kola tyl

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

negro
Posty: 4
Rejestracja: 2019-10-20, 21:10

kola tyl

Post autor: negro »

Obrazek
IMG-20191020-WA0001.jpg
WITAM WSZYSTKICH :) czy to jest normalna pozycji kol. MAM TRABANTA1.1 91r w wersji kombi kola stoja wpozycji v /wystaja u gory po za rant blotnika a u dolu chowaja sie do sierodka/ zostaly wymienione wszystkie gumy na wahaczach. czy moze sprerzyny za dlugie o amortyzatory.
IMG-20191020-WA0001.jpg
misha22
Posty: 76
Rejestracja: 2013-07-29, 22:21
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: kola tyl

Post autor: misha22 »

Spróbuj go dociążyć i pojeździć, jak to uniwersal to może być wzmacniany/sprezyny/ i powstał miks zawieszenia,
Tweed
Posty: 36
Rejestracja: 2017-04-10, 15:35

Re: kola tyl

Post autor: Tweed »

mnie też to kiedyś dziwiło jak i każdego diagnostę na badaniach , ale tak ma być choć koła na pewno nie powinny wystawać poza duraplast nadkoli... , zrób zdjęcie z boku auta to reszta chłopaków powie coś więcej
przemas601
Posty: 114
Rejestracja: 2011-12-20, 21:16
Lokalizacja: 3-M

Re: kola tyl

Post autor: przemas601 »

A nie stoi tył jak koza?
Awatar użytkownika
YuLaS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 938
Rejestracja: 2011-01-06, 11:48
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: kola tyl

Post autor: YuLaS »

Jeśli masz nadal problem z tym pozytywem to sprawdź lub wyślij zdjęcie talerzyka pod sprężyna. U mnie były do góry nogami i stał wyżej. Druga opcja do zgięte dzwonki - mocowania wahaczy te wew.
Środek zaradczy - kupujesz śruby w klasie 10.9 dłuższe od oryginalnych w mocowaniach wahaczy. Na środkowych mocowaniach dajesz dodatkowe talerzyki dolne na górę (między dzwonek a oczko wahacza). Pozwala to wyprostować koła, bez ingerencji.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

buszmen
Posty: 11
Rejestracja: 2019-12-16, 21:52

Re: kola tyl

Post autor: buszmen »

Ja też uważam, że jest za bardzo gracaty, sąsiad miał uniwersala 1.1 i z tego co pamiętam (bo miałem go kupować) takich skosów nie miał
Awatar użytkownika
YuLaS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 938
Rejestracja: 2011-01-06, 11:48
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: kola tyl

Post autor: YuLaS »

Ale znajomego uniwersal 1.1 też miał taki duży pozytyw, trabi zgnił nie do uratowania więc kupił kolejnego i podobnie wygląda. Ogólnie uniwersale miały mieć większą ładowność więc na pusto "skosy" większe ale tu jest przesadnie. Można spróbować również założyć amor i sprężynę z sedana.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

negro
Posty: 4
Rejestracja: 2019-10-20, 21:10

Re: kola tyl

Post autor: negro »

dziekuje wszystkim za pomoc problema rozwiazany tak jak pisal yulas talerzyk byl zamontowany do gory nogami i dlatego stal wyzej.dzienkuje
Odpowiedz