Rejestracja PL

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

pero500
Posty: 30
Rejestracja: 2011-03-18, 10:06
Lokalizacja: Raszyn

Rejestracja PL

Post autor: pero500 »

Kiedyś kupowałem na Allegro naklejkę na tablicę rejestracyjną PL z gwiazdkami
obecnie nie mogę znaleźć aukcji z takimi naklejkami czy ktoś mógłby mi pomóc i wkleić linka z taką aukcją
Awatar użytkownika
GrzegorzB
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1387
Rejestracja: 2011-02-09, 13:17
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: GrzegorzB »

jaka naklejke? Taka aby zakryc polska flage na tablicach wydanych przed wejsciem do UE? :shock:
GrzegorzB, Kraków
Trabi 1.1 KR__601
QEK HP500.83 "NRD"
CARTOON TRABANT KLUB POLSKA
Awatar użytkownika
Qba
Posty: 188
Rejestracja: 2011-05-04, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Qba »

Jeżeli chodzi o to, o czym mówi Grzegorz, czyli bardzo nie chcesz "kalać" samochodu flagą polską, to możesz pójść do wydziału komunikacji i za 80 zł zamówić nowe tablice... :roll:

Jeśli zaś chcesz zrobić odwrotnie, czyli zasłonić gwizdki europejskie, to piękne, ale nie wiem czy się nie czepną takiej przeróbki na przeglądzie albo kontroli policyjnej.
Champagne Beige '88
Awatar użytkownika
Lary
Posty: 223
Rejestracja: 2011-05-08, 15:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lary »

ale po co ???
NOWA HUTA DUMA NARODU POLSKIEGO
KUŹNIA NASZEJ SIŁY I DOBROBYTU
pero500
Posty: 30
Rejestracja: 2011-03-18, 10:06
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: pero500 »

ustawodawca nie przewidział że ktoś może chcieć tablice o innym rozmiarze niż standart
zrobiłem tablice tłoczone w rozmiarze jaki mi jest potrzebny ale nie robią gwiazdek i PL
więc miałem naklejkę niestety podczas prac zmyl mi się kolor z naklejki
a muszę miec inny rozmiar ponieważ u mnie tablica zasłania wlew paliwa
niestety szukam gwiazdek i PL
mad.dog
Posty: 32
Rejestracja: 2011-12-21, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mad.dog »

pero500 pisze:ustawodawca nie przewidział że ktoś może chcieć tablice o innym rozmiarze niż standart
A co za tym idzie, takie tablice nie są legalne.
Awatar użytkownika
YuLaS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 938
Rejestracja: 2011-01-06, 11:48
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Post autor: YuLaS »

1. naklejka na tablicy rej. to zasłanianie tabl rej. = kara
2. tablice bez hologramu legalizacyjnego = brak tabl. czyli kara
3. tablica o rozm. innym niż przepis nie otrzymają homologacji = patrz pkt 2
pero500
Posty: 30
Rejestracja: 2011-03-18, 10:06
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: pero500 »

wiem ale potrzebna mi naklejka
Awatar użytkownika
pingor
Posty: 208
Rejestracja: 2011-09-05, 20:52
Lokalizacja: Leszno

Post autor: pingor »

pero500 pisze:wiem ale potrzebna mi naklejka
Idz do firmy poligraficznej - zrobia ci taka naklejke ;)
tylko radze sie nie przyznawac do konca co chcesz z nia zrobic xD
Mozesz sobie nawet zrobic ta naklejke w wersji magnetycznej (tak jak na taksowkach maja) i do mycia mozesz sobie zdjac ;)

Wiecej mozesz zaplacic na allegro z wysylka niz jak ci to zrobia na miejscu
papieju
Posty: 240
Rejestracja: 2011-03-17, 07:36
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: papieju »

Przede wszystkim nie przejdziesz przeglądu z tablicami bez hologramu, a nawet jeśli to byle menda z RD przy pierwszej kontroli zabierze DR. Oni potrafią wypatrzeć że coś nie halo z tablicami jadąc za autem, a co dopiero przy rutynowej.
Awatar użytkownika
pingor
Posty: 208
Rejestracja: 2011-09-05, 20:52
Lokalizacja: Leszno

Post autor: pingor »

Po coś się ma klasyka i albo trafisz na gościa który będzie oglądał autko i sprawdzi papiery bo musi i tyle, albo trafisz na maniaka który ci powie że odgłos tłumika mu się nie podoba i też ci zabierze dowód... Osobiście powiem że mam radio FM, 2 głośniki, subwoofer i komplet CB w motocyklu oczywiście nic nie jest oryginalne, do tego założone TypeR najmocniejsze niebieskie żarówki z przodu, niebieskie podświetlenie tablicy, białe ledowe postojówki itd... I nigdy nie miałem problemu bo trafiałem na normalnych gości co jeszcze się interesowali jak to wszystko zmieściłem w maxi skutku 8)

Także ja bym się wgl tym nie sugerował bo jak będzie chciał to ci zabierze za coś zupełnie innego dowód ...
A normalny ewentualnie będzie chciał zobaczyć oryginały (najlepiej miej je w bagażniku)
papieju
Posty: 240
Rejestracja: 2011-03-17, 07:36
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: papieju »

pingor pisze:do tego założone TypeR najmocniejsze niebieskie żarówki z przodu, niebieskie podświetlenie tablicy
Za to bym zabierał dowody jak leci, bez przymykania oka. Jak widzę auta po "tuningu" z niebieskimi ledami i ogólnie z zeszmaconym oświetleniem to raz że płakać się chce, dwa to wygląda może ładnie, ale co najwyżej pod remiza, a trzy - super to czasem wali po oczach kierowcom z naprzeciwka. Znam osobiście takiego barana z xenonami z allegro, wystarcz że pojedzie za tobą kilka km a czujesz się jakbyś spawał migiem bez maski. A polucjantów interesuje prędkość i czeźwość. Inne mają w - sami wiecie gdzie.
Awatar użytkownika
pingor
Posty: 208
Rejestracja: 2011-09-05, 20:52
Lokalizacja: Leszno

Post autor: pingor »

Chwila chwila... Po pierwsze nie mam xenonów ! Po drugie mam dwie lampy - jedna na światła mijania, druga na drogowe i motocykl przechodzi normalnie przeglądy z tymi żarówkami bo lampy są idealnie ustawione. Nie widzę różnicy poza barwą i trochę większa mocą świecenia od normalnych żarówek ze stacji (cieńszy żarnik przez co mocniej świeci)...

Co do tablicy to nie wiem czy kolor ma znaczenie po gałach nikomu nie daje a że mam niebieskie ledy zamiast żółtej żaróweczki ?

Nikt tu nie mówi o robieniu wioski z motocykla zresztą sam oceń:
http://www.bikepics.com/members/pingor/07swingfes125/
papieju
Posty: 240
Rejestracja: 2011-03-17, 07:36
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: papieju »

Nie mówię tu konkretnie o Twoim przypadku, ale są tacy co przeginają, co nie zmienia faktu że przepisy jasno określają barwę świateł pozycyjnych i tych podświetlających tablicę i podpowiem, nie jet to barwa niebieska...
Awatar użytkownika
pingor
Posty: 208
Rejestracja: 2011-09-05, 20:52
Lokalizacja: Leszno

Post autor: pingor »

papieju pisze:Nie mówię tu konkretnie o Twoim przypadku, ale są tacy co przeginają, co nie zmienia faktu że przepisy jasno określają barwę świateł pozycyjnych i tych podświetlających tablicę i podpowiem, nie jet to barwa niebieska...
Oj wiesz idąc tym tokiem to zawsze znajdzie się coś co nie jest zgodne w naszym autku czy motocyklu. Bardzo denerwujący są kierowcy z xenonami w normalnych światłach nie przygotowanych pod xenon bo tak jak mówisz nie da się wytrzymać. Jednak tutaj już nie chodzi tyle o to że ma fajnie wyglądać tylko zupełnie inaczej jeździ się na białym świetle niż zółtym. Jazda w nocy jest dla mnie o wiele lepsza na tych żarówkach - jeżeli nie lubisz marki TypeR to zachęcam do kupna 3x droższych żarówek Philips BlueVision Ultra - dają praktycznie to samo ( jednak z dziwnych względów przepalają się też 3x szybciej :P )

A dzięki ledom pod kątem jak widziałeś pewnie tablica w nocy jest o wiele bardziej widoczna niż przedtem na żarówce (postojowej oryginalnie). Tylko tyle że ledki są niebieskie.

Pewnie nie czytałeś opisu mojego projektu Trampka bo mam już przygotowane tylne lampy w 100% na ledach jak i przednie kierunkowskazy. Do tego mam lampki z Golfa II z ringami.
Odpowiedz