[1.1] Jak zmienić żarówke?

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Oregano
Posty: 8
Rejestracja: 2011-07-20, 08:51
Lokalizacja: Oświęcim

[1.1] Jak zmienić żarówke?

Post autor: Oregano »

Na początek pochwale się, że kupiłem jednak tego trabiego ---> viewtopic.php?t=560

A teraz zadam może absurdalne pytanie, ale tak jak w temacie nie mam pojęcia jak zmienić żarówkę? Nigdzie nie mogę znaleźć jak zdjąć samą obudowę klosza (mam info jak otworzyć sam klosz). Może za mało szukałem, ale nie mam za dużo czasu więc proszę pomóżcie (najlepiej jakieś zdjęcie lub schemat)! Dodam, że próby (nie chce niczego za mocno pociągnąć, wygiąć itp.) "intuicyjne" które dokonywałem wczoraj nic nie pomogły. Czekam na wszelkie info i z góry dziękuje.
Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: magik »

jak się kupuje auto (jakiekolwiek) to zaczyna się od przeczytania instrukcji obsługi.
Kucharek
Posty: 26
Rejestracja: 2011-01-09, 18:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kucharek »

Na dole ramki masz prostokatna dziurke. Wkladasz tam wkretak plaski (najlepiej owiniety w szmatke zeby nie porysowac niczego) i podwazasz. Czasami wystarczy przekrecic wkretak wlozony w szczeline jednak czesto dziurka lub sam zatrzask "garnka" lampy jest juz wyrobiony od tej czynnosci i wtedy bedziesz musial pokombinowac troche.
Wklad lampy trzymaja trzy uchwyty na sprezynach. Maja swoje odgiete czesci blachy do ciagniecia szczypcami. Po wyjeciu wkladu wszystko juz powinno byc intuicyjne:)
Prezes

Post autor: Prezes »

O którą żarówkę chodzi?
Kucharek
Posty: 26
Rejestracja: 2011-01-09, 18:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kucharek »

magik pisze:jak się kupuje auto (jakiekolwiek) to zaczyna się od przeczytania instrukcji obsługi.
Kolega napisal, ze mial za malo czasu poki co. Ja akurat mialem dlatego napisalem. Zajelo mi to 2 minuty.
Oregano
Posty: 8
Rejestracja: 2011-07-20, 08:51
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: Oregano »

1.
magik pisze:jak się kupuje auto (jakiekolwiek) to zaczyna się od przeczytania instrukcji obsługi.
- Niestety nie czytam po niemiecku , a w żadnym innym języku który znam instrukcji nie posiadam ;)

2. Dzięki za info - lece działać! :)

3. To żarówka od świateł mijania.
Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego
Kucharek
Posty: 26
Rejestracja: 2011-01-09, 18:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kucharek »

Oregano
Posty: 8
Rejestracja: 2011-07-20, 08:51
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: Oregano »

Mam już ramkę podważoną ale nadal nie schodzi - użyć siły? :D

PS: dzięki wielkie za link :)

PS2: Pytanie nie aktualne udało się :)
Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego
Awatar użytkownika
Lary
Posty: 223
Rejestracja: 2011-05-08, 15:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lary »

Kolego sympatyczny widzę że masz już problemy na samym początku.
Jeśli nie chcesz się z tym siłować to z tyłu w kloszu tak zwanej doniczce jest śruba a na niej nakręcona nakrętka z prawym gwintem o nr10, odkręć ją o kilka obrotów w prawo, co spowoduję łatwiejsze ściągniecie metalowej ramki o której pisali Ci koledzy wcześniej.
P.S. Życzę owocnej pracy. <hahaha>
NOWA HUTA DUMA NARODU POLSKIEGO
KUŹNIA NASZEJ SIŁY I DOBROBYTU
Awatar użytkownika
J.J.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1478
Rejestracja: 2011-03-05, 11:33
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: J.J. »

ona lekko nie schodzi ponieważ mogła by ci odfruuuunąć w trakcie jazdy jak by mientko schodziła ;)
pozDDRo - Trabant, Wartburg, Simson, Mify, Qek, Barkas i T3 :)

TrojmiastoKlasycznie.pl
trabant.trojmiasto.pl
Oregano
Posty: 8
Rejestracja: 2011-07-20, 08:51
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: Oregano »

Już sobie poradziłem jakiś czas temu :) Postawiłem na metodę "przekręcania" wkrętaka zamiast "podważania", gdyż "okienko" do otwierania jest już troszkę nadgryzione ;) Jeśli ktoś to czyta i ma podobny problem to niech pamięta ---> "PRZEKRĘCANIE" :D

Dzięki wielkie za wszystkie rady!

PS: Książka Feliksa Rawskiego już do mnie leci :)
Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego
Odpowiedz