Alternator Trabant 601 remont lub wymiana na inny

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Elwis
Posty: 99
Rejestracja: 2011-11-05, 20:09
Lokalizacja: Będzin

Alternator Trabant 601 remont lub wymiana na inny

Post autor: Elwis »

Witam.Poskładałem już maszynę do kupy ale od kilku tygodni walczę z alternatorem.Czyszczenie i zmiana regulatora nic nie dały i stąd moje pytanko i prośba o pomoc .Gdzie mogę oddać do remontu alternator (teren Śląska) lub czy wiecie może z jakiego samochodu może podejść alternator do Trabanta i jak go ewentulanie zamontować .Bardzo Proszę o pomoc bo chciałbym już wyjechać Trabantem w trasę a bez ładowania to trochę kłopotliwe.Pozdrawiam Tomasz :)
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

Ja może się podczepię, od ostatniego wyciągania alternatora straciłem ładowanie, jest tylko na bardzo wysokich obrotach, czy powodem tego może być zbyt lekkie naciągnięcie alternatora na pasek?
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: magik »

podciągnij i sam sobie odpowiedz
Awatar użytkownika
machoony
Posty: 1042
Rejestracja: 2011-01-09, 11:49
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: machoony »

elwis - w sosnowcu na zagorzu masz dwie firmy które sie tym zajmują.
Awatar użytkownika
Barył
Posty: 126
Rejestracja: 2011-05-18, 21:31
Lokalizacja: Warszawa-Podciernie

Post autor: Barył »

W trabancie świetnie spisuje się alternator 70A z forda, zwłaszcza gdy mamy spore zapotrzebowanie na prąd
Jeśli Ci Pomogłem kliknij pomógł :)

Fabryka Basu Trabant 601S 1982
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

Znów się podepnę.
Moj altek nie mial ladowania na wolnych, obecnie nie ma w ogole i non stop pali sie kontrolka. Generalnie z przygodami jakos udalo mi sie bez swiatel dojechac w nocy pod zjazd na autostradzie i naladowac aku, ale siedze na mazurach i nie mam za bardzo zaplecza do naprawy. Udało mi sie wlutować nowe szczotki ale nic to nie dało, nadal brak ładowania. Przy czerwonym kablu na altku takie samo napiecie jak na akumulatorze.

Byc moze ktos jest w stanie mnie nakierowac co sie zepsuło...
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: magik »

z tego co słyszałem to na mazurach chyba jeszcze można znaleźć szroty takie z prawdziwego zdarzenia, porozglądaj się może trafisz alternator , nawet jak będzie wartburg to możesz przełożyć bebechy albo wydłubać gdzieś sam regulator
Odpowiedz