TRABANT 601 1977

Moderator: Mod Team

trzcina90
Posty: 12
Rejestracja: 2015-05-19, 23:41
Lokalizacja: zdw

TRABANT 601 1977

Post autor: trzcina90 »

Witam wszystkich.

Jestem nowym forumowiczem i zarazem właścicielem Trabanta 601 z 1977 r. Zacznijmy od początku: tak więc w 2013 r. zakupiłem helmuta w Gnieźnie. Narodziny córki trochę wpłynęły na finanse i tak dziś mogę pochwalić się swoim osiągnięciem ( w 80% moja praca w 20% pomocna dłoń ojca) i Trabant prezentuje się jak na moje oko nienagannie choć nie wszystko poszło tak jakbym sobie wymarzył. Jeszcze jest sporo pracy, wyszło trochę "kwiatków" które trzeba naprawić by na prawdę cieszył oko. Kupa nerwów, problemów i zagadnień technicznych, z którymi spotkałem się po raz pierwszy. Jak się okazało Trabant ma chyba aż nadto zapisanych kartek w historii jakiś dziwnych wydarzeń, co dało o sobie znać przy pracach nad jego aktualnym stanem, jak i również przy pasowaniu elementów ( w sumie nadal sprawia to problem). Cieszy mnie fakt własnej pracy i nawet jak coś nie poszło tak to w sumie zły mogę być sam na siebie. Liczę na słowa krytyki i wszelkie wskazówki które pomogą mi osiągnąć stan 100% wręcz oryginału. Zdjęcia są robione że tak powiem na szybko, nie wszystko poskładane tak jak powinno być, ale że tak powiem musiałem ujrzeć choć na chwile efekt swojej pracy. Wiem, że brakuje elementów by nadać mu blask, ale Panowie liczę na wasze wsparcie i wskazówki - tym bardziej, że chciałbym za 14 lat wręczyć córce kluczki do tegoż wehikułu (mam nadzieje, że zarazi się 2-taktami).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
borekWLKP
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-04, 18:32
Lokalizacja: Słupca, Kamień

Re: TRABANT 601 1977

Post autor: borekWLKP »

Cześć. Powiedz skąd jesteś? Wyrwałeś go z moich okolic mam nadzieję że nie daleko i będziemy mogli uczestniczyć we wspólnych zlotach.

Z racji tego że mój Trabant jest na lekkiej glebie Twój wydaje się być na prawdę wyskoki ;)
Ładna sztuka. Fajnie że są ludzi którzy ratują te auta.
Jedyne co mnie nie przekonuje to może kolor felg. lecz to kwestia gustu.
i taki dodatek na koniec który uwieńczyłby odbudowę to chromowane/aluminiowe wycieraczki ;)

Brawo za odbudowę :o
A jak środek? Masz zdjęcia ?

Pozdrawiam Natalia
borekWLKP
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-04, 18:32
Lokalizacja: Słupca, Kamień

Re: TRABANT 601 1977

Post autor: borekWLKP »

P.S. Pozazdroszcze Ci zderzaków ^_^
trzcina90
Posty: 12
Rejestracja: 2015-05-19, 23:41
Lokalizacja: zdw

Re: TRABANT 601 1977

Post autor: trzcina90 »

No cóż zdjęć wnętrza na razie brak. Powód bardzo prosty finanse zaczęły kulac ale myślę że do marca temat zostanie ogarnięty. Co do wycieraczek masz rację z tym że gdzieś mi się jedna zawieruszyla ale się znajdzie. Wnętrze wymaga jeszcze trochę pracy i kilku detali. Jak ukoncze na pewno zdjęcia się pojawią. Co do felg jest niecny plan i jeśli uda się go wykonać to chyba efekt będzie nieco inny (kolor pozostaje bez zmian). Co do wysokości no cóż ja poszedłem w orginal co kosztowało mnie dość wiele problemów. Najgorszy powrót z 12 na 6 v instalacje. Zderzaki nie są z tego rocznika ale nie mogłem nie skorzystać z okazji zakupu ich jeszcze w oryginalnym papierze :) Może kiedyś powrócą orginaly ale na pewno nie w tym roku plany nieco inne. Ale kto wie może wygrana w totka się trafi. A na zlocie myślę że gdzieś się spotkamy Pozdrawiam i dzięki za opinie.
Odpowiedz