KONTROLKI LICZNIKA - Już działają :)

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Endi
Posty: 112
Rejestracja: 2018-02-18, 20:43
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

KONTROLKI LICZNIKA - Już działają :)

Post autor: Endi »

Koledzy potrzebuję pomocy a mianowicie zdjęcie podłączenia przewodów z tyłu licznika oraz włącznika świateł (chodzi o kolory przewodów i ich podłączenie). Mam kłopot, niby wszystko jest ok a nie funkcjonuje kontrolka od świateł mijania oraz świateł drogowych. Tak naprawdę nie wiem jak to ogarnąć. Pozdrawiam. :?
Ostatnio zmieniony 2018-04-24, 17:05 przez Endi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dawdzio
Posty: 202
Rejestracja: 2014-11-24, 01:47
Lokalizacja: DLE

Re: KONTROLKI LICZNIKA - POTRZEBNA POMOC !

Post autor: Dawdzio »

Jeżeli chodzi o 601 to powodem niedziałania kontrolki świateł mijania może być... brak takiej kontrolki.
A co do kontrolki świateł drogowych, o ile żarówka jest sprawna, to w takich przypadkach najlepiej wziąć do ręki schemat. W tym przypadku, o ile się nie mylę, będzie to przewód biało-niebieski, odchodzący od bezpiecznika nr.1 (z tego samego odchodzi przewód biało-czarny prosto do lewego reflektora) właśnie do kontrolki niebieskiej.
Poszukuję kontaktu z panem inż. Stefanem Smoliczem lub książki "Moje Trabanty 1963-2000" jego autorstwa. Osoby mogące mi pomóc proszone są o kontakt przez PW lub gdziekolwiek na forum.
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: KONTROLKI LICZNIKA - POTRZEBNA POMOC !

Post autor: magik »

nie wiem co autor ma na myśli pod pojęciem kontrolki mijania, jest cos takiego jak kontrolka podniesionych świateł, na godzinie 12 (czerwona) nie wszystkie wersje to miały, sterowana masą, jeśli masz przełączniki pod ramkami świateł to trzeba tam poczyścić połaczenia
Endi
Posty: 112
Rejestracja: 2018-02-18, 20:43
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: KONTROLKI LICZNIKA - POTRZEBNA POMOC !

Post autor: Endi »

Dzięki za podpowiedź. Przy włączniku świateł mam wolny kabel koloru szarego i nie wiem od czego on może być ???
Endi
Posty: 112
Rejestracja: 2018-02-18, 20:43
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: KONTROLKI LICZNIKA - POTRZEBNA POMOC !

Post autor: Endi »

Na górze licznika jest kontrolka koloru zielonego, ta która nie działa - od czego ona może być ?
Awatar użytkownika
Dawdzio
Posty: 202
Rejestracja: 2014-11-24, 01:47
Lokalizacja: DLE

Re: KONTROLKI LICZNIKA - POTRZEBNA POMOC !

Post autor: Dawdzio »

Szaro-czarny czy szaro-zielony?
Ta kontrolka to właśnie ta, o której pisze magik. Wyłączona jest koloru zielonego, ale gdy działa to jest to właśnie pomarańcz/czerwień.
Poszukuję kontaktu z panem inż. Stefanem Smoliczem lub książki "Moje Trabanty 1963-2000" jego autorstwa. Osoby mogące mi pomóc proszone są o kontakt przez PW lub gdziekolwiek na forum.
Endi
Posty: 112
Rejestracja: 2018-02-18, 20:43
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: KONTROLKI LICZNIKA - POTRZEBNA POMOC !

Post autor: Endi »

Ten kabel nie podłączony to kabel koloru szarego ale zupełnie nie wiem od czego on jest? Mój Trabi to galimatias, ponieważ budowałem go ze stanu agonalnego:)
Awatar użytkownika
Dawdzio
Posty: 202
Rejestracja: 2014-11-24, 01:47
Lokalizacja: DLE

Re: KONTROLKI LICZNIKA - POTRZEBNA POMOC !

Post autor: Dawdzio »

Jesteś pewien, że szary? Może jednak biały. Jeśli tak, to łączy on styk 56a włącznika świateł z bezpiecznikiem 1. Dalej jest zwora pomiędzy bezpiecznikami 1 a 2, i od 2 znów do styku 56a biały przewód, ale tym razem do styku przekaźnika (tego, który zmienia światła).
Przy czym ten pierwszy biały przewód, pomiędzy włącznikiem a bezpiecznikiem, odpowiada jedynie za "miganie" światłami drogowymi przy wyłączonych jakikolwiek światłach. Drugi biały (bezpiecznik 2 - styk 56a przekaźnika) podaje napięcie na światła drogowe, gdy je włączysz. Jesteś pewien, że żarówka w niebieskiej kontrolce jest sprawna? Czy oba, a w szczególności lewe światło drogowe działa?
Poszukuję kontaktu z panem inż. Stefanem Smoliczem lub książki "Moje Trabanty 1963-2000" jego autorstwa. Osoby mogące mi pomóc proszone są o kontakt przez PW lub gdziekolwiek na forum.
eda90
Posty: 245
Rejestracja: 2017-03-19, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Re: KONTROLKI LICZNIKA - POTRZEBNA POMOC !

Post autor: eda90 »

Porobilem trochę zdjęć przy demontażu

Obrazek
Awatar użytkownika
Dawdzio
Posty: 202
Rejestracja: 2014-11-24, 01:47
Lokalizacja: DLE

Re: KONTROLKI LICZNIKA - POTRZEBNA POMOC !

Post autor: Dawdzio »

eda90 Na moje oko masz coś nakręcone i przynajmniej jedno piękne zwarcie. W kontrolce, która jest na pierwszym planie przewód masowy (w Trabancie zawsze brąz) jest zamieniony z tym drugim, który wpinasz do masy tej kontrolki. Jeżeli nie miałeś żadnych problemów z bezpiecznikami albo przepalającymi się przewodami to znaczy, że dalej też ktoś coś kręcił.

Ze zdjęć to nie robota. Dwukolorowe przewody mogą wyglądać na jednokolorowe, a w dodatku ktoś już mógł tam grzebać. Mówię ci, weź schemat, wydrukuj i tam wszystko jest. Mając go w ręku i znając podstawowe kolory po niemiecku wszystko będziesz miał jak na dłoni. Nawet nie musisz znać opisów urządzeń, bo wystarczy spojrzeć z czym łączy się dany przewód.
http://cartoontrabant.pl/portal/index.php/technika
Poszukuję kontaktu z panem inż. Stefanem Smoliczem lub książki "Moje Trabanty 1963-2000" jego autorstwa. Osoby mogące mi pomóc proszone są o kontakt przez PW lub gdziekolwiek na forum.
Endi
Posty: 112
Rejestracja: 2018-02-18, 20:43
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: KONTROLKI LICZNIKA - POTRZEBNA POMOC !

Post autor: Endi »

Hej. Już po Twoim zdjęciu widzę że jest galimatias:) Na szczęście mam piękny schemat udało mi się zdobyć. A nakręcone to tam jest na pewno kiedyś Trabiszonka mieli w rękach nieźli krętacze :mrgreen:
eda90
Posty: 245
Rejestracja: 2017-03-19, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Re: KONTROLKI LICZNIKA - POTRZEBNA POMOC !

Post autor: eda90 »

Całkiem możliwe bo połowa odbiorników nie działała myślałem że chociaż to jest dobrze, zdjęcia w kibel idą. Schemat że starego forum drukuje...niechcacy w błąd wprowadzilem
Endi
Posty: 112
Rejestracja: 2018-02-18, 20:43
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: KONTROLKI LICZNIKA - POTRZEBNA POMOC !

Post autor: Endi »

Jak będziesz miał jakieś foto to poproszę .
Endi
Posty: 112
Rejestracja: 2018-02-18, 20:43
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: KONTROLKI LICZNIKA - POTRZEBNA POMOC !

Post autor: Endi »

Uff wszystkie podłączone :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz