REGULAMIN

Moderator: Mod Team

Awatar użytkownika
Kuzyn353
Posty: 2529
Rejestracja: 2011-01-06, 13:13
Lokalizacja: Zabrze

REGULAMIN

Post autor: Kuzyn353 »

REGULAMIN Forum Cartoon Trabant:


[center]§1. Rejestracja.[/center]

1. Bierne korzystanie z Forum (czytanie) nie wymaga rejestracji na Forum.

2. Czynne uczestnictwo w życiu Forum wymaga rejestracji.

3. Rejestracja użytkownika może być uniemożliwiona (§3 pkt. 2).

4. Zarejestrowanie się oznacza zaakceptowanie niniejszego Regulaminu.

5. W celu rejestracji wymagane jest podanie informacji w rubrykach:

a) użytkownik - nazwa użytkownika
b) Imię i nazwisko (Dane te są widoczne jedynie administracji forum)
c) hasło,
d) adres e-mail,
e) skąd - nazwa miejscowości zgodna z faktycznym miejscem zamieszkania.
f) rodzaj posiadanego samochodu – jeżeli jest to Trabant to np: Trabant 1,1 LPG lub Trabant 601 88r,
jeżeli nie posiadamy Trabanta tylko inne auto to krótko jakie. Odpowiednim miejscem do tego celu jest pole podpis które można edytować w Profilu.
g) płeć
h) Podanie pozostałych danych jest nieobowiązkowe.

6. Emblemat (avatar) użytkownika musi spełniać następujące wymagania:

a) maksymalne wymiary szerokość x wysokość: 120x120 pikseli,
b) maksymalny rozmiar pliku z emblematem: 24kB,
c) tylko jeden obrazek,
d) nie może zawierać treści powszechnie uważanych za obraźliwe lub budzące niesmak.

7. Maksymalna liczba znaków w podpisie 255, wymiary obrazka: 50x400 pikseli, rozmiar maksymalny: 30kb.

8. Podczas korzystania z Forum wymagane jest przestrzeganie zasad NETYKIETY

9. Nick (pseudonim, nazwa) użytkownika Forum nie może być wulgarny lub obraźliwy w swej treści dla kogokolwiek

10. Potwierdzenie rejestracji na Forum odbywa się za pośrednictwem Administratorów, użytkownicy którzy źle lub wcale nie wypełnili wymaganych pól w profilu (zwłaszcza „Auto” i „Skąd”) mogą mieć zablokowaną możliwość zamieszczania postów na Forum do czasu poprawienia błędnych wpisów.


[center]§2. Usunięcie użytkownika forum w trybie zwyczajnym.[/center]

1. Konto użytkownika, który nie dopełnił potwierdzenia rejestracji zostanie skasowane nie wcześniej niż po upływie 2 miesięcy od daty wysłania formularza rejestracyjnego.

2. Konto użytkownika, który nie logował się na Forum zostanie skasowane nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od daty ostatniego zalogowania.

3. Konto użytkownika może zostać usunięte na jego własną prośbę.

[center]§3. Usunięcie użytkownika forum w trybie nadzwyczajnym.[/center]

1. Konto użytkownika, który nie przestrzega zasad netykiety, w szczególności obraża innych użytkowników forum może zostać usunięte:

a) w trybie natychmiastowym, bez ostrzeżenia - dotyczy nowych użytkowników forum, których wszystkie posty spełniają ww. przesłanki lub prowokują do ich zaistnienia,
b) po niedostosowaniu się do pouczeń administratora/moderatora otrzymanych pod postacią ostrzeżeń - dotyczy wszystkich zarejestrowanych użytkowników (21 ostrzeżeń – zakaz pisania na Forum, 24 ostrzeżenia – ban).

2. Ponadto zostanie zablokowana możliwość rejestracji użytkownika z takim samym nr IP.

3. Zastrzeżone też jest prawo administratora do usunięcia postów wysłanych przez ww użytkownika.

4. Konto użytkownika może zostać usunięte ze względu na §1 pkt. 9.

[center]§4. Uprawnienia administratorów/moderatorów[/center]

1. Administratorzy/moderatorzy wszystkie decyzje podejmują autorytarnie.

2. Uprawnienia administratorów/moderatorów:

a) wykonywanie czynności administracyjnych niezbędnych do realizacji postanowień §2 i §3,
b) edytowanie postów innych użytkowników w których stwierdzono uchybienia,
c) blokowanie i usuwanie wątków, w których zostały naruszone zasady netykiety,
d) przenoszenie postów do odpowiedniego działu forum, adekwatnego do ich zawartości,
e) usuwanie postów zdublowanych i nic nie wnoszących do omawianego tematu,
f) udzielanie ostrzeżeń użytkownikom nie stosującym się do zasad niniejszego Regulaminu zgodnie z TARYFIKATOREM

[center]§5. Zamieszczanie postów.[/center]

1. Zabrania się za pośrednictwem Forum prowadzenia działalności handlowej i niehandlowej polegającej na oferowaniu kopiowania, przesyłania lub udostępniania wartości intelektualnych chronionych prawami autorskimi w myśl art. 115-118 Ustawy o ochronie praw autorskich i prawach pokrewnych, oraz w myśl art. 278/2 KK.

2. Znaki zastrzeżone, w myśl ustawy do oznaczania marek wyrobów własnych ( np. samochodów z logo FORD ) lub innych gadżetów użyte w celach niekomercyjnych (np. w avatarze) nie jest nadużyciem.

3. Administratorzy i moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ogłoszenia umieszczane w działach KUPIĘ- SPRZEDAM dotyczących sprzedaży, użyczenia, nieodpłatnego przekazania części samochodowych pochodzących z nielegalnego źródła, wtórnego obrotu dokumentami pojazdu, kopiowania, przesyłania wszelkich programów komputerowych, gier i filmów chronionych prawami autorskimi w myśl Ustawy o Ochronie Praw Autorskich i Prawach Pokrewnych.

4. Administratorzy i moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ogłoszenia umieszczane w działach KUPIĘ- SPRZEDAM, a wszystkie zamieszczane na forum cenniki muszą być (są) jedynie informacją handlową w rozumieniu art. 71 kodeksu cywilnego i nie mogą być traktowane jako oferta hanlowa w mysl art. 66 ust. 1 kodeksu cywilnego.

5. Wszelkie materiały w postaci zapisów, ofert, linków, zawarte na tym forum mają charakter informacji natomiast nie służą jako doradztwo czy pomocnictwo w popełnianiu przestępstw czy wykroczeń.

6. Wszystkie porady techniczne zawarte w wypowiedziach na Forum nie mogą być traktowane jako formy procedur serwisowych, a jedynie jako doświadczenia, którymi dzielą się użytkownicy publicznie. Administratorzy i moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na skutek zastosowania porad technicznych zawartych na tym Forum w przypadku wykorzystania ich podczas naprawy własnych pojazdów.

7. Działy Kupię i Sprzedam oraz pozostałe są działami moderowanymi i w przypadku stwierdzenia rażących naruszeń ww. postanowień. Administrator lub Moderator ma prawo bez zbędnej zwłoki usunąć temat lub post.

8. Wszelkie transakcje między użytkownikami powinny być załatwiane w formie kontaktu na PW.

9. W przypadku zamieszczenia ogłoszenia w dziale SPRZEDAM musi ono zawierać cenę/ceny oferowanego/oferowanych przedmiotów. W przypadku braku ceny administrator lub moderator ma prawo usunąć ogłoszenie bez ostrzeżenia jako bezwartościowe.

10. Ogranicza się wielkość obrazów w treści postów do miniatury (thumbnails). W przypadku nieumiejętności wstawienia miniatury wstawiamy jedynie link do obrazu. Administrator/moderator ma prawo wyedytować post z zamieszczonym zbyt dużym obrazem i albo zmienić obraz na link albo go usunąć całkowicie.

11. Na Forum nie wolno załączać obrazów za pośrednictwem skryptu Forum, jedynie dozwolone miniatury i linki z serwerów zewnętrznych.

12. Na forum podczas pisania odpowiedzi w tematach używamy czcionki czarnej normalnej wielkości, chyba że wymaga to zaznaczenia czegoś ważnego dla ogółu względnie innego użytkownika.

13. W swoich wypowiedziach nie wolno posługiwać się wulgaryzmami -
Za każde użycie takiego słowa będzie 1 ostrzeżenie
Mały wyjątek - np we wklejonym dowcipie dopuszcza się wyedytowanie w jego treści przekleństw do formy np. "k...a" "d...a" żeby powiedzmy pieprzny dowcip nie stracił sensu
Natomiast niedopuszczalne jest zamieszczanie "zmodyfikowanych" w jakikolwiek sposób przekleństw w treści postu pisanej "z palca", proszę powstrzymywać swoje emocje albo wyrażać je w inny sposób, za pomocą słów niewulgarnych albo emotikon. Także za text typu "ale mnie to coś wk..." ostrzeżenie bez dyskusji, proszę sobie pisać "ale mnie to coś WKURZA" i będzie bezstresowo.
Jeżeli jakieś sensowne uwagi/pytania to poproszę, jednocześnie informuję, że słowo "zaje....ście" też jest uważane za wulgarne (wykropkowane też). Proszę używać słów uznanych za niewulgarne.

[center]§6. Inne [/center]
W sprawach nie uregulowanych w Regulaminie zastosowanie mają przepisy powszechnie obowiązującego prawa polskiego. Wszelkie spory będą rozstrzygane przez polski sąd powszechny właściwy miejscowo dla siedziby klubu.

Zarząd klubu Cartoon Trabant
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Kuzyn353, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Drabi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1006
Rejestracja: 2011-05-05, 22:14
Lokalizacja: Bytom/Ruda Śląska

Post autor: Drabi »

Proszę także pamiętać o poprawnym języku wypowiedzi, strukturze zdań, a przede wszystkim przestrzeganiu podstawowych zasad gramatyki i ortografii, co pozwoli wszystkim czytającym na szybkie i poprawne zrozumienie wpisów w działach Giełdy oraz Warsztatowym.

P.S. Zachęcam do korzystania z darmowych słowników w przeglądarce, które automatycznie podkreślają błędy na czerwono (po kliknięciu prawym przyciskiem z pewnością pojawią się sugestie poprawnej pisowni).
Zablokowany