "U" szyb bocznych:
Obrazek

Obrazek

Zakonserwowana została podłoga bagażnika:

Obrazek

Wymalowałem parę elementów deskę rozdzie. kierownicę itp:

Obrazek

W tym tygodniu zabrałem się za tapicerkę powoli
Oto efekt mojej pracy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gotowa tylna kanapa:

Obrazek

Wypolerowałem szyby boczne została mi jeszcze przednia do zrobienia :D i została podłoga wyłożona wykładzina czarna

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MICHAŁ ,MICKY'
Posty: 73
Rejestracja: 2012-03-25, 16:15
Lokalizacja: GRÓJEC
Kontaktowanie:

Post autor: MICHAŁ ,MICKY' »

Widzę kolego że spore odstępstwa od oryginału (a szkoda bo Warbi naprawdę był super zachowany tym bardziej jest z pierwszej serii) więc warto by było zadbać o szczegóły z pierwszego okresu produkcji choćby o oryginalne malowanie deski rozdzielczej młotkową farbą tapicerka itp. :roll: ..... ale to Twoje auto a ja wyrażam tylko swoją opinię :] pozdrawiam działaj!!!
TRABANT 601 1976 -->zobacz go viewtopic.php?t=1846
WARTBURG 311 1956
Odpowiedz