Trabant 1.1 Kombi Kilka pytań

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

karol4234
Posty: 10
Rejestracja: 2016-03-26, 20:15
Lokalizacja: wawa

Trabant 1.1 Kombi Kilka pytań

Post autor: karol4234 »

Witam ostatnio stałem się posiadaczem trabanta 1.1 kombi 91 r . Mam kilka pytań odnośnie tego pojazdu , w trabanciku nie działają mi światła tylne oraz przeciwmgielne tylne , światła stop , kierunki oraz cofania działa (wsystkie lampki sprawne) . Może być to kwestia jakiegoś bezpiecznika czy przyczyny raczej szukać w stykach lub przełącznik ? . Druga kwestia to jak wymienić łożyska na tyle . Pozdrawiam

[ Dodano: 2016-03-28, 20:50 ]
Prosił bym o przeniesienie tematy do działu warsztat

[ Dodano: 2016-03-30, 18:51 ]
serio nikt nic ?
Awatar użytkownika
Lary
Posty: 223
Rejestracja: 2011-05-08, 15:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lary »

Co do elektryki to przyczyny musisz poszukać zaczynając od przekaczika świateł przez bezpieczniki kończąc na żarówkach. Sprawdź połączenia, styki, przekaźniki. Nikt ci nie są złotej rady co trzeba akurat u Ciebie zrobić żeby zaswiecilo A z tym lozyskiem co chcesz wiedzieć???
NOWA HUTA DUMA NARODU POLSKIEGO
KUŹNIA NASZEJ SIŁY I DOBROBYTU
karol4234
Posty: 10
Rejestracja: 2016-03-26, 20:15
Lokalizacja: wawa

Post autor: karol4234 »

nie liczyłem na złotą radę tylko gdzie szukać przyczyny , światła już naprawione poczyściłem styki i wymieniłem bezpieczniki . Teraz mam problem z czujnikiem temperatury , nie pokazuje mi temp , albo w ogóle się nie zaświecają lampki albo pali się tylko pomarańczowa , wiatrak na chłodnicy działa a się nie uruchamia . Mógłby mi ktoś zrobić fotkę jak wygląda uchwyt mocujący akumulator? , w moim takiego brak , jeżeli by się dało zrobił bym sobie taki najbardziej zbliżony do org. Pozdrawiam . Jest tu ktoś w ogóle z trabancikiem 1.1 kombi albo sedan z okolic wawy , chętnie bym podjechał i podpatrzył co i jak
Awatar użytkownika
Lary
Posty: 223
Rejestracja: 2011-05-08, 15:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lary »

Temperatura to tylko 2 opcje padł licznik lub czujnik na chłodnicy, obstawiam czujnik bo on załancza wentylator. Ale sprawdz jeszcze połączenia:)
Tu masz uchwyt akumulatora
https://www.google.pl/search?q=uchwyt+a ... PGLri7M%3A
https://www.google.pl/search?q=mocowani ... oNtMEqM%3A

https://www.google.pl/search?q=trabant+ ... gL3w-gM%3A

Po tych 3 zdjęciach powinieneś zaskoczyć o co chodzi.
NOWA HUTA DUMA NARODU POLSKIEGO
KUŹNIA NASZEJ SIŁY I DOBROBYTU
karol4234
Posty: 10
Rejestracja: 2016-03-26, 20:15
Lokalizacja: wawa

Post autor: karol4234 »

jest jakiś sposób na sprawdzenie czy ten czujnik działa ?
Awatar użytkownika
Lary
Posty: 223
Rejestracja: 2011-05-08, 15:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lary »

Bardzo prosto. Weź miernik (multimetr) i zobacz czy na odpalonym silniku pojawią Ci się 12v na jednym z pinow. Jeśli tak to znaczy że napiecie dochodzi do czujnika. Gdy silnik się zagrzeje czujnik powinien puścić napięcie na wentylator. W tedy na dwóch pubach będziesz miał 12v. Czyli czujnik działa jak włącznik tylko jest sterowany temperatura.
NOWA HUTA DUMA NARODU POLSKIEGO
KUŹNIA NASZEJ SIŁY I DOBROBYTU
karol4234
Posty: 10
Rejestracja: 2016-03-26, 20:15
Lokalizacja: wawa

Post autor: karol4234 »

hmm racja niestety nie mam takiego urządzonka ale może sobie jakoś poradzę , ale stawiam na czujnik
Awatar użytkownika
benchi
Posty: 84
Rejestracja: 2014-04-15, 06:57
Lokalizacja: J-L

Post autor: benchi »

Zamiast miernika może być kontrolka 12-24V dostępna w każdym markecie budowlanym.
Koszt max 7zł
Awatar użytkownika
mlodyks18
Posty: 167
Rejestracja: 2014-01-22, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mlodyks18 »

zawsze może to być zwykła żarówka 12v wraz z dwoma kabelkami :mrgreen:
karol4234
Posty: 10
Rejestracja: 2016-03-26, 20:15
Lokalizacja: wawa

Post autor: karol4234 »

Co ja gadam nie mam urządzonka , wszystko jest nawet się niewie :d . Napięcie jest muszę kupić czujnik jest to do dostania w wawie czy tylko internet . Pozdrawiam
trab601
Posty: 233
Rejestracja: 2012-05-06, 08:32
Lokalizacja: 3Mia100

Post autor: trab601 »

karol4234, powiedz chłopie ile Ty masz lat?
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 287
Rejestracja: 2011-11-04, 19:14
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Robson »

Chyba kolejny Trabant trafi w krzaki...

Trabant to nie jest auto dla osob,ktore chca miec typowy dupowoz.
Jesli nie ograniasz podstawowych spraw zwiazanych z autem to okazyjnie kupiony przez Ciebie Trabant moze sie okazac jednym z najdrozszych aut w zyciu.
Znajdziejsz mechanika,ktory zorientuje sie ze na niczym sie w aucie nie znasz bedzie Cie doil jak krowke w oborze.
Sprzedaj/oddaj komus z pasja bo mysle ze przy pierwszej powazniejszej awari Trabi wyladuje we wspomnianych krzakach.
Nikt przez forum nie naprawi za Ciebie auta jesli nie bedziesz wiedzial jak sie za nie zabrac.
Pozdrawiam.
karol4234
Posty: 10
Rejestracja: 2016-03-26, 20:15
Lokalizacja: wawa

Post autor: karol4234 »

ehh nie muszę mieć 50 lat wystarczy że mam 21 , po prostu lepiej jest trochę posiedzieć i poszukać co może być przyczyną , bo w samochodzie mogę posiedzieć tylko w soboty i niedziele . Dlatego fajnie jest wiedzieć od czego od razu zacząć . Trabant nie jest pierwszym autem za które się zabieram i na pewno nie ostatnim i jakoś żadne nie wylądowało w krzakach (o dziwo kolego Robson) , ale rozumiem oceniliście mnie po stylu pisania lub być może po (dla was) głupich pytaniach ? . Trabant jest w trakcie rozbiórki do całkowitej renowacji . Miałem porobić zdjęcia i trochę opisać postępy , ale widzę że nie warto . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 287
Rejestracja: 2011-11-04, 19:14
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Robson »

Nie znam Cie i nie oceniam.
Jesli ogarnales juz jakies auto jesli tak mowisz, to Trabant tym bardziej nie powinien sprawic Ci problemu.
Dopinguje Twojemu projektowi i z mila checia i nie tylko ja zobaczylibysmy fotoreprtaz Twoich prac.
Myslalem ze krytyka Cie zmobilizuje.
Awatar użytkownika
Lary
Posty: 223
Rejestracja: 2011-05-08, 15:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lary »

Ale jesteście w dup.... uprzejmi dla nowych ludzi.. Widzę że to się nie zmienia od lat na mojego pierwszego posta też dostałem taka miłą odpowiedz pod tytułem jak się nie znasz to po co ruszasz. Nie przejmuj się tyle działaj a kiedyś przyjedz na zlot żeby utrzeć nosa niedowiarkom.
NOWA HUTA DUMA NARODU POLSKIEGO
KUŹNIA NASZEJ SIŁY I DOBROBYTU
Odpowiedz