Mój pierwszy raz z Trabantem

Moderator: Mod Team

KacperTRAMPEK
Posty: 1
Rejestracja: 2019-05-04, 13:01

Mój pierwszy raz z Trabantem

Post autor: KacperTRAMPEK »

Witam wszystkich miłośników!
Mam na imię Kacper I ruszam właśnie z projektem Trabanta 1.1 z 1991r po dziadku. Samochód od nowości w rodzinie, lecz niestety dziadek zmarł w 2002 roku i od tamtego czasu samochód był garażowany do.. tego roku. Póki co wszystko wygląda jak trzeba, był dobrze zakonserwowany więc zgnilizna to nie wzięła . Sprowadziłem go na zaprzyjaźniony warsztat w celu zrobienia to do 30 czerwca - moich 18 urodzin. Będzie to mój pierwszy samochód i wkładam w niego naprawdę dużo własnej pracy i siły aby ten samochód później docenić I o niego dbać . Dlatego zakładam ten temat w nadziei na dobre dusze które przynajmniej w małym stopniu mi tu pomogą.
Rzeczy których nie udaje znaleźć mi się na Internecie to :
-tylna prawa lampa
-uszczelka do lewej
-pasek od drzwi
-owiewka od lewej szyby
Jest też parę rzeczy których ostatecznie kupować nie muszę, ale jeżeli ktoś odstąpiłby w rozsądnej cenie to też przygarnę :
-obręcz wokół lewego reflektora
- zderzaki
- przedni lewy błotnik
Zaznaczam że tych rzeczy narazie nie jest wyjątkowo dużo dlatego że ja zajmuje się stroną którą dam radę sam- wizualną A całe podwozie jest powoli przeglądane przez mechaników więc nie wykluczam że niedługo coś tu się pojawi z elementów jezdnych.
nie mogę wrzucić zdjęć- pliki za duże :(
Trampek 1.1
Awatar użytkownika
dambra
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2017-04-15, 06:53
Lokalizacja: Sulechów

Re: Mój pierwszy raz z Trabantem

Post autor: dambra »

Cześć.
Nie bardzo Ci pomogę przy 1.1 ale co do części to na CT jest odpowiedni dział kupna i sprzedaży, poza tym posiłkujemy się popularnymi platformami internetowymi jak allegro, olx, sprzedajemy oraz motirex.pl. Zajrzyj też do FB na Trabant Polska.
Mam nadzieję, że nie jest to młodzieńczy zapał i wystarczy Ci sił na długie lata.
Trabant 601S, 1988 rok
Awatar użytkownika
kamil.koza88
Posty: 155
Rejestracja: 2016-01-09, 23:13
Lokalizacja: Toruń

Re: Mój pierwszy raz z Trabantem

Post autor: kamil.koza88 »

Hej, witamy w naszym skromnym gronie i życzę powodzenia przy zabawie z Trabim.

Nie chcę Ci zbijać, ale u mnie też było wszystko ładnie zakonserwowane i skończyło się na wymianie progów i wszystkich nadkoli ;) , co prawda mój trab jest z '83, ale blachy zawsze były słabą stroną tych samochodów.

Jak chcesz to zrobić porządnie, to zacznij od zdjęcia duroplastów, żeby wiedzieć w jakim stanie jest szkielet auta.

W kwestii problemów merytorycznych damy z siebie wszystko :D
Awatar użytkownika
kamyk63kj
Posty: 138
Rejestracja: 2018-07-27, 15:19
Lokalizacja: Dawsonville, GA, USA

Re: Mój pierwszy raz z Trabantem

Post autor: kamyk63kj »

Czesc Kacper,

Ja tez jestem w trakcie renowacji mojego 1.1 ale w US zatem z czesciami raczej nie pomoge. Szukaj jak chcesz tez na stronach niemieckich co ja tez robie. Ceny sa wyzsze anizeli w PL ale czasami udaje sie cos trafic i z wysylka zazwyczaj nie ma problemow. Do 1.1 czesci jest znacznie trudniej trafic iz do 601 ale mozna. Jak nie znasz niemieckiego/angielskiego to translator pomoze.

Tutaj kilka z nich:
Ebay.de (tradycyjny ebay ale niemiecki)
https://www.ebay-kleinanzeigen.de (ebay regionalny na Niemcy)
Trabantwelt.de (wiekszosc maja na stronie ale czasami mozna zapytac emailem i moze cos znajda)

Ze zdjeciami tez mam problemy :)

Powodzenia
1991 Trabant 1.1 (w remoncie)
Awatar użytkownika
YuLaS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 938
Rejestracja: 2011-01-06, 11:48
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: Mój pierwszy raz z Trabantem

Post autor: YuLaS »

Czesci o ktore pytasz sa w motirex.pl . W 1.1 do sprawdzenia podstawa gaźnika ta gumowa. Kółka lamp sa takie same z prawej i lewej i pasuja od 601.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz