Alternator trabant 1.1

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
jonasz
Posty: 11
Rejestracja: 2016-06-06, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Alternator trabant 1.1

Post autor: jonasz »

Witam , potrzebowałbym pomocy z alternatorem, mechanik powiedział mi ze nic juz z niego nie będzie czy jest ktos moze z okolic poznania co by sie podjął jego regeneracji badz ktos chce sprzedać na chodzie alternator ?
Nikos
Posty: 19
Rejestracja: 2016-07-24, 09:36
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Nikos »

w moim 1.1 byl juz przez kogos wlozony bosch z golfa II 1.3 - nie wygladalo zeby cos bylo zmieniane przy tej podmiance :)
Trabant 1.6i 5speed '91
Awatar użytkownika
mlodyks18
Posty: 167
Rejestracja: 2014-01-22, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: mlodyks18 »

Jc to ja mam na zbyciu alternator. Pozdrawiam
komoon
Posty: 145
Rejestracja: 2011-05-07, 09:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Alternator trabant 1.1

Post autor: komoon »

jonasz pisze:Witam , potrzebowałbym pomocy z alternatorem, mechanik powiedział mi ze nic juz z niego nie będzie czy jest ktos moze z okolic poznania co by sie podjął jego regeneracji badz ktos chce sprzedać na chodzie alternator ?
W przypadku trabanta, najczęściej powodem dla którego mechanicy mówią, że się nie opłaca są wyrobione grafitowe pierścienie ślizgowe- koleś na allegro dorabia do mz-tki takie same, to samo rozwiązanie techniczne tam jest- polecam się zainteresować. Do tego wywalasz na półkę oryginalny regulator póki sprawny i montujesz mechaniczny z dużego fiata, albo jakikolwiek inny- nie do zarypania, dostępny w sklepie,tylko go czasem trzeba wyregulować. Ale jest takie małe miki, że trzebaby trochę pokombinować z kontrolką ładowania. Ja nie mam, za to podpiąłem to pod amperomierz. Wzbudza się sam. łożyska i szczotki są dostępne- zamiast kupować nieznaną używkę ogarnij co masz. Wirniki ze zwarciem zdarzają się rzadko- jak to jest całe,to absolutnie warto naprawiać. Tzn, warto dla spokoju ducha. Najlepiej oddaj wirnik do wymiany pierścieni ślizgowych, jak ma zużyte, reszta jest prosta jak j...nie.
Jeden LUD!
Odpowiedz