Szyba drzwi się nie zamyka

Trabantowa mechanika

Moderator: Mod Team

mlodyellow
Posty: 288
Rejestracja: 2011-06-09, 14:24
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Szyba drzwi się nie zamyka

Post autor: mlodyellow »

Witam, natknąłem się na kolejny problem przy montażu auta. Do rzeczy. Przy próbie montażu drzwi okna pasażera mam nie lada problem. Przy skosie brakuje ok 2cm, aby szyba się domknęła, przy czym w tylnym rogu szyba się zapiera, próbowałem ruszać mechanizmem podnoszenia i opuszczania szyby ale bez skutecznie... Poniżej dodaję rysunek obrazujący problem, wieczorem doślę fotki. Prosiłbym o jakieś rady jak to naprawić, dodam że w drugich drzwiach wszystko jest w porządku, i że owe drzwi najprawdopodobniej przy lakierowaniu, a konkretnie schnięciu spadły na ziemię, ale nie ma na nich żadnych śladów, ale zakładam, że może wygięła się sama rama okna.

OBRAZEK

Obrazek
wilku
Posty: 23
Rejestracja: 2011-07-01, 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wilku »

A jak zamykasz te drzwi to nie odstają jeśli spadły Ci te drzwi? Może masz w listwie trzymającej szybę coś przesunięte i stąd ten efekt. Jeśli boki szyby idą równiutko w szynach bocznych, a n górze nie dochodzi to znak że masz ramkę zdeformowaną. Jakby co, zamknij ile się da i uszczelnij taśmą;)
mlodyellow
Posty: 288
Rejestracja: 2011-06-09, 14:24
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: mlodyellow »

W ramce idzie równo, tylko na górze jest problem... Drzwi jeszcze nie montowałem do budy, chciałbym je najpierw złożyć do kupy i założyć na gotowo..
wilku
Posty: 23
Rejestracja: 2011-07-01, 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wilku »

Porównaj profil szyby i drzwi, odrysuj na tekturze, albo po prostu połóż szybę na ramce drzwi, albo porównaj kształt jednych i drugich drzwi ze sobą.
Prezes

Post autor: Prezes »

Przymierz drzwi do samochodu - będziesz wiedzial czy są proste czy krzywe i gdzie szukać rozwiązania.
mlodyellow
Posty: 288
Rejestracja: 2011-06-09, 14:24
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: mlodyellow »

Kwestia szyby załatwiona, trochę "poskakałem" po drzwiach i się ładnie ułożyło wszystko ;) Teraz mam mały problem przy pasowaniu ramy drzwi z budą, ale zauważyłem że ta strona już tak miała, choć teraz aż nadto skośna część ramy okna dolega do dachu, zaś strona od zamka mocno odstaje. Jutro postaram się o foto, bo dziś już mi baterie padły od mrozu ;/
Prezes

Post autor: Prezes »

"Poskacz" tym razem po Trabie to może się też ułoży :)
wilku
Posty: 23
Rejestracja: 2011-07-01, 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wilku »

Prezes, nie bądź złośliwy, rozwiązania siłowe są często jedynymi skutecznymi;)
Awatar użytkownika
xxl24h
Posty: 64
Rejestracja: 2011-05-06, 14:20
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: xxl24h »

Dolny zawias w drzwiach penie ma te twoje magiczne podkładki których używałeś w poście o nie pasujących drzwiach do budy jak bobrze pamiętam. Wyciągnij wszystkie dystanse z pod zawiasów i zobacz co wyjdzie wtedy.
Prezes

Post autor: Prezes »

wilku pisze:rozwiązania siłowe są często jedynymi skutecznymi
Wiem, wiem, to tylko taka mała ironia. :) A siłą to nawet w fabryce drzwi pasowali. :)
Awatar użytkownika
YuLaS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 938
Rejestracja: 2011-01-06, 11:48
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Post autor: YuLaS »

postaw prawe i lewe drzwi obok siebie wnętrzami do siebie i porównaj patrząc z boku - ramka szyby (jak i same szyby) powinny być identyczne.
mlodyellow
Posty: 288
Rejestracja: 2011-06-09, 14:24
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: mlodyellow »

Obrazek

Foto szyby przed zabiegiem

Obrazek

PO

Obrazek

Przy okazji złapałem o co chodzi ze słupkiem.

Obrazek

Obrazek

Szpary są ok:

Obrazek


Obrazek


Zauważyłem również, że często po piaskowaniu tak się dzieje po tej stronie, ale u mnie buda zdrowa wiec sam już nie wiem, wygięcia nie widać... Druga strona jest w porządku.

Jakieś plany?

Jak wyjmę blaszki, nie bd miał równych szpar, a i raczej nie zmieni się wysokość przy dachu, to raczej zawiasy musiałbym opuścić bo jest chyba nie wykonalne
Awatar użytkownika
Dymator
Posty: 243
Rejestracja: 2011-05-05, 09:18
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Dymator »

Tak łącząc oba te przypadki - szczeliny przy prowadnicy szyby tudzież braku szczeliny przy dachu i słupku to można wywnioskować że prowadnica szyby na tym odcinku straciła formę. Zaprawdę dziwna sprawa.
Nie pomogą hamulce, nie pomoże gleba, poszerzenie i utwardzenie zawieszenia jak we łbie uroi się WRC.
mlodyellow
Posty: 288
Rejestracja: 2011-06-09, 14:24
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: mlodyellow »

Szyba dolega dobrze, sam nie wiem czym to jest spowodowane... Musi tak zostać, nic na to nie poradzę... Kolejny słaby punkt mojego auta ;/
Odpowiedz