Nowy na forum

Moderator: Mod Team

kwadrat49
Posty: 44
Rejestracja: 2016-01-25, 23:44
Lokalizacja: Stary Wisnicz

Nowy na forum

Post autor: kwadrat49 »

Witam wszystkich zacnych forumowiczow, I ze wzgledu na to ze jestem tu nowy to chcialem sie przywitac I przedstawic. Nazywam sie Krzysztof Brzegowy,mieszkam w Wisniczu (okolice Bochni) I tak jak w temacie jestem nowym uzytkownikiem forum I nowym uzytkownikiem Trabanta 1.1, choc forum przegladam od jakiegos czasu. Trabanta chcialem miec zawsze ,no I stalo sie :mrgreen: Niedawno zakupilem 1.1 choc wymaga troche pracy blacharskiej to mysle ze to ogarne bo pracowalem jako blacharz samochodowy przez kilka lat.
Wiedze mechaniczna posiadam w miare dobra ,choc w temacie "Trabant" jest ona dostateczna I tu licze na pomoc ekspertow takich jak wy.
Jestem entuzjasta motoryzacji PRL I posiadam tez Wsk-175 z 1976 roku, oraz dwa inne motory do jazdy .
To tyle o mnie , przepraszam za brak polskich znakow ,ale moj laptom ma ustawiona angielska klawiature a informatyk to jestem marny. W miare mozliwosci I wiedzy chetnie pomoge lub poradze jezeli bede mogl.

Jeszcze raz pozdrawiam I z gory dziekuje za pomoc przy moim TT.(Trabant Tadzik)

Krzysiek
Awatar użytkownika
piasek_71
Posty: 94
Rejestracja: 2012-04-12, 07:53
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: piasek_71 »

Witaj :) wrzuć fotki Trabiego :!:
Trabant 601 Kombi 1985 r. oraz Punto Grande 2011 r.

http://www.iv.pl/images/56934416867100683870_thumb.jpg- - - moje bryki ...
kwadrat49
Posty: 44
Rejestracja: 2016-01-25, 23:44
Lokalizacja: Stary Wisnicz

Post autor: kwadrat49 »

Witam, wstawiłem dwie w galerii,nie za bardzo wiem jak je dodać pod postem ,ale poracuje nad tym dzisiaj popołudniu
Szymonc83r
Posty: 40
Rejestracja: 2014-03-26, 16:23
Lokalizacja: Szymocice

Post autor: Szymonc83r »

Cześć, fajnie powitac nowego "Trabanciarza".
Czekamy na fotki. :D
Awatar użytkownika
Chris25
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-09, 12:39
Lokalizacja: Złotniki k/Poznania
Kontaktowanie:

Post autor: Chris25 »

Witam następnego Trabanciarza ;)
Skrzynka
Posty: 94
Rejestracja: 2013-10-15, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Skrzynka »

Witojcie kwadrat49 :D Zapoznaj się z terminami zlotow i może do nas dołączysz ;)
kwadrat49
Posty: 44
Rejestracja: 2016-01-25, 23:44
Lokalizacja: Stary Wisnicz

Post autor: kwadrat49 »

Skrzynka pisze:Witojcie kwadrat49 :D Zapoznaj się z terminami zlotow i może do nas dołączysz ;)
Bardzo mi sie to podoba, z tym ze pracuje poza granica I z urlopami mam czasem ciezko. Lecz mysle ze cos dopasuje I gdzies dojade na jakies male piwko. 8)
kwadrat49
Posty: 44
Rejestracja: 2016-01-25, 23:44
Lokalizacja: Stary Wisnicz

Re: Nowy na forum

Post autor: kwadrat49 »

IMAG0187.jpg
tutaj w trakcie prac, w rogu zdjecia widac jeszcze jaki byl stan spodu
IMAG0385.jpg
Przed rozpoczeciem prac w calej okazalosci


Po roku czasu uzytkowania ,przyszedl czas zabrac sie za "Tadzika" no I sie zaczelo.
Wyjete zostalo serduszko,srodek,szyby I duroplasty I moim oczom ukazal sie ku mojemu zdziwieniu nie najgorszy widok :)
Aczkolwiek po postawieniu go na bok juz nie bylo tak kolorowo,niestety po wzieciu do reki podstawowego narzedzia garazowego I obstukaniu paru miejsc okazalo sie ze nie tylko progi musza isc do wymiany ale jaskolka I wzmocnienia tez. Wszelkie ubytki I dziury byly albo zaszpachlowane albo zaklejone matami I zywica a na to jakas czarna konserwacja, a ja sie dziwilem dlaczego mimo regulacji drzwi po jakims czasie znowu sie klinuja :?
Wiec poszlo na ostro I Tadzik dostal nowa jaskolke,wzmocnienia,progi,nadproza,uzupelnilem tez braki w podlodze. Do tego zdecydowalem ze poleca tez reperaturki ,poniewaz nadkola mimo ze nie maja dziur to sa juz nadgryzione zebem czasu, wiec zeby nie robic tego dwa razy zostana wymienione.
Po ukonczeniu prac autko zostanie wypiaskowane I polakierowane od podstaw, zastanawialem sie nad piachem przed pracami blacharskimi ale z uwagi na to ze czasu malo to prace ida mozolnie a nawet w zolwim tepie I nie chcialbym aby sie na niego ruda rzucila zanim go zrobie.
Minusem bedzie napewno to ze moga jeszcze po piaskowaniu wyjsc poprawki, no ale trudno.

Pytanie do uzytkownikow ktorzy juz maja za soba taka przygode, czy w profilach zamknietych robiliscie otwory do konserwacji? Czy moze macie inne patenty na zakonserwowanie po ukonczeniu prac?

Powiem szczerze ze momentami az sie odniechciewa(nie wiem czy kazdy tak ma ,czy tylko ja) ale staram sie nie zniechecac I licze na doping z waszej stony oraz porady od bardziej doswiadczonych trabanciarzy.
Postaram sie wstawic wiecej zdjec z przebiegu prac,ale to na biezaco.

pozdrawiam.
Odpowiedz