[(S)] mocowanie poszyć z duroplastu

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

Shadow i Bross pisze:Kategoryczny zakaz klejenia na sylikony.
Tyczy się to nie tylko duro, niektórzy uszczelniają szyby sylikonem, a potem zdejmują uszczelkę razem z podszybiem. Sylikon ma kwaśny odczyn i momentalnie w reakcji z wodą trawi blachę.
Shadow i Bross pisze:Prosił bym tych co kleili na Masie klejąco-uszczelniającej o jakieś opinie jak to się trzyma po latach , czy lakier z tego się nie złuszczył i inne niepożądane zachowania na tej masie.
Kleiłem na APP PU-50 i trochę poodchodziło ale lakier trzyma ok, zresztą na masach poliuretanowych jest informacja że można je lakierować
Trabanciarz DDR
Posty: 233
Rejestracja: 2014-10-11, 01:33
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

Post autor: Trabanciarz DDR »

A uszczelki szyb czym uszczelniać w takim razie? Specjalnym klejem do szyb?
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

Klej do szyb, też na bazie poliuretanu.

Czymś takim możesz przelecieć np. narożniki we wnęce dla szyby bo tam lubi się zbierać woda, posmarujesz tym w rogach i normalnie wkładasz szybę z uszczelką.
http://www.boll.pl/kleje-i-akcesoria-7/ ... odowych-93

Do poprawek może się przydać (CHYBA) to, bo to jest chyba środek którym można uszczelnić jakieś szczeliny a potem normalnie schodzi(poliuretan zmyć np. z lakieru bez uszkodzen to naprawdę sztuka)
http://www.boll.pl/masy-uszczelniajace- ... odowych-91
Trabanciarz DDR
Posty: 233
Rejestracja: 2014-10-11, 01:33
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

Post autor: Trabanciarz DDR »

Narożniki to wiadomo, a słyszłem, że niektórzy robili tak, ze całą uszczelke wklejali, co by sie nie rozeszła, zazwyczaj u góry powstawała szczelina i się lało...
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: Wojciech »

Trabanciarz DDR pisze:Narożniki to wiadomo, a słyszłem, że niektórzy robili tak, ze całą uszczelke wklejali, co by sie nie rozeszła, zazwyczaj u góry powstawała szczelina i się lało...
Mi by było szkoda kasy bo uszczelka wklejona w całości na masę jest raczej do wyrzucenia przy próbie demontażu. Ja u siebie krańce złapałem na kropelkę i trzyma do dziś, a co do szczeliny... Ja jeździłem długi czas mając 2 CM szczelinę i poza tym że czasem ze spryskiwacza coś wpadło to nawet w największe ulewy nic nie kapało przez nią.
Trabanciarz DDR
Posty: 233
Rejestracja: 2014-10-11, 01:33
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

Post autor: Trabanciarz DDR »

Dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
J.J.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1478
Rejestracja: 2011-03-05, 11:33
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: J.J. »

klej do szyb jest hardcorem.
lepiej masą uszczelniającą bolla np.
ja sikaflexem kleje duroplasty... masa butylowa.
pozDDRo - Trabant, Wartburg, Simson, Mify, Qek, Barkas i T3 :)

TrojmiastoKlasycznie.pl
trabant.trojmiasto.pl
Awatar użytkownika
Chany
Posty: 276
Rejestracja: 2011-03-02, 13:06
Lokalizacja: Pińczów

Post autor: Chany »

Trabi 1.1 FuFu.
Sam Nostradamus przepowiedział, że koniec świata nastąpi, gdy Trabanta korozja zje.
CARTOON TRABANT KLUB POLSKA
Bross
Posty: 745
Rejestracja: 2011-03-17, 18:42
Lokalizacja: Katowice/Gdańsk

Post autor: Bross »

bez przesady.
Klej do szyb nie służy do wklejania nim szyby w uszczelkę bo zawsze to jest śmierć uszczelki przy demontażu.
Klej do szyb służy do wklejenia szyby bezpośrednio w rame.…

U siebie mam włożone szyby w uszczelkę na masie uszczelniającej uszczelki.
(odpowiednik masy uszczelniającej uszczelki szyb Boll ) Tuba na foto ma drzwi z autobusu.

To tak nie bardzo schnie - nazywam to płynnym kitem , mnie tam szyby nie ciekną.
u Cost'y w Cherry też na tym uszczelnialiśmy i jest ok.
dla pewności ,

"wklejam płynnym kitem* szybę w uszczelką i dodatkowo sugerując się książką smaruję kanty ,a dokładniej całą ramę i dopiero wkładam szybę na sznurku.

Efekt :D zadowalający - nic nie cieknie.

*czytaj masa uszczelniająca uszczelki.


Natomiast

Masa uszczelniająca Blacha ,spaw Boll dobra jest na uzupełnienie szczeliny na składaniu uszczelki :D
Też testowałem.
Bross
Awatar użytkownika
RemkoK
Posty: 365
Rejestracja: 2017-10-26, 20:20
Lokalizacja: Jasło

Re: [(S)] mocowanie poszyć z duroplastu

Post autor: RemkoK »

Czeka mnie wklejanie przedniego błotnika, natrafiłem na necie na masę butylowąhttps://allegro.pl/oferta/butyl-uszczel ... 4291fbf951
Dostępny jest też sznur butylowy, który nie twardnieje. Można by i tym uszczelniać miejsca które planujemy kiedyś demontować
Znów wędrujemy ciepłym krajem,
malachitową łąką morza.
Ptaki powrotne umierają
wśród pomarańczy na rozdrożach...
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 577
Rejestracja: 2012-12-15, 22:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: [(S)] mocowanie poszyć z duroplastu

Post autor: Wojciech »

Kiedyś już była dyskusja na ten temat i pojawił się argument, że połączenie błotnika z ramą powinno być jak najsztywniejsze, bo to właśnie te elementy wpływają na sztywność całego nadwozia. Fakt jest tez taki że fabryczny klej jest twardy a nie elastyczny. Ja bym nie kombinował i postawił na sprawdzone APP PU50.

@edit
Teraz widzę że pisałem w tym temacie o wklejaniu uszczelki na klej do szyb - po czasie nie zrobił bym tego ponownie i jeśli ktoś się zastanawia to polecam jednak uszczelkę dobrze wyczyścić, ew. potraktować gliceryną aby troszkę "zmiękła" i lepiej się układała i wkładał na sucho, ew. delikatnie posmarować wazeliną techniczną. W kwestii szczelności niewiele to dało, a po czasie zdemontowałem szybe i pod masą hulała ruda. Nie pokuszę się o stwierdzenie że przyczyną był klej do szyb, ale zwyczajnie w świecie nie przyniósł on żadnego efektu.
Awatar użytkownika
RemkoK
Posty: 365
Rejestracja: 2017-10-26, 20:20
Lokalizacja: Jasło

Re: [(S)] mocowanie poszyć z duroplastu

Post autor: RemkoK »

U mnie wyglądało to tak: po odkreceniu wkrętów i rozwierceniu nitów poszycie najmocniej trzymało się nadkola i wzmocnienia przy drzwiach. natomiast u góry, tam gdzie jest listwa odlazło zaraz i przy podszybiu była wciąż "żywa" masa kauczukowa.
Przestudiowawszy cały temat, będę wklejał na app pu 50
Znów wędrujemy ciepłym krajem,
malachitową łąką morza.
Ptaki powrotne umierają
wśród pomarańczy na rozdrożach...
masterr601
Posty: 16
Rejestracja: 2012-03-03, 08:56
Lokalizacja: Pajęczno

Re: [(S)] mocowanie poszyć z duroplastu

Post autor: masterr601 »

Ja kleiłem teraz na masę poliuretaniwą klejąco-uszczelniająco bolla. Szybko schnie, bardzo mocno trzyma i jest elastyczna. Do jednego duroplastu użyłem novol gravit 630 (brakło w sklepie bolla) też masa poliuretanowa, tylko dłuższy czas schnięcia.
Odpowiedz