Malowanie Trabanta - szukam pomocy.

Moderator: Mod Team

Towarzysz
Posty: 1
Rejestracja: 2016-12-08, 17:06

Malowanie Trabanta - szukam pomocy.

Post autor: Towarzysz »

Witam

Jako że jestem nowy na forum wypadało by się przywitać. Witam wszystkich bardzo serdecznie, na imię mam Tomasz.

Swoją przygodę z Trabantem 601 w Kombi z 1985 roku zacząłem dwa lata temu, gdy okazyjnie udało mi się go kupić za 200 zł :mrgreen: Nie był w prawdzie w najlepszym stanie, ale mimo wszystko postanowiłem dać mu drugie życie. Już wcześniej bardzo interesowałem się starą motoryzacją.

Szukam pomocy bardziej doświadczonych forumowiczów którzy pomogą mi ukończyć projekt auta. Trabant nie ma (oprócz fotela kierowcy) siedzenia pasażera,kanapy, boczków i wykładziny. Resztę rzeczy miałem bądź udało mi się w między czasie skompletować 8)

Najbardziej jednak potrzebuję pomocy w dobraniu koloru lakieru. Chciałbym aby był w oryginalnym błękitnym kolorze (przykład w załączniku, chociaż nie mam pewności że ten na zdjęciu jest w oryginalnym kolorze). Czy jest ktoś na forum kto malował w tym kolorze, lub zna kogoś kto jest w stanie doradzić?

Drugim pytaniem z jakim się zmagam, jest kwestia ile potrzebuję litrów lakieru na wersje kombi, razem z wnętrzem i komorą silnika? Udało mi się do tej pory dowiedzieć w jednej z firm (Custom Factory) że cena za litr lakieru akrylowego razem z pół litrowym utwardzaczem wyniesie 190,00 zł. Powiedzieli że kolor był dobieramy w oparciu o oryginalny element w tym kolorze. Czy ktoś mi może powiedzieć czy cena nie jest zbyt wysoka? Jeśli nie, to ile litrów powinienem zamówić?

Za wszystkie uwagi, rady i pomoc z góry dziękuję! ;)
Załączniki
1979_Trabant_P601_Kombi.1.jpg
borekWLKP
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-04, 18:32
Lokalizacja: Słupca, Kamień

Re: Malowanie Trabanta - szukam pomocy.

Post autor: borekWLKP »

Ja kupowałam na allego

rozcieńczalnik 1,80 za 100ml
utwardzacz 4,50 za 100ml
lakier akryl 7,90 za 100ml

czyli litr wynosi około 79 + 22,50 + około 10 zł = około 111,50 za litr farby
jak się dobrze poprzegląda to może jeszcze taniej się utwardzacz czy rozcieńczalnik wyhaczy.

Myślę za na to auto potrzeba około 3litrów farby. ale niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony.

Biały czy też czarny lakier można kupić jeszcze taniej około 50/60 zł za litr samego lakieru akrylowego.

Podaje link http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=13022921
u tego sprzedającego kupowałam w sumie wszystko. podkłady epoksydowe, podkłady do plastików, baranek, pojemniczki itp. wszystko w jednym miejscu i w przyzwoitych cenach.

dawaj foty swojego auta. z zewnątrz i w środku.
Odpowiedz