cieknacy trabant

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

maxxx601
Posty: 300
Rejestracja: 2011-07-31, 13:15
Lokalizacja: Bdg

Post autor: maxxx601 »

Trabant to nie sito, trabant cieknie jak każde stare auto. A leje się jeśli to zaniedbany parch.
Wystarczy te dywaniki co jakiś czas suszyć, jak ci buty przemokną to też chodzisz aż się rozlecą od wilgoci? Niektórzy wymyślają jakieś cudowne dywaniki z Komfortu ale rzadko dorównuje to jakością fabrycznym.
Trabik1990 przeczysz sam sobie, jeździsz rzadko i pucujesz się z trabem a żal ci go przewietrzyć od czasu do czasu? Sama guma na podłodze to zajeżdża Ursusem c-360 jeśli to nie rajdówka a żadnym wyciszeniu nie wspominając.

Mam swoje pośrednie zdanie na temat piaskowania, trochę już tego widziałem - na pewno nie tak entuzjastyczne jak wy ale w tym egzemplarzu się na pewno NALEŻY!

Aby sprawdzić podłogę pod nogami przed piaskowaniem wystarczy werwa i dobrze zaostrzony młotek ;) - i wszystko będzie jasne! pozdro
Awatar użytkownika
Trabik1990
Posty: 104
Rejestracja: 2012-08-25, 15:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Trabik1990 »

maxxx601 pisze:Trabant to nie sito, trabant cieknie jak każde stare auto. A leje się jeśli to zaniedbany parch.
Wystarczy te dywaniki co jakiś czas suszyć, jak ci buty przemokną to też chodzisz aż się rozlecą od wilgoci? Niektórzy wymyślają jakieś cudowne dywaniki z Komfortu ale rzadko dorównuje to jakością fabrycznym.
Trabik1990 przeczysz sam sobie, jeździsz rzadko i pucujesz się z trabem a żal ci go przewietrzyć od czasu do czasu? Sama guma na podłodze to zajeżdża Ursusem c-360 jeśli to nie rajdówka a żadnym wyciszeniu nie wspominając.

Mam swoje pośrednie zdanie na temat piaskowania, trochę już tego widziałem - na pewno nie tak entuzjastyczne jak wy ale w tym egzemplarzu się na pewno NALEŻY!

Aby sprawdzić podłogę pod nogami przed piaskowaniem wystarczy werwa i dobrze zaostrzony młotek ;) - i wszystko będzie jasne! pozdro

Co ty gadasz człowieku?

Wycieraczke nakładam jak jade.Jak stoji to jest goła podłoga ktora sobie oddycha.NA co mi filce? i dywany.Z byka spadłes z tym ursusem??

Tymbardziej jak jest wymyty to nie bede miec dywanów ,raz ze podłoga polakierowana dwa co myjnia latał bym z dywanami-komedia...A jak wiadomo kazdy trabant cieknie mimo nowych uszczelek

[ Dodano: 2012-11-15, 11:07 ]
rado_em pisze:takie tam pare fotek .. :)

http://pokazywarka.pl/enm20w/
Duze postępy Widac ze działasz ostro .Bardzo mi sie podoba taki zapał i chec do zrobienia ładnego trabanta z takiego stanu uratowac go! ;D
Pozdrawiam Robert :chillout:
Awatar użytkownika
rado_em
Posty: 101
Rejestracja: 2012-10-19, 07:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rado_em »

Trabik1990, dzięki :) od paru dni walcze z bitexem i rdzą, nie robie fotek ale jakos niedlugo cos dodam :)
Radosław 798-092-526
maxxx601
Posty: 300
Rejestracja: 2011-07-31, 13:15
Lokalizacja: Bdg

Post autor: maxxx601 »

Tak blacha ci oddycha, szyby też ci oddychają. To zakładaj TAKIE KAPCIE i się inhaluj :mrgreen:
Na pewno konstruktorzy w Zwickau wiedzieli co robią, mimo że nie pozjadali wszystkich rozumów (...)
Kuchar
Posty: 236
Rejestracja: 2011-03-01, 15:52
Lokalizacja: Konstantynów/Łódź

Post autor: Kuchar »

Trabik1990 pisze:.A jak wiadomo kazdy trabant cieknie mimo nowych uszczelek
Kolego szanowny, rozsiewasz nieprawdę i defetyzm.
Trabant cieknie tylko wtedy, gdy tego chce jego właściciel :mrgreen:
Przepraszam, ale pomysł jeżdżenia trabem bez dywanów jedynie dlatego, że przecieka, to kwalifikuje się do jakiejś specjalnej nagrody ;)
pozdrawiam
nie wiesz - nie pisz bzdur!
Awatar użytkownika
Trabik1990
Posty: 104
Rejestracja: 2012-08-25, 15:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Trabik1990 »

Chetnie nagrode przyjme.

Jesli naładuje filce ,dywan.To wiadomo ze jak umyjesz trabanta cisnieniem beda mokre TAK CZY NIE ??.Jesli w mocny deszcz cieknie

[ Dodano: 2012-11-15, 16:35 ]
Kuchar pisze:Trabant cieknie tylko wtedy, gdy tego chce jego właściciel
Jestes pewny na 100%?? jak go polejemy cisnieniem wody to i twoj tez poleci.Uszczelki drzwi są nie precyzyjne nie mowie o szybach.i roznymi otworami w scianie grodziowej
Pozdrawiam Robert :chillout:
Kuchar
Posty: 236
Rejestracja: 2011-03-01, 15:52
Lokalizacja: Konstantynów/Łódź

Post autor: Kuchar »

Trabik1990 pisze:Jesli naładuje filce ,dywan.To wiadomo ze jak umyjesz trabanta cisnieniem beda mokre TAK CZY NIE ??
NIE!
Trabik1990 pisze:Jesli w mocny deszcz cieknie
Też NIE!
Trabik1990 pisze:Jestes pewny na 100%??
TAK!
Trabik1990 pisze:jak go polejemy cisnieniem wody to i twoj tez poleci.
Który? :lol: :lol: :lol: Przyznaję się bez bicia, że z pięciu trabów, które eksploatujemy, delikatnie podcieka jeden - ten, przy którym absolutnie nie robiłem NIC, bo to garażowany, w stanie fabrycznym egzemplarz z '90 roku z przebiegiem 20 tys.km. Dwoma trabami moje chłopaki jeżdżą świątek-piątek, parkują je pod chmurką i myją wodą pod ciśnieniem. Wykładziny i filce zawsze suche. Jeszcze innym trabem jechałem z kolegą w zeszłym roku na zlot do Pragi 500km w deszczu, na miejscu był myty na myjni wysokociśnieniowej, a w drodze powrotnej na obwodnicy Wrocławia ostro spompowała nas ulewa. Po powrocie ten trab był szczegółowo myty (z podłogą pod spodem włącznie ;) ) do sesji zdjęciowej do "Automobilisty" i... kolejne suche dywany :) A auta zawsze myjemy pod ciśnieniem dużym kaercherem. To ja się Ciebie pytam:
Da się uszczelnić?
nie wiesz - nie pisz bzdur!
Awatar użytkownika
rado_em
Posty: 101
Rejestracja: 2012-10-19, 07:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rado_em »

jak sie chce to i mozna zrobic amfibie, tyyle moge powiedzieć , nie jezdzilem nigdy trabantem no raz po podjezdzie 2 metry i akurat nie padal deszcz wiec nie wiem. zobaczymy jak sie zrobi .
Ostatnio zmieniony 2012-11-16, 11:05 przez rado_em, łącznie zmieniany 1 raz.
Radosław 798-092-526
Awatar użytkownika
Trabik1990
Posty: 104
Rejestracja: 2012-08-25, 15:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Trabik1990 »

W takim razie jak uszczelnicz drzwi? jakie uszczelki miedzy drzwi a kaste?Tez mam 90 rok trabanta tak jak twoj co cieknie :roll:
Pozdrawiam Robert :chillout:
Kuchar
Posty: 236
Rejestracja: 2011-03-01, 15:52
Lokalizacja: Konstantynów/Łódź

Post autor: Kuchar »

Pasują nowe od malucha, ja kupuję w mar-gut, bo mam pod nosem. Zmierz konieczną długość i może "z metra" kupisz gdzieś u siebie.
nie wiesz - nie pisz bzdur!
Kumpelek

Post autor: Kumpelek »

ja zaadoptowałem nowe uszczelki z golfa do drzwi :mrgreen:
Awatar użytkownika
Trabik1990
Posty: 104
Rejestracja: 2012-08-25, 15:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Trabik1990 »

A z malucha pasuje ladnie? wiadomo długosc musze dociac .ale reszta jest ok? W takim razie bede musiał kupic od malucha !!Moze bedzie szansa na dywan :lol:
Pozdrawiam Robert :chillout:
Kumpelek

Post autor: Kumpelek »

jak Trabant dostanie część z malucha to się popsuje. Sprawdzone potwierdzone :!:
Bross
Posty: 745
Rejestracja: 2011-03-17, 18:42
Lokalizacja: Katowice/Gdańsk

Post autor: Bross »

My mamy uszczelki drzwi z golfa 3 w Violce i jest OK
Kumpelek, taa to tylko lustereczko z fiata i hakenkreutz do dziś. Dobrze ,że zmotoryzowana żyje.
maxxx601
Posty: 300
Rejestracja: 2011-07-31, 13:15
Lokalizacja: Bdg

Post autor: maxxx601 »

Też miałem, chyba z golfa 2 są fajne bo dwukomorowe - mocniej sprężynują
Odpowiedz