do Zwickau z Patrykiem Mikiciukiem

Srazy, Treffen, találkozó, meeting

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
Kalisz
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-01, 15:21
Lokalizacja: Kalisz

do Zwickau z Patrykiem Mikiciukiem

Post autor: Kalisz »

W najnowszym odcinku Legend PRLu w TVN Turbo Patryk Mikiciuk wystosował zaproszenie do Trabanciarzy na wyjazd do Zwickau.

Kto się zgłasza?

Ja!
601 hycomat '84, 601S deLuxe '86
Kumpelek

Post autor: Kumpelek »

no właśnie też coś oglądałem pod koniec :mrgreen: ale co oni szukają konkretnie? po to by nakleić logo tvn turbo i jechać tam na własny koszt? :P
Qbs

Post autor: Qbs »

kto sponsoruje eskapadę?
Awatar użytkownika
Kalisz
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-01, 15:21
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kalisz »

Pewnie każdy leje za swoje, mi by to nawet jakoś nie przeszkadzało.
Generalnie cały odcinek Patryk szukał dla siebie trabanta w oryginale i w dobrym stanie:
1) Hycomat dziadka fajny, ale nie wiedział za ile chce sprzedać
2) oryginał ale do zrobienia co najmniej wizualnie
3) "żaba" ... wstydził bym się takim kundlem jeździć na zabytkowych blachach....

I ponieważ szukał oryginału który zrobi 2000km chyba właśnie same oryginały chce do Zwickau zabrać, nie zrozumiałem do końca albo nie powiedział dokładnie... o 21:45 powtórka, trzeba będzie obejrzeć.

edytuję:
Cytat z końcówki odcinka: "...a jeśli sami posiadacie Trabanta i chcieli byście wziąć udział w takiej wyprawie również napiszcie do nas. Pojedziemy wtedy dosyć dużą grupą do Zwickau. A myślę że naprawdę będzie warto."
601 hycomat '84, 601S deLuxe '86
Awatar użytkownika
Chris25
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-09, 12:39
Lokalizacja: Złotniki k/Poznania
Kontaktowanie:

Post autor: Chris25 »

Jeżeli termin będzie pasować to ja również się piszę :D jeszcze nie miałem przyjemności być w Zwickau. Zobaczymy powtórkę i napiszemy co i jak w sprawie tego wyjazdu. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
machoony
Posty: 1042
Rejestracja: 2011-01-09, 11:49
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: machoony »

Awatar użytkownika
YuLaS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 938
Rejestracja: 2011-01-06, 11:48
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Post autor: YuLaS »

tym razem udało mi się nagrać odcinek. umieszczę go po kompresji.
Cały czas dziwi mnie uparte omijanie klubów przez p. Patryka.

Co do "customa" z plastikowymi chromowanymi lusterkami "czajna produkszon" i kierownicy z allegro na żółtych blachach to chciałbym poznać konserwatora zabytków, który się tym opiekuje :D

Nie wiem jakie informacje docierają lub jak redakcja szuka inf. ale tegoroczny zlot w Zwickau właśnie polega na tym że mają być tylko oryginalne lub odrestaurowane bez przeróbek auta. Być może na ten zlot szykuje się redakcja Legend.

Organizatorem jest Horch Museum - termin pokrywa się z SilesiFest :(
Zaproszenie : plakat pdf
Awatar użytkownika
Kalisz
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-01, 15:21
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kalisz »

YuLaS pisze: Co do "customa" z plastikowymi chromowanymi lusterkami "czajna produkszon" i kierownicy z allegro na żółtych blachach to chciałbym poznać konserwatora zabytków, który się tym opiekuje :D
O tym samym pomyślałem... ja Pneumantów nie ściągałem i śrubki tylko w drastycznych przypadkach wymieniałem by Konserwator nie miał żadnego "ale" a tu taki klops na żółtych...
YuLaS pisze:Nie wiem jakie informacje docierają lub jak redakcja szuka inf. ale tegoroczny zlot w Zwickau właśnie polega na tym że mają być tylko oryginalne lub odrestaurowane bez przeróbek auta. Być może na ten zlot szykuje się redakcja Legend.
nic nie mówili że na zlot chcą jechać, raczej po prostu do fabryki.
601 hycomat '84, 601S deLuxe '86
Awatar użytkownika
lebiedz
Posty: 255
Rejestracja: 2011-05-19, 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lebiedz »

zapowiada się ciekawie
Wy wiecie co my robimy z tymi trabantami?
My tymi trabantami otwieramy oczy niedowiarkom , mówimy patrzcie to jest nasze przez nas zrobione i to nie jest nasze ostatnie słowo
czajnik
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-17, 17:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: czajnik »

Rozmawiałam dziś z Panem Romanem Gawędą od tej P70 z programu i termin jest do ustalenia ale najwcześniej to wrzesień , Ja złapałem zajawkę na zwickau !

A co do trabanta na żółtych blachach to widocznie każdy konserwator inaczej interpretuje prawo i przepisy
Awatar użytkownika
GrzegorzB
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1387
Rejestracja: 2011-02-09, 13:17
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: GrzegorzB »

Przejechałbym się znów do Zwickau :)
GrzegorzB, Kraków
Trabi 1.1 KR__601
QEK HP500.83 "NRD"
CARTOON TRABANT KLUB POLSKA
Awatar użytkownika
YuLaS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 938
Rejestracja: 2011-01-06, 11:48
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Post autor: YuLaS »

napisałem email do redakcji w sprawie wyjazdu z prośbą o szczegóły wyjazdu oraz współpracy z naszej strony jako klubu. zobaczymy co z tego wyjdzie
Awatar użytkownika
Chris25
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-09, 12:39
Lokalizacja: Złotniki k/Poznania
Kontaktowanie:

Post autor: Chris25 »

Myślę że jak zawsze nic :D ale trzeba poczekać na odpowiedz 8)
Awatar użytkownika
Zbyszek 601
Posty: 98
Rejestracja: 2011-05-05, 09:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbyszek 601 »

Pamiętajcie, że gdy nie ma zlotu, Zwickau to zwykłe miasto w Niemczech - hotele drogie, trabanciarskich atrakcji oprócz muzeum Horcha raczej brak. Lepiej jechać w czasie ITT (czy jak się to teraz zwać będzie), a jeszcze lepiej do Anklam.

W Otrębusach stoi już jeden trabant 601 - zaniedbany, brudny, ale raczej do uruchomienia. Z pewnością byłby rad, mogąc pojechać do Zwickau. Ale wymagałoby to nakładów nieco większych, niż przysłowiowe "pińcet". Wygląda na to, że sz.p. redaktor szuka auta "jednorazówki", które posłuży jako rekwizyt do programu a później podzieli los tamtego.
- Ale oni mogą kadzić ci, kłamać mogą, upiększać...
- A po co by mieli? Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu. Szczerość w naszym klubie to norma!
Awatar użytkownika
YuLaS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 938
Rejestracja: 2011-01-06, 11:48
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Post autor: YuLaS »

myślę że Zbyszek601 ma trochę racji. Jeśli się znajdzie egzemplarz spełniający wymogi to będzie taki którego właściciel nie będzie chciał sprzedać.
Osobiście wolałbym żeby umówił się z jednym z nas że dla potrzeb TV niby zakupi i pojedzie a faktycznie będzie to umowa najmu a właściciel pojedzie drugim autem.

Co do miasta - nawet jak jest ITT to kilometr od zlotu nie czuje się trabantowej atmosfery.
Odpowiedz