problem z lewym kierunkowskazem przy włączonych światłach

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Kristoff
Posty: 212
Rejestracja: 2011-05-23, 14:42
Lokalizacja: Chęciny

problem z lewym kierunkowskazem przy włączonych światłach

Post autor: Kristoff »

Witajcie,

Zrobiłem w kocu porządek pod maską, zabezpieczyłem i pomalowałem komorę silnika, przewody dałem w peszle. Nie odpinałem przy tym przewodów - były jedynie zabezpieczone. Postanowiłem wymienić na końcu klakson na dwutonowy z wartka deluxe. Po podlaczeniu klakson buczy, lecz nie trąbi.

Tu prośba nr 1: czy ktoś może podesłać schemat jak zainstalować ów klakson?

Zauważyłem, iż po włączeniu zapłonu coś strzeliło, jakby pod maską. Przy wyłączonych światłach kierunkowskazy migają normalnie. Jak włączę światła mijania lewy kierunkowskaz miga szybko, lampa reflektora świeci słabo, lekko miga żarówka od postojowych a żarówka w kierunkowskazie prawie nie świeci. Prawy kierunkowskaz ok. Po odłączeniu klaksonu sytuacja się nie zmienia - dalej problem z kierunkowskazem lewym. Czy ktoś wie co mogło się stać?

Dzięki za sugestie i porady.
trabant 1.1 R.I.P
trabant 601 kombi - dawca poślubny
trabant 601 sedan - dawca
trabant 601 Olaf POWRÓCIŁ!
magik
Posty: 1269
Rejestracja: 2011-05-06, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: magik »

problemy z masą, kup spobie kontakt spray i poczyść końcówki. peszle zbierają wilgoć, bez sensu pomysł. Nie poprawiaj fabryki tylko dbaj i będzie dobrze
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 287
Rejestracja: 2011-11-04, 19:14
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Robson »

Sprawdz mase w tej lampie. Najlepiej zarowka,nie miernikiem.
Tak sobie mysle ze moze Twoj klakson ma wspolna mase z konektorem i przypadkowo moze podlaczyles na odwrot. Sprawdz mase,odwroc przewody i zobacz czy masz kierunki a na koncu klakson. Jak wszystko bedzie dzialac to raz jeszcze to samo,ale od tylu. :)
Kristoff
Posty: 212
Rejestracja: 2011-05-23, 14:42
Lokalizacja: Chęciny

Post autor: Kristoff »

Znalazlem jedna rzecz, ktora mnie niepokoi.
Od drugiego bezpiecznika patrzac od kierownicy (drugi z prawej, dolny) idzie czarny przewod pod maske, ktory u mnie jest przerwany. Powinien sie z czyms polaczyc w komorze.

[ Dodano: 2015-06-17, 23:44 ]
Magik - wszystkie koncowki sa nowiutkie, nie bede ich niczym psikal. Peszel jest ciety spokojnie ja o wilgoc sie nie martwie. Chodzi o to, ze kable nie byly ruszane, czyt. zdejmowane. A przy wlaczaniu swiatel lewy kierunkowskaz szaleje. Jak wylacze swiatla chodzi normalnie. Lewa lampa slabo swieci, kierunkowskaz nie miga, miga za to postojowka...
trabant 1.1 R.I.P
trabant 601 kombi - dawca poślubny
trabant 601 sedan - dawca
trabant 601 Olaf POWRÓCIŁ!
kargul
Posty: 25
Rejestracja: 2012-04-09, 11:00
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kargul »

Kasiek, sprawdź masę, skoro odkręcałeś klakson to tam idzie właśnie masa.... :) Powodzenia
Odpowiedz