POTRZEBUJE PILNIE POMOCY

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
Kosiek
Posty: 173
Rejestracja: 2011-05-05, 20:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kosiek »

machoony pisze:
magik pisze:chyba oni są jak najbardziej świadomi i zaznajomieni w przepisach
nie koniecznie
Z doświadczenia wiem, że są wypożyczalnie, których obsługa niekoniecznie zna obowiązujące przepisy... A o czymś takim, jak konwencja wiedeńska o ruchu drogowym to nawet nie słyszeli. Osobiście spotkałem się z twardym stanowiskiem, że na kat. B więcej niż 750kg kategorycznie wziąć nie mogę. (Panie! kat B to 3,5 tony, a nie 4,25 tony). Zaleciłem lekturę obowiązujących przepisów:P

A jeszcze taka ciekawostka, polecam lekturę artykułu 62. prawa o ruchu drogowym. Pojawia nam się termin "Rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez [...]". :D
Osobiście przemieszczałem przyczepę o DMC przekraczającą wartości podane w dowodzie rej. mojego samochodu, ale wagowo mieszczącą się w danych z papierów - zważona na pobliskim złomie. Miałem ze sobą przepisy z zaznaczonym art. 62. Kontroli nie miałem, ale ciekaw jakich dyskusji można się spodziewać.
Awatar użytkownika
machoony
Posty: 1042
Rejestracja: 2011-01-09, 11:49
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: machoony »

Kosiek pisze:o DMC przekraczającą wartości podane w dowodzie rej. mojego samochodu,
byłby mandacik i zakaz jazdy dalej z przyczepą :) a co gorsze w razie wypadku niezłe klocki.
bo masa przyczepy to jedno a kategoria prawa jazdy to drugie
Awatar użytkownika
Qba
Posty: 188
Rejestracja: 2011-05-04, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Qba »

Sie tam nie przejmuj, tej, leć na partyzanta!
Champagne Beige '88
Awatar użytkownika
wnuq
Posty: 90
Rejestracja: 2012-01-15, 12:41
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wnuq »

machoony pisze:byłby mandacik i zakaz jazdy dalej z przyczepą :) a co gorsze w razie wypadku niezłe klocki.
bo masa przyczepy to jedno a kategoria prawa jazdy to drugie
masz rację
Kosiek, a to 4250 jest tylko pod jednym warunkiem dopuszczalne, nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę. nie można łączyć dowolnie żeby było 4250
Zdecydowanie trabant
Awatar użytkownika
Kosiek
Posty: 173
Rejestracja: 2011-05-05, 20:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kosiek »

Wnuqu, ależ zdaję sobie z tego sprawę. Rozróżniam przepisy i potrafię dodawać :) U mnie nie było przekroczonych 3 ton (suma DMC) :)
Chodzi mi tylko o to, że na pierwszy rzut oka przepisy wydają się rozmijać :) (wg interpretacji nie są uznawane za sprzeczne - jestem tego świadom).
Awatar użytkownika
rado_em
Posty: 101
Rejestracja: 2012-10-19, 07:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rado_em »

Witajacie ja sie podłacze do tematu , ja natomiast bym potrzebowal prztransportować trabanta z ochoty na ursus, auto nie ma przegladu ubezpieczenie jest hamulce nie sprawne i brak akumulatora , no i jak to zrobic aby bylo tanio nie posiadam kategori na przyczepki . moze ktos mogłby mi pomóc. ? moze ktos dysponuje przyczepką?
Pozdrawiam Radosław
Awatar użytkownika
mantex
Posty: 83
Rejestracja: 2011-06-09, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: mantex »

ja ci powiem tak pożyczyłem od kumpla transportera t4 z wypożyczalni lawetę jednoosiową i jakoś nikt mi nic nie zrobił :)

aha koszt wyszedł mnie paliwo + 80zł za dobę za lawetę (gdzieś w połowie nawet jest fotka: http://www.trabi.waw.pl/index.php/topic,381.20.html)

aha bardzo ważne pojechał z nami kolega z B+E jak się później okazało nie potrzebnie :)
Trabi 1.3 3F :) dalsze zmiany in progres :)

601 hycomat :)

Wartburg 353 w trakcie składania

Warsztatowy Dom Wariatów:
www.facebook.com/warsztatowydomwariatow
Awatar użytkownika
machoony
Posty: 1042
Rejestracja: 2011-01-09, 11:49
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: machoony »

jazda bez uprawnień jest ok do momentu aż coś się stanie. zawsze możesz wypożyczyć autolawetę.

Obrazek
Awatar użytkownika
rado_em
Posty: 101
Rejestracja: 2012-10-19, 07:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rado_em »

sprawa mianowice jest taka ze musze przerejstrować auto ale w dowodzie nie posiadam jednej rzeczy i przerejstrowanie nie jest możliwe , pilnie prosilbym o pomoc forumowiczów z waw i okolic którzy mogą mi pomóc . wiecej w prywatnej wiadomosci .
Z GÓRY PRZEPRASZAM .
:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2012-11-08, 08:15 przez rado_em, łącznie zmieniany 1 raz.
Radosław 798-092-526
Awatar użytkownika
guma_
Posty: 399
Rejestracja: 2011-05-23, 09:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: guma_ »

Jakiej to rzeczy w doodzie nie posiadasz ?
Awatar użytkownika
rado_em
Posty: 101
Rejestracja: 2012-10-19, 07:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rado_em »

guma_, priv. :)
Radosław 798-092-526
Odpowiedz