Cabrio Trabi Adka

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
Kosiek
Posty: 173
Rejestracja: 2011-05-05, 20:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kosiek »

Kübelki były irracjonalnymi pojazdami wojskowymi (irracjonalnymi tzn nie potrafiły nic poza przemieszczaniem się, ani to nie byłoby osłoną w razie ostrzału, ani np noszy na niego nie wciśniesz :P)
Poza tym kabriolet to nie kubeł :P A pałąki są podstawowym środkiem bezpieczeństwa w cabrio :)
Awatar użytkownika
addeks00
Posty: 25
Rejestracja: 2012-07-08, 11:57
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: addeks00 »

Wypadałoby zrobić takie zabezpieczenie ale bardzo by mi się ono nie podobało więc wole już stracić głowę z karku ale odpukać. Mając na myśli Kraków mówisz o jakimś zbliżającym się zlocie? Poza tym jaki jest największy i najciekawszy zlot trabantów? Pewnie mnie skatujecie za to pytanie ale po prostu się nie znam :)
Awatar użytkownika
Kosiek
Posty: 173
Rejestracja: 2011-05-05, 20:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kosiek »

Hmm... dla trabanta można stracić głowę - ale mam tu na myśli stan umysłu :D fizycznej utraty nikomu nie życzę.
Nikt cię nie skatuje, ja sam nie byłem na żadnym ogólnym. Byłem tylko kilka razy na spotkaniach warszawskich i nikt mnie na pal za to nie nadział:P
Dalej patrz na forum do działu Regiony i klikaj w Kraków :P
mlodyellow
Posty: 288
Rejestracja: 2011-06-09, 14:24
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: mlodyellow »

Myślę że chodzi o Trabi Expo... Wszystkie zloty są mega na swój sposób :P
Awatar użytkownika
addeks00
Posty: 25
Rejestracja: 2012-07-08, 11:57
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: addeks00 »

Wypada to w mojej sesji poprawkowej więc chyba nie dam rady czasowo..
Awatar użytkownika
Kuzyn353
Posty: 2529
Rejestracja: 2011-01-06, 13:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Kuzyn353 »

addeks00 pisze:Poza tym jaki jest największy i najciekawszy zlot trabantów? Pewnie mnie skatujecie za to pytanie ale po prostu się nie znam :)
Musisz się zaznajomić w takim razie :)
Przyjedź na Trabi expo za niecały miesiąc. Info w dziale zloty.
Największy to Anklam w Niemczech, w przyszłym roku będzie. Najliczniejszy polski zlot to chyba wspomniane "expo" oraz "silesia fest".
Awatar użytkownika
GrzegorzB
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1387
Rejestracja: 2011-02-09, 13:17
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: GrzegorzB »

addeks00 pisze:Razem z moim tatą znamy praktycznie wszystkich z jednej stacji diagnostycznej i powinno przejść. Zanim zacząłem nad nim pracować poruszyliśmy już ten temat i było mówione, że nam to załatwią.
Że też nikt wcześniej nie zauważył braku pasów bezpieczeństwa...
GrzegorzB, Kraków
Trabi 1.1 KR__601
QEK HP500.83 "NRD"
CARTOON TRABANT KLUB POLSKA
Awatar użytkownika
addeks00
Posty: 25
Rejestracja: 2012-07-08, 11:57
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: addeks00 »

Kuzyn, bardzo chętnie ale w tych terminach nie dam rady do Krakowa dotrzeć. Niestety nie dysponuję dużą ilością czasu..

Grzegorz nie rozumiem w jaki sposób ma się moja zacytowana przez Ciebie wypowiedź do Twojej ;)
Bartland
Posty: 35
Rejestracja: 2011-07-31, 18:25
Lokalizacja: wielkopolska-Wronki

Post autor: Bartland »

bardzo ładny trabant. Sam zrobiłbym sobie cabrio ale niestety zmiana konstrukcji nadwozia, rzeczoznawca to za dużo na moją kieszeń. Ale Twój trabant ładny.
przepraszam czy tu biją?
Awatar użytkownika
Trabik1990
Posty: 104
Rejestracja: 2012-08-25, 15:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Trabik1990 »

Sliczny ten trabancik widze ze całe serce włozyłes w to auto.Podziwiam .W tym roku jadac nad morze mijałem trabanta cabrio na prawdopodobnie czeskiej! tablicy

Pozdrawiam! 8)
Pozdrawiam Robert :chillout:
lisek
Posty: 272
Rejestracja: 2011-10-09, 20:09
Lokalizacja: Iłowa

Post autor: lisek »

Bartland pisze:bardzo ładny trabant. Sam zrobiłbym sobie cabrio ale niestety zmiana konstrukcji nadwozia, rzeczoznawca to za dużo na moją kieszeń. Ale Twój trabant ładny.
jeżeli rzeczoznawca to dla ciebie za duży koszt wyobrażam sobie te cabrio :roll: . ja tez kiedyś zrobił cabrio bo jak wywoziłem trabanta na złom nie wszedł do busa i musiałem słupki powycinać :lol:
Awatar użytkownika
Kuzyn353
Posty: 2529
Rejestracja: 2011-01-06, 13:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Kuzyn353 »

Sceptycy niech pokażą swoje idealne projekty i ich wykonanie :) Poddamy surowej ocenie.
Awatar użytkownika
YuLaS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 938
Rejestracja: 2011-01-06, 11:48
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Post autor: YuLaS »

Na wygląd gratuluję ładnego efektu, ale..

Przeczytałem całość łącznie z docinkami. Ja zauważyłem wzmocnienie pionowe od rury pomiędzy kielichami tylnymi i zastanowiło mnie brak innych widocznych wzmocnień. Nie ma zamieszczonych opisów lub zdjęć wzmocnień bo na wygląd drzwi już nie powinny dać się otworzyć - stąd pewnie posty Kumpelka. Jeśli to było by cabrio w nadwoziu samonośnym to wyglądało by mniej więcej tak http://www.alte-ossis.de/Oldtimerhandel ... abrio.html bo tak tylko można przenieść siły działające na próg bez dachu.

Tu mamy do czynienia (domyślam się) z ramą, która ukryta jest pod spodem.

W Niemczech kupujemy zestaw dokumentacji i elementów (około 1100 euro) i jeśli jest wszystko zrobione według dokumentacji to możemy ubiegać się o TUV.

Jak to się robi pokazane jest tu: http://www.youtube.com/watch?feature=en ... pinf4&NR=1
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 287
Rejestracja: 2011-11-04, 19:14
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Robson »

Przypadkiem znalazlem fote Trabanta Cabrio i od razu przypomnial mi sie Twoj.
Pisze z ciekawosci aby sie dowiedziec jak sie miewa.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
addeks00
Posty: 25
Rejestracja: 2012-07-08, 11:57
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: addeks00 »

Stoi w Łodzi i czeka na szycie dachu. Zrobiłem jednak stelaż mechaniczny, taki składany w pewien sposób.

Samochód został zarejestrowany, obyło się bez znajomości. Potrzebna była opinia rzeczoznawcy i trochę pojeździć trzeba było po stacjach diagnostycznych. Jak odbiorę go z dachem i będzie w miarę ładna pogoda to wybiorę się gdzieś dalej, jako, że mam już blachy to zrobię jakieś ładne zdjęcia z krajobrazem.

Poza tym, nie będę miał czasu na dalsze udoskonalanie mojego cacuszka gdyż stałem się dzisiaj szczęśliwym nabywcą Triumpha Spitfire. :D
Odpowiedz