Uniwersal 1978 Cremi

Moderator: Mod Team

lisek
Posty: 272
Rejestracja: 2011-10-09, 20:09
Lokalizacja: Iłowa

Uniwersal 1978 Cremi

Post autor: lisek »

temat przyklejam i innych forum więc może nie pasować kiedyś go edytuje.
Cała historia zaczyna się 22 grudnia 2010r. w życiu tak nie zmarzłem jak wtedy był włączony na maksa nawiew i za cholerę nie dało się tego wyłączyć a było -15 :lol:. Na początku miąłem nadzieje ze będzie to tylko ogarnięcie i nic więcej ale zaraz zobaczycie jak to się skonczyło
Jakoś tak to wyglądało na początku:
Obrazek
Jako że znalazłem miejsce garażowe wypadał by coś zrobić. Po zdjęciu duroplastów i wywaleniu na bok ujrzałem widok nędzy i rozpaczy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ale nie załamujemy się kątówka w dłoń i po kolei co zgniłe wycinamy jak że „tylko” pół progów było zgnite postanowiłem tylko wymienić połowę (czego cholernie żałuje) na giętarce wygiąłem sobie korytka…..
Obrazek
…już wspawane :-)
Obrazek
Następnie zabrałem się za profil między progami, który był niestety tez zgnity
Obrazek
kolejnie postanowiłem zrobić przelot na wydech przez jaskółkę i rowek w profilu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
upychanie 8 cali :-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Łatanie reszty dziur
Obrazek
Obrazek
Chciałem mieć gładko w komorze, więc wycinamy, (ale co wycinamy??) Wszystko:-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Następnie po wyspawaniu przyszła pora na konserwacje najpierw pozbyła się bitexu (nie miałem palnika wiec podszedłem do tego na hardcore polewanie benzyna i podpalanie:lol: )
Obrazek
Wszystko odtłuściłem i przyszedł baranek na początek poszły 4 puchy a za jakiś miesiąc z pędzla po wszystkich spawach i zgrzewacz jeszcze jedną puchę rozprowadziłem
Obrazek
Obrazek
Komora była powoli wygładzana nawet przyszedł podkład, ale co z tego jak pełno niedoróbek:/
Obrazek
Następnie przykleiłem duroplasty pięknie się naciągnęły
Obrazek
Obrazek
Następnie przyszedł czas na koła, jak że trafiła się fajna opcja trzeba było wypolerować stalówki na lustro (teraz każdy myśli, ale, po jaka cholerę polerować stal)
Obrazek
,a po to:-)
Obrazek
Obrazek
Jako ze aren i śliwa zajechali przymierzyliśmy koła (wtedy stwierdziłem, że do tych kół muszą być dekle całe w chromie:-))
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kolejny zakup szlifierka oscylacyjna cholernie przydatne urządzenie całego trabanta objechałem i ujawniło się parę uszkodzeni duroplastu ale szybko sobie z nimi poradziłem
Obrazek
Obrazek

Najgorszy dzień traba wywaliłem na bok żeby cos tam zrobić nagle dzwoni telefon poszedłem do domu zjadłem jeszcze coś wychodzę na dwór a tu trabant leży na dachu!!!!!!!!!! (Zostawiłem go w normalnej pozycji znaczy na boku :-))niestety nie mam zdjęcia byłem tak zły bo tak nie fortunie upadł ze uderzył tylna częścią rynienki tą która trzyma dach i dosyć ze ja zdeformował to dach w tylnej części odkleił się i miałem w dużo problemów żeby go później ułożyć jak było na początku.
Po ogarnięciu wszystkich problemu wpadł kumpel(dzięki ziom) i prysnął go w podkład następnie położyłem sobie kontrolkę i papier 320 i ogień wstępnie wszystko już jest wyrównane, ale pójdzie oczywiście jeszcze jedne podkład żeby wszystko był luks
Obrazek
Najważniejsza paczuszkę doszła do mnie, czyli farba 3,5l elfenbein i 1l braum
Poglądowe zdjęcia koloru:
Obrazek
Obrazek
Po pierwszym podkładzie i oszlifowaniu stwierdziłem, że trzeba położyć jeszcze raz, ponieważ po wyrównaniu wszystkiego bardzo dużo przetrać do: starej farby, duroplastu lub blachy. Więc położyłem 3 warstwy podkładu i przy okazji kontrolkę:-)
Obrazek
Obrazek
Jeszcze sporo roboty, ale mam nadzieje ze do końca września(początek października trabant będzie cały pomalowany) na dniach będzie malowany dach tylko musze skończyć szlifować
Teraz chyba najważniejsza rzecz podziękowania dla osób które w jakiś sposób przyłożyły rękę żeby to powstało, a więc:
Wielkie podziękowania dla kumpla Śliwy za pomoc w wielu pracach lakierniczych tj.: szpachlowanie, podkładowanie, szlifowanie i co najważniejsze będzie mi całego traba malował Wielkie dzięki Żiom. Z reszta co będę pisał on wie że jestem mu cholernie wdzięczny za to ile mi pomógł
Podziękowanie dla mojego brata za zrobienie mi wszystkich chromów, czyli tych kozackich felg i innych pierdół dzięki
Podziękowanie dla Arena może w jakiś bezpośredni sposób mi nie pomógł przy trabancie, ale zawsze mogę się spytać go jak coś zrobić lub gdzie cos kupić lub wiele innych rzeczy, co dla mnie tez jest ważne dzięki
pierwsze malowanie
Obrazek
Obrazek
oczywiście podziękowanie dla paintera śliwy dzięki ziom
no i trochę chromu :-D
Obrazek
next
Obrazek
Obrazek
Obrazek
coś tam dalej
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i !!!!!!!!!!!!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
w ziołem się za mechanikę założeniem było że wszystko ma być wymieniane na nowe (wiadomo rzeczy typu przewód hamulcowy metalowy itp. nie wymieniałem bo nie widziałem sensu) pierwsza rzecz zakupiłem jakieś części: Obrazek
następnie coś tam porozkręcałem i mechanika okazałą się nie wiele lepsza niż buda foto: Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
coś tam nawet czyściłem ręcznie ale szybko odpuściłem a że miałem fajna opcje wszystko co stalowe wypiaskowałem a aluminium wyszkiełkowałęm:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
dalej przednia za wiecha jest już praktycznie gotowa brakuje resora który wiozę w sobotę do kowala, drążków kierowniczych bo czekam na resor, wiatraka i obudowy silnika (wiatrak muszę wypolerować i pomalować, a obudowę mam już wyspawana tylko pomalować ale pogoda nie sprzyja :-/ na foto skrzynia się nie świeci bo nachuchałem przez przypadek an nią a stoi w komórce gdzie jest taka sama temperatura jak an zewnątrz :-P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
wpadło parę gratów najważniejszy czyli grill st typ Obrazek
no w miarę ogarnąłem lakier do tego poziomu że mi się morda śmieje ]:> Obrazek
PS. malowanie w garażu :D
został trochę poskręcany: drzwi, tylna klapa, maska, całe zawieszenie przednie i tylne
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
przez długi czas nie miałem kiedy robić auto więc zbierałem jakieś tam taile i szykowaniem do montażu:
1. Grill z jajkami,najstarszego typu siatka + na nowo pochromowany znaczek
Obrazek
2.tylne zderzak starego typu, tylne lampy całe pomarańczowe klosze i odblaski a alu ramka (docelowo odblaski z chuda ramka aluminiową)
Obrazek
3.chromowane klamki z wartburga(zamki na nowo składane) i szare gumki pod klamki
Obrazek
4.osłona przekładni kierowniczej starego typu
Obrazek
5.deska rozdzielcza oczywiście kompletna (jeszcze trzeba wypolerować)
Obrazek
6. alu emblematy (niestety w "s" jest dziurka ale będzie zaspawana i wypolerowana)
Obrazek
7.zbiornik starego typu (od Rafała dzięki )
Obrazek
8.kierunki starego typu (trwają prace nad nimi)
Obrazek
9.zderzak przód (czeka do montażu jak elektryka będzie ogarnięta)
Obrazek
10.pompa hamulcowa z chromowanymi detalami
Obrazek
11.uszczelka z kinem
Obrazek
12. chromowane wycieraczki (trzeba lekko odświeżyć)
Obrazek
13.białe pasy
Obrazek
14. chromowane lusterko do końca nie wiem od czego ono jest ale do trabanta je podpasuje i jest praktycznie nowe.
Obrazek
15. koło już w ostatecznej wersji
Obrazek
no i właściwie gotowe auto
Obrazek
Obrazek
Obrazek
sory że tak długi temat ale po przeklejałem wszystkie up z innego forum mam nadzieje że trabik spodoba się pozdro. DDR
i jeszcze takie 2
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-11-12, 20:24 przez lisek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Trabik1990
Posty: 104
Rejestracja: 2012-08-25, 15:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Trabik1990 »

PIEKNY TRABANT nie wiedziałem ze stalowe felgi mozna tak pieknie polerowac.Super trabant!!
Pozdrawiam Robert :chillout:
Bross
Posty: 745
Rejestracja: 2011-03-17, 18:42
Lokalizacja: Katowice/Gdańsk

Post autor: Bross »

lisek, Kiedyś chciałem ranty pochromować ale chcieli całą felgę robić, Ty wypolerowałeś i pytam Cię Lisku czym żeś to uczynił :?:

Bardzo fajnie zrobiony Trabi. Ciekawe kiedy pomarańczę ukończę poprawiać.
lisek
Posty: 272
Rejestracja: 2011-10-09, 20:09
Lokalizacja: Iłowa

Post autor: lisek »

dzięki panowie. Nie nie ja ranty tylko polerowałem pod chrom i następnie został położony na to chrom, tez chciałem same ranty ale jest cała w chromie inaczej się nie dało i szczerze mówiąc liczyłem na coś innego a wyszło zupełnie co innego ale i tak jestem zadowolony z felg
Awatar użytkownika
pingor
Posty: 208
Rejestracja: 2011-09-05, 20:52
Lokalizacja: Leszno

Post autor: pingor »

A powiedz mi jakie koszty chromowania całych felg ?
Pssssyt Psssyt - Trabi AIR RIDE and BBS RM !
lisek
Posty: 272
Rejestracja: 2011-10-09, 20:09
Lokalizacja: Iłowa

Post autor: lisek »

na pewno duży ja sobie załatwiłem po kosztach
Awatar użytkownika
pingor
Posty: 208
Rejestracja: 2011-09-05, 20:52
Lokalizacja: Leszno

Post autor: pingor »

Hmm udało ci się ;) pozazdrościć wygląda fajnie 8)

Tylko musisz bardzo uważać na wulkanizatora żeby ci nie zniszczył efektu bo z nimi to różnie...
Pssssyt Psssyt - Trabi AIR RIDE and BBS RM !
lisek
Posty: 272
Rejestracja: 2011-10-09, 20:09
Lokalizacja: Iłowa

Post autor: lisek »

Malutki UP, ale zawsze więc:
Wnętrze złożone na ziher może oprócz kierownicy ale na razie musi tak zostać. Ogółem jestem zadowolony że wyszło jak teraz i pomysły które miałem na wnętrze odeszły.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kosa już było o niej w innym temacie, ale co tam
już w trakcie klepania
Obrazek
wyklepana, obspawana, wyczyszczona
Obrazek
pomalowana
Obrazek
na aucie, zobaczymy jak długo się utrzyma :P
Obrazek
komora silnika która jednocześnie jest trochę moja porażką bo generalnie mechanika ogarnięta w 100% na razie wszystko działa i jest pięknie(w sobotę chce go objeździć), ale nie wygląda :-/ o ile kable zapłonowe za dzień góra dwa będą znikać w osłonie silnika (muszę kupić przelotki i wywiercić otwory), to pompa hamulcowa zostaje przynajmniej do pierwszego zlotu czyli do 20 kwietnia. Nie chce jest zdejmować bo boje się że nie zdążę zrobić, ale z grubsza to leci w czarny połysk, wszystkie elementy przykręcane do niej w chrom i zamiast jednego zbiornika, 2 nakręcane.
Obrazek
Wczoraj pierwszy zlot, Trabant dojechał bez zająknięcia, było super.
Foto:
foty od bryka, szkoda że się nie spotkaliśmy :/
Obrazek
Obrazek
foto by Tomaszczech
Obrazek
iii udało się zdobyć nagrodę " special prize"
Obrazek
Obrazek
Obrazek

aha Jako że nie mam FB, zrobiłem sobie na razie profil trabanta: https://www.facebook.com/CremiUniversal601s
Bross
Posty: 745
Rejestracja: 2011-03-17, 18:42
Lokalizacja: Katowice/Gdańsk

Post autor: Bross »

lisek, połamałeś stereotyp na CT. Świetna robota :!: ,niedługo i ja Znów wyjadę.

hmmm ... kilka projektów w GermanStyle ,które jeżdżą - bezcenne. :D


Bross
Bimbermaeister
Posty: 2
Rejestracja: 2013-04-13, 11:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Bimbermaeister »

Piękny jest! Jak doprowadziłeś grilla do takiego stanu? Ja ze swoim będę musiał trochę powalczyć...
Obrazek
Trabant 601, 1965r.
lisek
Posty: 272
Rejestracja: 2011-10-09, 20:09
Lokalizacja: Iłowa

Post autor: lisek »

u mnie jest tak: siatex srebrny metalik, znaczek nowy chrom, a te listwy alu wypolerowałem.

Bross: jakie stereotyp połamałem?
Awatar użytkownika
Dobrzyn
Posty: 425
Rejestracja: 2011-03-01, 16:20
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Dobrzyn »

Piękny!
Trabant 6o1.3 Staś Skończony!
Romet 1oo Henio oczekuje remontu
WFM M06 oczekuje remontu
CARTOON TRABANT KLUB POLSKA
bobas
Posty: 152
Rejestracja: 2011-05-26, 13:50
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: bobas »

rewelacyjny :!: :!: :!:
baka trabant 601 69r ,trabant 601 deluxe 91r (pink panter).
lisek
Posty: 272
Rejestracja: 2011-10-09, 20:09
Lokalizacja: Iłowa

Post autor: lisek »

dzięki
Trabant zrobił około 2 tys km i właściwie bez awaryjnie raz urwał się wydech :P, jednak po ostatnim wypadzie postanowiłem dopracować: komorę, wydech, zawieszenie tylne. Up'a o przeróbkach dodam na koniec tygodnia tym czasem parę zdjęć z ostatnich wypadów i doleciały dwa rarytasy :D
Chromowane dekle (pożyczone od Arena wielkie dzięki, chromowane robią mega robotę w porównaniu do alu), i dostałem alu wloty na słupki od Adama dzięki
no i foty z wypadów:
spoty z loverslowcars.pl:
Obrazek
Obrazek
objazdy po mieście na trzech rzeźników:
Obrazek
Obrazek
Noce zabawy zaaaazagranicą :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No i spocenie z niemieckim Trabanciarzami:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i artykuł o kombiaczku w klasycznym:
http://www.klasyczny.com/cremi-universa ... -so-clean/
warcab
Posty: 28
Rejestracja: 2011-08-10, 17:58
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: warcab »

PIĘKNA ROBOTA :)
Odpowiedz