trabant 1.1 elektyka licznik ,pomocy

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

kwadrat49
Posty: 44
Rejestracja: 2016-01-25, 23:44
Lokalizacja: Stary Wisnicz

trabant 1.1 elektyka licznik ,pomocy

Post autor: kwadrat49 »

Witam forumowiczów i pozdrawiam ,
koledzy mam taki maly problem z moim 1.1 , a mianowicie moj trabant przeszedl kompletna renowacje i wlasnie koncze go skladać .
Wszystko super poza jedną usterką , calą elektryke ogarnąlem i wszystko dziala tylko nie pokazuje temperatury silnika i poziomu paliwa.
Dodam ze nie jestem całkiem noga z elektryki samochodowej ale jak widac mistrzem też nie, wstępnie sprawdzilłem wszystkie kostki i przejscia pomiedzy licznikiem a czujnikiem paliwa oraz czujnikiem temperatury i nic , wskazniki zamarły . Podmieniałem też licznik na inny i dalej nic ,
popatrzyłem na schemat i wygląda że wszystko jest dobrze podpięte a jednak nie działa , chyba że zle odczytuje schemat.
Błagam pomóżcie :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Brak mi już pomysłów :/ :/ :/ :/ :/ :/
Czy może ktoś z was miał taką sytuację ? Gdzie można jeszcze patrzeć ,kabelki od czujnika paliwa i temperatury już podpiołem bezposrednio do masy (-) w celu sprawdzenia ,rozumię ze wskazniki powinny pokazac w takim przypadku maksymalną wartość (poprawcie mnie jeżeli się mylę)
Bede wdzięczny za każdą poradę ,lub kontakt telefoniczny,ewentualnie jeżeli jest ktos z okolic Krakowa to chetnie zaplace za dojazd i uslugę bo zależy mi na czasie.
Drugą mozliwoscią może by było gdyby ktoś z was opisał jakie wartości maja być na poszczegolnych kablach kostki licznika i gdzie mają byc wpięte ,zweryfikuje wtedy moją znajomość czytania schematów :D :D :D :D :D
Wiec mamy tam 6 przewodów;

1. żółty
2.zielony
3.niebiesko/czerwony
4.niebieski
5. bialy
6. brązowy

Brak mi już pomysłów , więc zwracam się o pomoc do was,dodam jeszcze że przed remontem wszystko działało poprawnie, z góry dziękuje za każdą pomoc

pozdrawiam
Krzysiek
Odpowiedz