Trabant 601 Szumiego

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
Szumi
Posty: 193
Rejestracja: 2012-12-17, 23:14
Lokalizacja: Łódź

Trabant 601 Szumiego

Post autor: Szumi »

Witam wszystkich ! W kwietniu roku 2011 zakupiłem swoje pierwsze auto jakim jest Trabant 601 z 87roku.
Zakupu dokonałem od starszego pana w Łodzi po spisaniu umowy ucałował go w kierownice na pożegnanie i ze łzą w oku dał mi kluczyki.

Obrazek

Nie wiele czekając zabrałem się do rozbierania świeżo nabytego trabanta. Niestety Auto stało ponad rok nieużywane z akumulatorem pod maską, który postanowił wypuścić kwasy które zrobiły taką szkodę:
Obrazek

Niestety przez ponad rok lała się przez tą dziurę woda do środka niszcząc cały próg po stronie kierowy no i oczywiście podłogę...

Obrazek

Obrazek

Co skłoniło mnie do rozbiórki całości i na dniach co się da leci do piaskowania mam nadzieję, że coś z tego zostanie do łatania.
Obrazek

Obrazek

Bardzo zdziwiły mnie przetarcia na cylinderkach hamulcowych:

Obrazek
Awatar użytkownika
Aren
Posty: 66
Rejestracja: 2011-06-05, 21:08
Lokalizacja: ŻARY

Post autor: Aren »

Trochę zimy jeszcze zostało ! powodzenia z robotą
Awatar użytkownika
Szumi
Posty: 193
Rejestracja: 2012-12-17, 23:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szumi »

Aktualnie złożyłem silnik bo wymieniałem uszczelki niestety będę musiał wymienić przegub a po świętach buda i elementy zawieszenia idą do piaskowania.
Awatar użytkownika
MICHAŁ ,MICKY'
Posty: 73
Rejestracja: 2012-03-25, 16:15
Lokalizacja: GRÓJEC
Kontaktowanie:

Post autor: MICHAŁ ,MICKY' »

Piach chyba jeden z lepszych sposobów na pozbycie się rudej :] ,tylko umiejętnie zrobiony żeby coś z tego zostało ;) powodzonka
TRABANT 601 1976 -->zobacz go viewtopic.php?t=1846
WARTBURG 311 1956
Awatar użytkownika
Szumi
Posty: 193
Rejestracja: 2012-12-17, 23:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szumi »

właśnie obawiam się, że niewiele zostanie ale mam na złomie upatrzone dwa trabanty z których będę mógł wyciąć fragmenty podłogi lub całą. ;)
Bartek DST
Posty: 47
Rejestracja: 2012-11-29, 08:30
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Bartek DST »

pamietaj zeby piasek nie byl za gruby bo beda male wgniotki ... ja sie przekonalem jak dalem drzwi od str kierowcy i na koniec kupilem nowe drzwi bo stare byly tak uszkodzone przez gruby piasek, tylko drobny piasek lub łupki orzechow

[ Dodano: 2012-12-25, 10:37 ]
Szumi pisze:właśnie obawiam się, że niewiele zostanie ale mam na złomie upatrzone dwa trabanty z których będę mógł wyciąć fragmenty podłogi lub całą. ;)
gdzie ten złom ???


ps tu znajdziesz duzo rzeczy do trabanta w dobrej cenie
http://motirex.pl/
Awatar użytkownika
Szumi
Posty: 193
Rejestracja: 2012-12-17, 23:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szumi »

Wymieniłem uszczelki pod głowicą itp. oto odpał silnika na stole ;) : http://www.youtube.com/watch?v=J0VpI9lS ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

Szkoda że na stole a nie już w budzie...
lisek
Posty: 272
Rejestracja: 2011-10-09, 20:09
Lokalizacja: Iłowa

Post autor: lisek »

fajny garaż i fajne graty w garażu
Kumpelek

Post autor: Kumpelek »

w takich warunkach to można wszystko zrobić... i tu powiem otwarcie, zazdroszczę :oops:
Awatar użytkownika
zaściankowy
Posty: 229
Rejestracja: 2011-05-15, 16:01
Lokalizacja: LC LU LUB
Kontaktowanie:

Post autor: zaściankowy »

Kumpelek pisze:w takich warunkach to można wszystko zrobić... i tu powiem otwarcie, zazdroszczę :oops:
ja też. Swoją drogą coś w tym jest, że najwięcej pracy jest przy trabach koloru niebieskiego. Mój co prawda nie miał tak zżartej podłogi ale rudy sobie naużywał w innych miejscach.

Powodzenia w remoncie
Ponoć jazda trabantem jest jak seks bez zabezpieczenia

kiedyś: TadeK, 2T, 1990 r. sedan (Spłonął pod Oleśnicą)
Rysiek, 2T, 1982, kombi
dziś: KRzyś, 2T, 1985, sedan
a na co dzień: Lancia Musa 1.3 M-Jet i Micra k11 1.3
Awatar użytkownika
Szumi
Posty: 193
Rejestracja: 2012-12-17, 23:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szumi »

Kumpelek pisze:w takich warunkach to można wszystko zrobić... i tu powiem otwarcie, zazdroszczę :oops:
Dzięki, dzięki :D
No trochę roboty jest. Ciekawostką jest "pas poprzeczny" czy jak to nazwać na którym opiera sie oparcie pasażera z tyłu. na łączeniu jest pęknięcie i po zdjęciu dachu buda kiwa się na prawo i lewo. Czy mogło się coś przez to poważnie poprzestawać w geometrii auta ?
Awatar użytkownika
zaściankowy
Posty: 229
Rejestracja: 2011-05-15, 16:01
Lokalizacja: LC LU LUB
Kontaktowanie:

Post autor: zaściankowy »

Szumi pisze:No trochę roboty jest. Ciekawostką jest "pas poprzeczny" czy jak to nazwać na którym opiera sie oparcie pasażera z tyłu. na łączeniu jest pęknięcie i po zdjęciu dachu buda kiwa się na prawo i lewo. Czy mogło się coś przez to poważnie poprzestawać w geometrii auta ?
To jest jednak część ramy. Jak na moją wiedzę to w twoim trabiku z tyłu są wahacze i nie ma już poprzeczki w bagażniku. A twoja buda stoi na kołach, czy na czym, że ci się buja bez dachu. Bo moja bez dachu, ale na kołach się nie ruszała. Dach nie jest częścią ramy. Ale inni zapewne powiedzą Ci więcej i doprecyzują co i jak.
Ponoć jazda trabantem jest jak seks bez zabezpieczenia

kiedyś: TadeK, 2T, 1990 r. sedan (Spłonął pod Oleśnicą)
Rysiek, 2T, 1982, kombi
dziś: KRzyś, 2T, 1985, sedan
a na co dzień: Lancia Musa 1.3 M-Jet i Micra k11 1.3
Awatar użytkownika
Szumi
Posty: 193
Rejestracja: 2012-12-17, 23:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szumi »

w tej chwili jest rozebrane całe zawieszenie itp. Buda stoi na kobyłkach. jutro wstawię zdjęcia o które miejsce mi chodzi
trab601
Posty: 233
Rejestracja: 2012-05-06, 08:32
Lokalizacja: 3Mia100

Post autor: trab601 »

Dach stanowi konstrukcję nośną, usztywniającą. Nie powinno się demontować dachu przed dokładnym sprawdzeniem konstrukcji.
Jest sposób by usztywnić konstrukcję:
- musisz dokładnie naprowadzić na byłe zgrzewy i przyspawać.(może trzeba będzie wyregulować kobyłki np. podkładkami drewnianymi)
Powinieneś to zrobić przed montażem dachu. To nie jest przypadek odosobniony, dość często zdarza się urwanie zgrzewów tylnej poprzeczki.
Powodzenia!
Odpowiedz